O LETNÍ PÉČI O PLEŤ S LUCIÍ POLÁK

Redakce
19. Červenec 2021

Nejohroženější částí kůže na těle je pleť na obličeji. Nezakrýváme ji, je tedy oproti zbytku těla mnohem více vystavována různým vlivům. Jak o ni důkladně pečovat? Jak ji ochraňovat před vnějšími i vnitřními vlivy? V pražské RP CLINIC (esthetic care) se na Vás těší tým specialistů, který je připraven zajistit Vaši maximální spokojenost. Jednou z odbornic je MUDr. Lucie Polák. Na práci ji nejvíc baví pestrost. Dermatovenerologie, ze které složila v roce 2019 atestaci, zahrnuje totiž diagnostiku kožních chorob, jejich léčbu, chirurgické zákroky i estetickou dermatologii. Pro Lucii je samozřejmostí sledování novinek v diagnostice, léčbě kožních onemocnění i nejnovějších aplikačních metod. Snaží se neustále zdokonalovat a učit se od těch nejlepších odborníků. Největší odměnou a úspěchem je pro ni spokojený klient.

Otázka
Lucie, jaké je Vaše motto?
Odpověď
Vycházím z vyjádření francouzské módní návrhářky Coco Chanel: „Obličej, který vám nadělila příroda, budete mít ve dvaceti. Je jenom na vás, jak bude vypadat, až vám bude padesát.“

Otázka
Jaká je Vaše „daily routine“ v péči o pleť?
Odpověď
Důkladně čistím pleť dvakrát denně. Ráno po vyčištění pleti (dle aktuálního stavu) užívám sérum s kyselinou hyaluronovou, nebo vitamínem C. Poté použiji hydratační krém, nikdy nezapomínám na krém s SPF (Sun Protection Factor - číslo, které v opalovací kosmetice udává stupeň ochrany před UVB zářením). Do večerní péče zařazuji retinal. Několikrát týdně si také dopřeji masku, záleží na stavu pleti.
Otázka
Máte ověřené tipy, jak se o pleť starat v letních měsících?
Odpověď
Klíčové pro zachování zdravé pleti během léta jsou hydratace a ochrana před slunečním zářením. Doporučuji se cíleně neslunit a denně užívat přípravky s SPF. Nezapomínejte hlavně na dostatečné množství preparátů k ochraně pokožky krku a obličeje. Je potřeba množství odpovídající přibližně jedné čajové lžičce.
Pokud se bavíme o hydrataci kůže, kromě hydratačních extern, jako jsou krémy, séra a masky, je nutné myslet také na dostatečný pitný režim. U nás v RP CLINIC máme k dispozici i intenzivnější metody hydratace. Doporučuji mezoterapii (účinné oživení a vypnutí pleti), nebo hydratační chemické peelingy.

Otázka
Jaké procedury z nabídky RP CLINIC (esthetic care) byste v létě doporučila?
Odpověď
V letních měsících patří k nejčastějším zákrokům metody hluboké hydratace kůže - mezoterapie a skinbooster (jedna z nejefektivnějších metod omlazení, intenzivní hydratace unavené a suché pleti, ideální k osvěžení pokožky unavené sluněním nebo klimatizací). K rozzáření a hydrataci pokožky doporučujeme také tripolární radiofrekvenci (slouží k odstranění a vyhlazení vrásek, vypnutí pokožky, koriguje ochablost pleti, vede ke zlepšení tonu kůže, výsledkem je dokonalejší tvar obličeje) a hydratační pleťové peelingy.
Otázka
Dopřávají si péči u Vás i muži? Jaké jsou jejich nejoblíbenější procedury?
Odpověď
Ano, samozřejmě ošetřujeme i muže. 
Mezi nejoblíbenější pánské procedury patří zejména aplikace botulotoxinu ke korekci mimických vrásek obličeje, které díky vyššímu množství svalové hmoty bývají výraznější u mužů než u žen. V teplých měsících slouží aplikace botulotoxinu i ke korekci pocení v oblasti podpaží. Často také odstraňujeme degenerativní projevy kůže (benigní výrůstky na různých částech těla).

Otázka
Co pro Vás znamená luxus?
Odpověď
Pro mě je LUXUS možnost trávit čas s rodinou a přáteli. ;-)
Děkujeme za rozhovor

RP CLINIC