Nová kolekce kabelek Guirlande de Cartier je inspirovaná ikonickou červenou krabičkou

Redakce
12. Únor 2019
Čtenost článku je: 14394 [?]

Při tvorbě nové kolekce kabelek Guirlande de Cartier byl tento francouzský módní dům okouzlený jedním ze svých nejikoničtějších objektů vůbec – červenou krabičkou. Cartier se v této kolekci vydává novými směry a opírajíce se o svoji kreativní vizi transformuje její krásu.

Kabelky jsou stejně odvážného vyjádření, které se odráží v klíčových šperkových kolekcích domu, jako jsou Love, Juste un Clou a Écrou nebo ve slavných hodinkách Baignoire. Nachází pozoruhodné ve zdánlivě obyčejném a očím odhaluje poklady ukryté v běžných objektech - od jejich funkce až po design.

       

Krabičkou na šperky a hodinky inspirovaná Guirlande de Cartier je více než jen kabelka. Samotná esence značky se odráží v jejím originálním osmiúhelníkovém tvaru. Je vyrobena z luxusní měkké teletiny, okraje kabelky jsou zdobeny zlatým vlysem s květinovou girlandou. Podle té dostala kolekce svůj název. Ornament odkazuje na historický motiv domu Cartier, objevující se na charakteristických krabičkách již od 18. století. Kabelka je k dostání ve třech velikostech a ve třech barvách – červené, zelené a černé.

Stejně tak jako na špercích značky Cartier, je i na kolekci kabelek znát stejná míra preciznosti a péče věnována jak viditelnému, tak neviditelnému. Černý samet použitý uvnitř krabiček je na kabelkách transformován do kožené podšívky. Osobitost Cartier sahá i do samých hlubin každé kabelky – tři rodná města, Paříž, Londýn a New York – jsou vyražena na přední části zrcátka, které je uloženo v tajné kapsičce uvnitř podšívky. 

S kolekcí kabelek Guirlande Cartier píše novou kapitolu ve své historii kožených doplňků, do které se řadí šperkové kabelky z období kolem 1910, ambiciózní lifestylové tašky z kolekce Must de Cartier pozdních 60. let 20. století a různorodost stylů kabelek počínajíce rokem 2000. 

Galerie