O boxerské kariéře s Pavlem Šourem

Rozhovor sepsal Ondřej Petera
15. Prosinec 2020

Pan Pavel „Pablo“ Šour je profesionální boxer, boxerský manažer a promotér, vedoucí extraligového družstva, podnikatel v oboru kovovýroba a provozovatel boxerského gymu, který naleznete pod názvem „Pablo boxing Plzeň“. Zároveň šťastně vychovává své dvě děti – Dominika a Samantu, kteří ho motivují ke všemu, co ve svém životě dělá. Více o něm si prozradíme v našem dnešním rozhovoru.

Otázka
Pavle, mohl byste se nám v úvodu, prosím, rychle představit?
Odpověď
Jsem mladý, krásný a inteligentní, zkrátka mě každý musí mít rád (samozřejmě to berte, prosím, v humorem). :)

Otázka
Jak jste se ke své boxerské kariéře dostal? Vedl vás k tomu někdo z rodiny?
Odpověď
Rodina mě nikdy v boxu moc nepodporovala, protože o mě měli strach. Fandí mi pouze moje žena. K boxu jsem se dostal přes ostatní bojová umění – karate, aikido a kickbox. Mým cílem bylo naučit se bránit.
Otázka
Kde jste s boxem začínal?
Odpověď
Můj začátek byl v Plzni v legendární boxerně jménem „bacardi“. Tehdy mi bylo 16 let, v 18 letech jsem měl první utkání.

Otázka
Co všechno obnáší to, abyste se stal boxerem?
Odpověď
Především začít trénovat a nemít strach to vyzkoušet, většina lidí to vzdá hned na začátku, protože box bolí. Další část to vzdá po pár zápasech a žije z toho, ale ti poslední z boxu udělají životní styl.
Otázka
Prozradíte nám, jaká nejhorší zranění se Vám po boxu přihodila?
Odpověď
Musím zaklepat, že naštěstí nic hrozného – běžné zlomeniny prstů, záprstních kůstek a nosu, trhliny kůže a rtů, na obličeji mám sem tam nějaké stehy. Ale doufám, že nic horšího se mi nestane ani v budoucnu :)

Otázka
Co Vás asi nejvíce motivuje?
Odpověď
Momentálně se přiznám, že mě motivují peníze, protože ze sportovních cílů už toho moc neočekávám – mám poslední 2 roky kariéry. Jestliže to zdraví dovolí, chtěl bych na 40. narozeniny absolvovat poslední zápas.
Otázka
Kdy si Vy osobně myslíte, že je nejvhodnější s boxem začít? V kolika letech?
Odpověď
Čím dříve, tím rozhodně lépe – ideální to je okolo 8–10 let. Děti si box zkouší, ale protože nemají sílu, neublíží si, zvyknou si tak přijímat údery. V 18 letech mají pak 50 zápasu za sebou. To však neznamená, že byste nemohli začít i déle – třeba jako já v 16 letech.

Otázka
Co je při boxu nejdůležitější?
Odpověď
Dle mého klid a soustředění a k tomu fyzická připravenost. Důležité je si uvědomit, že se nejedná o rvačku, jsou to šachy.
Otázka
Prozradíte nám, jaká největší ocenění se Vám podařilo získat?
Odpověď
Sedmkrát jsem se stal mistrem České republiky. Reprezentant ČR jsem byl mezi lety 2008–2016 a extraligový boxer 2003–2016. Za svou kariéru jsem zažil 125 zápasů v olympijském boxu a 15 zápasů mezi profesionály.

Otázka
Dal byste na závěr nějakou radu začátečníkům?
Odpověď
Nenechte se odradit počáteční dřinou a bolesti, box je úžasný životní styl. Když se překonají porodní bolesti, je box po zbytek života velkou oporou.
Otázka
Co pro vás znamená luxus?
Odpověď
Luxus pro mě znamená něco navíc – užívat si něčeho, co si všichni nemohou dovolit. Zároveň luxus by si měl každý člověk za něco zasloužit.

Děkujeme za rozhovor

Pavel Šour

Galerie

  • 0

Tato společnost nemá v naší databázi žádné články

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Pavel Šour

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže