Nový Aston Martin Vantage: Sportovní vůz pro opravdové řidiče

02. Duben 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 18665

Aston Martin představuje nový Vantage, nejrychlejší a nejzábavnější model v 74leté historii této legendární značky. Nový Vantage je skutečnou oslavou čistého výkonu, navrženou tak, aby poskytovala maximální zážitky a sebevědomí za volantem.

Nový Vantage je poháněn 4,0litrovým vidlicovým osmiválcem s dvěma turbodmychadly, který produkuje 665 koní a 800 Nm točivého momentu. Díky dokonalému rozložení hmotnosti 50:50 a zadnímu pohonu dosahuje maximální rychlosti 325 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy.

Vůz je vybaven nejmodernějšími technologiemi, jako jsou adaptivní tlumiče Bilstein DTX, elektronický diferenciál (E-diff) a 21palcové pneumatiky Michelin Pilot S 5, které byly speciálně vyvinuty pro Aston Martin. Šasi a pohonná jednotka byly naladěny tak, aby zajistily maximální ovladatelnost a zábavu z jízdy.

Design vozu je zaměřen na současnost, ale respektuje tradici. Vantage má nejprovokativnější jazyk tvarů, který kdy byl viděn na tomto modelu. Je to lovec, lehký jak na váze, tak na vzhledu. Vyniká elegantní siluetou, ultra-tenkými světly, kapotou ve tvaru mušle a interiérem, který stanovuje nové standardy kvality, stylu a sofistikovanosti.

Nový Vantage pokračuje v úžasné linii, která sahá až do roku 1950, kdy se jméno Vantage poprvé objevilo jako označení pro vylepšený motor pro závodní DB2. Jako samostatný model se Vantage objevil na začátku 70. let a od té doby hraje stále významnější roli v nabídce Aston Martinu. Vantage je synonymem pro dokonalý styl, nezapomenutelný výkon a nezaměnitelný charakter. Je to sportovní vůz, který oplývá kvalitami, pro které se toto jméno stalo proslulé.

Nový Vantage odráží nejdynamičtější období v 111leté historii Aston Martinu. Je to silný hráč v sezóně Formule 1 v roce 2023, dominantní přítomnost v mezinárodních závodech GT, kde má Vantage bohatou historii jako nejúspěšnější vytrvalostní závodník, a - s nedávným oznámením o útoku Aston Martinu na celkové vítězství v závodě 24 hodin Le Mans s Valkyrie AMR v roce 2025 - vyzývatel v mistrovství světa vytrvalosti.

Galerie