Nová kolekce WHITE NOW od Taťány Kovaříkové

Redakce Luxus.cz
08. Duben 2019
Čtenost článku je: [?]

Taťána Kovaříková, jedna z našich návrhářských špiček, je známá svou oblibou černé barvy. Sama se v ní velmi dobře cítí a černý model nechybí v žádné kolekci, která vzniká pod její taktovkou.

Právě proto je překvapením její kolekce pro jaro a léto 2019, jež je plna modelů ve stěžejní, bílé barvě. Jak sama návrhářka říká: „Móda je o pocitech, samozřejmě vždy v kombinaci s kvalitním materiálem a výborným krejčovským zpracováním. Rozmanitost barev mám velmi ráda, a i když černá je mou preferovanou, vnímám ji jako velmi sofistikovanou, kolekce jaro-léto 2019 je protknutá světlem a za stěžejní barvu jsem zvolila bílou – evokující relaxaci, ženskost a čistotu stylu.“

Sloganem kampaně ke kolekci WHITE NOW by mohlo být „From runway to reality“. Ke spolupráci při ní Taťána Kovaříková vyzvala úspěšnou fotografku Annu Kovačič. Módní návrhářka požádala o pózování před objektivem tři nádherné, inspirující ženy plné radosti ze života. „Herečka Jitka Asterová, spisovatelka Barbara Nesvadbová a herečka Anna   Kameníková jsou přesným ztělesněním ženy, pro které tvořím,“ říká Taťána Kovaříková a dodává: „Vážím si žen, které se nebojí být ženami, jsou krásné, odvážné a osobité.“

Ústředním znakem je pro kolekci světlo v podobě bílé a zlaté, nicméně oblíbená černá má také své zastoupení. Modely prezentují kontrasty forem a rafinovanost. Materiál: tyl, krajka a hedvábí. Odhalená ramena, letní kabáty, korzety, večerní šaty z taftu a flitrů…to vše v souladu tzv. slow fashion, která má za cíl důraz na řemeslnou dovednost, kvalitu a tradici s respektem k biodiverzitě a lidským právům.

Jednotlivé modely navazují na předešlou kolekci a lze je výborně kombinovat. Jsou precizně zpracovány z kvalitních materiálů, vyrobených v Evropě. Samotná výroba kolekce vznikla v České republice, a to v ateliéru návrhářky na Starém městě v Praze.

 

 

TATIANA KOVAŘÍKOVÁ