O luxusních italských produktech s CEO společnosti Bellitia s.r.o.

Redakce
13. Srpen 2020
Čtenost článku je: 36258 [?]

Společnost BELLITIA s.r.o. je hrdým exkluzivním distributorem pro Českou republiku a Slovensko se zaměřením na italské luxusní světové brandy na poli kosmetiky, doplňků stravy a interiérových vůní. Všechny brandy, které má společnost tu čest zastupovat, jsou italské provenience a výroba produktů probíhá striktně v Itálii anebo ve Švýcarsku.

Můžete nám, prosím, v rychlosti představit Vaši firmu?
Společnost BELLITIA s.r.o. pro své dodavatele zajišťuje kompletní servis, zahrnující notifikace produktů, překlady a tisk materiálů, reklamy a samozřejmě prodej a distribuci. Fungujeme jak na úrovni B2B tak B2C, díky našim e-shopům www.bellitia.cz a www.locherbermilano.cz a vlastnímu skladu, ve kterém je možné nalézt spoustu okouzlujících produktů. Kvalita je pro nás na prvním místě, a proto máme vlastní skladové prostory, nevyužíváme multikapacitní sklady jako jiné společnosti, a vždy dbáme na osobní přístup k zákazníkovi. Každý produkt, a tedy i zásilka projde našima rukama, takže zákazník dostane přesně to, co si objednal v perfektním stavu a vždy s nějakým bonusem, vzorkem nebo dárkem navíc. Jak již bylo řečeno, zabýváme se přírodní kosmetikou pro vlasy, pleť i tělo a nezapomínáme ani na vůně. Péči o zevnějšek spojujeme jak s vnitřní péčí o tělo díky velmi účinným doplňkům stravy, tak s péčí o duši díky našim exkluzivním luxusním vůním do interiéru. Tento segment se v posledních letech stal velmi důležitým a trendy prvkem a také v současné době stále dynamicky roste. Luxusní butiky nebo hotely dnes využívají například toho, že si pro své prostory zvolí některou z vůní, která se pak neodmyslitelně spojí právě s jejich jménem. Vůně ale nejsou určené jen pro butiky či hotely, ale i pro naše domovy. Tam se také chceme cítit dobře a kvalitní vůně v designovém provedení je proto ideálním doplňkem každého interiéru. Díky našim zkušenostem a bohatému portfoliu vůní, velikostí a designového provedení jsme schopni zákazníkům poradit s provoněním všech prostorů na míru a uspokojit i ty nejnáročnější designové požadavky luxusními provedeními, jako jsou například velké 2500 ml a 5000 ml difuzéry s koncovkami z mramoru, onyxu, ebenu či jiných luxusních materiálů.

Do jakých prostor byste doporučovala používat Vaše svíčky?
Svíčky jsou pro mě nejen elegantním doplňkem na provonění, ale zejména prvkem, který z normální atmosféry vykouzlí atmosféru intimní, proto jejich určení vnímám spíše do soukromých prostor, ať v interiéru doma: obývák, ložnice, koupelna, knihovna, sauna či jiná relaxační zóna, či v exteriéru, jako jsou například terasy, kde máme nějaké příjemné sezení večer po práci – a to klidně se sklenkou vína. Svíčky Locherber Milano jsou v černém skle, takže při zapálení se zintenzivní právě to teplé žluté světlo hořícího plamene, které vypadá nádherně a samozřejmě i nádherně voní. Každá svíčka má víčko z ořechového dřeva „noce canaletto“, které ji zakrývá, pokud právě nehoří, a tím pádem se do ní nepráší a může Vám stát kdekoli, jak dlouho chcete, než ji opět zapálíte. To oceníte zejména u velkých formátů, jako je 1,6 a 2,5 kg. Ale velikost vonné svíčky, stejně jako velikost u aroma difuzérů, doporučuji vždy dimenzovat úměrně k velikosti prostoru.
A kam byste doporučovala aroma difuzéry?
Aroma difuzér je pak v ohledu umístění mnohem více neutrální. Můžete ho dát v podstatě do jakéhokoli prostoru, bez ohledu na to, zda se jedná o prostor soukromý, komerční anebo veřejný. U jednotlivých vonných variant najdete samozřejmě doporučení, kam je možné je umístit, ale je to velmi orientační. Proto jsme tu, abychom Vám případně poradili a dokázali vyladit veškeré prostory, ale rozhodující pro Vás musí být vždy to, aby se Vám jednotlivé vůně líbily. Říkám jednotlivé vůně zcela záměrně, protože pokud se bavíme o vůních pro domov, a ne komerčních prostorech, pak je dobré, aby každá místnost měla dle určení a Vašeho vnímání svoji konkrétní vůni. Je to stejně jako s parfémy na tělo: pokud používáme stále jeden stejný, náš nos si zvykne a pak ho již necítíme, ale ostatní ano. Další skutečností, kterou nesmíme opominout, je i to, že každý prostor má svoji funkci, a i když ho nedoplníte žádnou vůní, sám o sobě prostě „voní“ jinak. A pak je třeba zamyslet se samozřejmě na již výše zmíněnou otázku velikosti. Vždy zákazníkům říkám: „Nebojte se větší velikosti, protože intenzitu směrem dolů zregulovat dokážeme – díky počtu tyčinek, které můžeme ubrat z balení, ale směrem nahoru již ne.“ To znamená, že pokud zvolím moc malý difuzér pro daný prostor, nemohu očekávat, že jej zvládne provonět celý. Samostatnou kapitolou je pak provonění komerčních prostor – například butiků – kde se naopak hodně často hraje na jednu vůni, kterou budete mít jako zákazník pak stále spojenou s tímto konkrétním butikem. Hotely pak většinou volí 2-3 vůně: jednu do společných prostor, recepce – takovou tu vůni, která Vás uvítá, když vstoupíte; druhou lehčí do pokojů a třetí do wellness zóny.

Jaké jsou Vaše nejoblíbenější vůně, které sama používáte?
To je docela vtipná otázka 😊 Značka Locherber Milano každoročně představuje 2-3 nové vůně, a to většinou na podzim. Letos to budou 2 na podzim a jedna pak začátkem roku 2021. Vždy si říkám, když přijdou novinky, že to už nic nepředčí, a ono za rok opět ano. Je to také o tom, že člověk prostě čas od času má rád změnu a té snadno docílíte právě i změnou vůně v interiéru. Takže v podstatě jsme použili opravdu všechny, i vzhledem k tomu že všechny produkty zkoušíme osobně. Nicméně já mám svých pár oblíbených „stálic“, jako je například Linen Buds v ložnici, Venetiae nebo Capri Blue v koupelně či pracovně, Malabar pepper v kuchyni, Azad kashmere nebo Banksia v obýváku, Habana tobacco nebo Aramaik ve vstupní hale… Spa essence v sauně… mohu pokračovat dlouho. Obecně ale mám ráda buď svěží vůně, nebo naopak kořeněné pro interiér. Tyto preferuji před sladšími vůněmi, i když ty jsou zase velmi příjemné třeba v šatně. Parfémy na tělo mám ráda svěží, květinové v létě, v zimě a večer mohou být i o trochu výraznější.
Doporučila byste čtenářům nějaké konkrétní vůně do aut?
Budu se opakovat, ale vůně se musí líbit zejména tomu, kdo v tom autě jezdí. Ženy si vyberou jinou vůni než muži. Pokud je to auto, kde jezdí děti, tak pak také jinou. Oblíbená je pro děti zejména Klínto 1817, anebo Kyushu rice. Můj osobní typ pro provonění interiéru auta je použít kromě standardního vonného sáčku nebo kartičky také Bytový parfém ve spreji. Pokaždé, když auto umyjete, vyluxujete, nastříkejte 1 střikem koberečky a máte nádherně provoněno. Doporučuji samozřejmě stejnou vonnou variantu spreje, jako je kartička nebo sáček. A také důrazně doporučuji opravdu 1 stříknutí, protože všechny produkty Locherber Milano obsahují 20 % vonných esencí – to znamená, že jsou velmi intenzivní a stačí velmi málo pro kompletní provonění.

