Objevte krásu Golf resortu Kunětická Hora s Director of Operations, Janem Urbanem.

18. Březen 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 33548

Rodák z Chrudimi, který prošel svět, aby se vrátil zas zpět. Jan Urban se hotelnictví věnuje od střední hotelové školy. Primárně působil jako barman na spoustě zajímavých míst. Strávil rok a půl ve Španělsku, rok v Thajsku a nějaký čas v Anglii. Po návratu do Čech chtěl pracovat pro ty nejlepší, a proto šel do Pražského Black Angels a poté se až do covidu usadil v hotelu Alcron, který byl pro jeho profesní život zásadní. Díky pandemii se vrátil zpět do rodného kraje, kde se postupně vybudoval z barmana a provozního až na ředitele golfového resortu Kunětická hora.

Proč jste si vybral Golf Resort Kunětická Hora a v čem je tento resort jedinečný?

Po začátku pandemie jsem bohužel dostal jako většina kolegů v oboru výpověď a tak nezbývalo než se poohlédnout po něčem jiném. Už nějakou chvíli jsem si pohrával s myšlenkou, že se vrátím zpět do Pardubického kraje. Do googlu jsem napsal hotely v Pardubickém kraji a jako jediná smysluplná volba mi přišel golf resort Kunětická hora. Zaslal jsem životopis a pár dní na to jsem tam už seděl na pohovoru. Když budu upřímný tak to byl opravdu šok přejít z Alcronu právě sem. Celkově resort působil zastarale, servis na bodu mrazu a celkově bez nějakého směru. Ale aspoň to byla výzva.

Jaký je koncept a filozofie Golf Resortu a jak se liší od ostatních hotelů v regionu?

Golf resort Kunětická hora je hodně multifunkční místo, kde stále zjišťujeme kam to jde posunout. Prolíná se tu svět golfistů s kongresy velkých firem, návštěvníky SPA a Mudr. Neummana, který má na resortu svojí ordinaci. Do toho se snažíme cílit na rodiny s dětmi a individuální cestovatele. Naše vize je z resortu udělat místo, kam budou jezdit lidi na prodloužené víkendy za odpočinkem, zábavou a golfem a dny v týdnu vyplníme firemními kongresy.

Jaké jsou hlavní výzvy a příležitosti, kterým čelíte a jak se s nimi vyrovnáváte?

Největší výzvou a příležitostí dohromady je jak skloubit různé segmenty lidí. Ono mít resort kde nabízíte golf, kongres a ještě chcete rodiny s dětmi není úplně jednoduché. Člověk se musí párkrát spálit, aby zjistil jak to celé dát dohromady. Měli jsme tu dny, kdy jsme měli dohromady 4 různé akce a více jak 300 hostů. Museli jsme udělat další restauraci na kongresu abychom zvládli vůbec všechny lidi odstravovat, ale nakonec to stejně nedopadlo na 100%, protože jsme to nebyli schopný personálně pokrýt tak jak bychom si představovali. Takže teď už nejsme takový megalomani. Druhou výzvou je udržet si stabilní team lidí. Je to dost časté téma v hotelnictví a gastronomii. Ono dneska sehnat dobrého kuchaře je něco jako hledat jehlu v kupce sena. Prostě nejsou. A tak se snažíme nabídnout spoustu benefitů, které by tu ty lidi udrželi.

Jaký je Váš oblíbený prostor v Golf Resortu Kunětická Hora a proč?

Kdyby jste se na tuhle otázku zeptali majitele resortu tak Vám určitě řekne že posilovna! (smích) Né že bych byl nějaký zarputilí sportovec, ale tak dlouho jsem ho tlačil do toho, že musíme do fitka investovat, až opravdu ty peníze pustil. Vždy, když se dostane na téma fitness na resortu tak říká, že jsem si pro sebe vybavil fitko za “čtvrt mega” (smích). Na resort nám ale jezdí spousta sportovních skupin, které právě tyto prostory ocení.

Jak pečujete o spokojenost a loajalitu Vašich hostů a jaké služby a zážitky jim nabízíte?

Spokojenost našich hostů je něco, na čem aktivně pracujeme 2 roky. Je skvělé vidět jak moc se naše hodnocení na booking a googlu zvedlo od té doby. Největší podíl na spokojenosti našich hostů má personál resortu a tak je potřeba k tomu přistupovat. Snažím se personál posílat na různá školení, stáže a místa která by je mohli inspirovat. Sám každý rok absolvuji různé kurzy a školení, protože tenhle obor jde neustále kupředu a je potřeba držet krok. Bylo také potřeba předělat a změnit spoustu věcí. Na pokojích jsme investovali do nových peřin a polštářů, rychlovarných konvic na kávu a čaj, na pokoje dáváme hostům zdarma balenou vodu. Kompletně jsme předělali snídaně a věřím, že nabízíme ty nejlepší snídaně v okolí. Hosté si také můžou užít již zmiňované fitness, tenis, saunový svět, golf nebo si u večeře zahrát šachy nebo jinou z mnoha her, které jsou volně k půjčení v restauraci.

Jaký je Váš nejzajímavější zážitek který jste V Golf Resortu Kunětická Hora zažil ?

Nazval bych to asi nejvíce překvapující zážitek. A to když jsme se s dvěma kamarády rozhodli uspořádat na resortu rumový festival. Většina lidí si myslela že to bude propadák. Nakonec jsme měli návštěvnost 500 lidí. Letos pořádáme již třetí ročník a doufáme, že se dostaneme na dvojnásobné číslo. Pak jsem tu viděl spoustu jiných zážitků, ty ale nejsou publikovatelné na vašem webu.(smích)

Jaké jsou plány a cíle pro budoucnost Golf Resortu?

Momentálně bychom chtěli investovat do zázemí pro hotelové hosty. Máme v plánu udělat dětský koutek a hernu. Další v plánu je také výstavba prezidentského apartmá. Na tenhle projekt se opravdu moc těším a věřím, že to bude stát za to.

Co pro Vás znamená luxus?

Luxus je když můžu být se svým synem a vypnout telefon.

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Rozhovory

Golf resort Kunětická Hora