O fungujících suplementech pro cvičení Czech Virus s Ondrejem Dlugošem

08. Únor 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 27324

Firmu Czech Virus, která se zabývá výrobou doplňků stravy pro pro sportovce, společně založili dva pánové – Patrik a Ondrej. Dbají vždy na to, aby byly v jejich výrobcích používány kvalitní suroviny a takové složení, jež dbá na maximální výkon, transparentnost, přátelský přístup a dostupné ceny. A právě díky tomu mohou svým zákazníkům nabídnout fitness a sportovní suplementy, za kterými si jednoduše stojí. S Ondrejem Dlugošem, jedním z těchto dvou mužů, vám dnes přinášíme rozhovor.

Ondreji, jak jste se s Vaším kolegou dostali k založení Czech Virus?

Hlavní důvod byl ten, že jsme ani jeden nebyli spokojení s úrovní kvality doplňků stravy, které byly běžně dostupné. Fyzická kondice, fitness a sport obecně jsou naším velkým koníčkem, a tak jsme již dlouhodobě zkoušeli a užívali různé potravinové doplňky. Vždy nám v nich ale něco vadilo, chybělo, nebo přebývalo, ať už to byl nízký obsah funkčních látek nebo jejich absence, předražená balení, umělé příchutě, nebo zbytečná plnidla apod. Začali jsme tedy hledat, zkoušet, a nakonec i sami vyrábět.

Co Vám nejvíce vadilo, když jste ochutnal nějaký konkurenční produkt na cvičení?

Často to bylo hlavně to, co od takového produktu v prvé řadě očekáváte, a to je funkčnost. Chápu, že chuť může být subjektivní záležitost, ale funkčnost daného produktu je jeho alfou a omegou. Typickým příkladem mohou být velice populární tzv předtréninkovky, kde funkčnost vyhodnocujete prakticky okamžitě. Ty byly obvykle plné látek, které tam nemají žádné opodstatnění a jsou tam jen proto, že jsou levnější jak funkční látky, které má takový produkt obsahovat, poté obsahovaly tyto produkty velké množství kofeinu, takže to končilo tak, že byl po tréninku člověk vyčerpaný a jeho centrální nervový systém utrpěl velkou ránu. Takový produkt musí obsahovat vedle kofeinu další funkční látky, které s ním fungují synergicky, aby se člověk cítil komfortně nejen během tréninku, ale i po něm.

V čem se Vaše produkty ke cvičení především liší od těch běžně dostupných?

Jednoznačně kvalitou a také složením. Jedna z věcí, na kterých si zakládáme, je ověřený původ surovin, protože to je pro nás zárukou, že takový produkt můžeme s čistým svědomím pustit dále. Poté složení, kde vytváříme vlastní, originální receptury, ve kterých usilujeme vždy o to, aby naše produkty obsahovaly nejen ty nejvhodnější, synergicky působící látky, ale aby jich také obsahovaly maximální možné povolené a zároveň bezpečné množství.

Jaké chyby dělají lidé nejčastěji, když si zakupují nějaký doplněk stravy?

Řekl bych, že nejčastěji dělají chybu v tom, že si neověřují informace a nečtou si dostatečně pozorně složení produktů. Zároveň bych ale také rád dodal, že tím, jak na zákazníky apelujeme, aby tomuto věnovali větší pozornost a zároveň je v oblasti sportovní výživy edukujeme, tak se situace hodně zlepšila a lidé si při výběru produktů dávají více záležet, aby zvolili správně.

Co všechno u Vás na Czech Virus nabízíte?

Zpočátku bylo naše portfolio dosti úzce zaměřené a vhodné spíše pro kulturisty a silové, popřípadě silově – vytrvalostní sporty. Postupem času jsme jej ale dokázali rozšířit a nyní bych řekl, že si v něm vybere naprosto každý. Vedle proteinů, předtréninkovek a aminokyselin nabízíme tedy také velké množství vitamínů, minerálů, kloubní výživu, antioxidanty, nebo například proteinové speciality, kam se řadí různé ořechové krémy, proteinové palačinky apod.

Prozradíte nám, jaké sportovce podporujete svými produkty?

Pořadí, ve kterém budu jmenovat, neurčuje žádnou hierarchii, kdyby se to náhodou k někomu z našich sportovců dostalo, aby se nezlobil, že jsem jej neuvedl jako prvního, nebo jako posledního :). Je to tedy kulturista Pavel Beran, strongman Jiří Tkadlčík a jeho žena Valerie, youtuber a MMA zápasník Filip Grznár a bikini fitness závodnice Lenka Myslivcová.

Osobně, kolik času věnujete posilování třeba vy sám?

Do posilovny chodím cca 4x týdně. Nevěnuji se ale jen cvičení. Mým velkým koníčkem jsou i míčové sporty, lyžování, kde jsem působil několik let jako instruktor, turistika a cyklistika.

Dal byste nějaký tip těm, kteří jsou v oblasti posilování začátečníky?

Ať si určitě hledají informace. Hodně užitečných informací najdou například na našem blogu viruzin.cz., dále ať si je vhodně interpretují a využívají, ať čtou složení jednotlivých produktů, a pokud si neví rady, aby vyhledali pomoc někoho zkušenějšího, popřípadě se mohou obrátit přímo na nás a my jim rádi poradíme.

Co pro Vás znamená luxus?

Luxus bude bez pochyby každý vnímat jinak. My v Czech Virusu vnímáme však luxus jako souhrn hodnot, které s námi spoluvytváří i naši zákazníci. Luxus u nás vychází z naší filosofie a poslání: ,,nekompromisní kvalita, pro nekompromisní výkon.“

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Rozhovory

Czech Virus

Tato společnost nemá v naší databázi žádné články