Při jaké příležitosti byste doporučovala někoho obdarovat Vašimi dárkovými sadami?
Dárkové sady Locherber Milano jsou luxusním a elegantním dárkem pro jakoukoli příležitost: firemní dárky pro obchodní partnery, anebo soukromé k narozeninám, na svatbu, Vánoce… anebo jen tak někomu blízkému pro radost. Sady jsou velmi luxusní a reprezentativní, je to dárek, kterým nic nezkazíte a potěšíte jím kohokoliv. V nabídce je několik variant sad s difuzéry – například aroma difuzér 250 ml s ručně vyráběným víčkem z terracotty nebo ořechového dřeva, oboje opracované do tvaru říčního oblázku, skvělá záležitost v souladu s Feng-shui, anebo pak větší dárkové sady s aroma difuzérem a sáčkem, katalytickou lampou a náplní či naopak menší dárkové sady na cestu, které snadno umístíte i do příručního zavazadla, kde najdete vonný sáček a EDP 10 ml. Nechybí samozřejmě ani dárkové sady se svíčkami a dřevěným stojanem na svíčky – buď s jednou vůní anebo míchané. Také děláme i balíčky a sady na míru podle požadavku zákazníka. Na webu je samozřejmě k nalezení kompletní sortiment. S výběrem Vám rádi poradíme osobně v našem showroomu, stačí si domluvit termín návštěvy: všem klientům se věnujeme individuálně.
Jsou Vaše svíčky a vůně vhodné i pro alergiky?
Naše svíčky i vůně se vyznačují tím, že pro jejich výrobu jsou použity ty nejkvalitnější a nejčistší vonné esence. Obecně jsou velmi dobře snášeny i alergiky, nicméně i zde se mohou najít jedinci, kterým může něco z vůně, například některý esenciální olej, prostě vadit. Doporučuji proto vyzkoušet vzorek. U Edp je taková zkouška dobrá, abyste věděl, zda Vám vůbec vůně bude sedět, protože každá vůně se na každém z nás rozvoní lehce jinak. Pokud je někdo alergik a ví, na které látky je alergický, může nám zaslat dotaz na kompletní složení Edp či si objednat malý odstřik na zkoušku. S difuzéry a svíčkami je to jednodušší, protože nejsou v přímém kontaktu s naším tělem, takže velmi zřídka má někdo problém. Nicméně pokud jsem alergik, vždy platí pravidlo zkoušky. Od toho nabízíme možnost objednat si odstřik.

Na jaké události se nejčastěji hodí Vaše vůně pro tělo?
Parfémové vody z Mood Collection a Natural Collection jsou určené na běžné každodenní nošení. Edp Lifestyle collection je už kategorie niche parfémů, které se hodí do společnosti, na večírek, prostě všude tam, kam si na sebe vezmete luxusní drahý parfém.
Co je pro Vás luxus?
Slovo LUXUS je výraz, kterým označujeme něco, co přidává našemu životu na kvalitě a díky čemuž máme radost a cítíme se šťastní. Je to velmi subjektivní záležitost: pro hodně lidí luxus znamená jen materiálno - drahé věci, značkové doplňky a nákladný životní styl; pro jiné lidi může být luxus například víkend v lese a tichu. Pro mne je luxus pokora a svoboda ve všech svých aspektech: být nezávislá, smět zajít s přáteli na skleničku či oběd do restaurace, cestovat a poznávat jiné země a kultury bez obav ze současné nákazy a omezeních a vždy se ráda vracet zpět domů s uvědoměním, pokorou a vděčností, že žijeme v zemi, kde ne vše je ideální (to koneckonců není nikde), ale kde vše funguje na poměrně vysoké úrovni, je tu bezpečno, máme dostatek čehokoli a díky tomu de facto žijeme luxusní život.

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Rozhovory