Pomozte seniorům k lepšímu životu přes Nadaci Senior

06. Duben 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 13572

Za poslední dobu přibývá stále více případů seniorů, kteří musí zůstávat v nemocnicích či LDN, a tak jsou naprosto odříznutí od rodiny. Pro spoustu z nich je to velmi těžké, špatně to snášejí a nejraději by se vrátili zpět do péče ke svým blízkým. K tomu jsou však potřeba dostatečné finanční prostředky, a asi vám je jasné, že spoustě důchodců již nezbývají peníze navíc, aby si toto vše mohli dopřát. V těchto situacích přichází na pomoc Projekt Láska pod záštitou Nadace Senior, která se snaží pomoci seniorům v těžkých finančních situacích.

Spousta seniorů nechce již dále pobývat v domovech pro následnou péči a rádi by se vrátili zpět ke své rodině domů. Problémem však mnohdy je, že ani oni, ani rodiny nemají peníze, aby jim mohli dopřát pečovatelskou službu dojíždějící domů. Důchody ani sociální dávky mnohdy nestačí na pokrytí všeho, co je třeba. Spousta seniorů vydá všechny peníze za léky, jídlo a živobytí, a na nic jiného jim poté nezbývá.

Senioři, kteří nikoho nemají

Samozřejmě i dnes žije spousta seniorů úplně sama – nemají rodinu, a tudíž vůbec nikoho, kdo by jim mohl poskytnout jakoukoliv podporu – jak tu finanční, tak psychickou. I tito důchodci by mnohdy ale rádi žili v domově, v němž vyrůstali, ale často tuto možnost vůbec nemají a musí se stěhovat do pečovatelských domů. Těmto lidem by mnohdy stačil i příspěvek 100 korun za den, aby si mohli žít mnohem lépe. Ale bohužel, oni jej nemají.

Mnohdy je to z důvodu, že se bojí kohokoliv obtěžovat, mnohdy zase kvůli tomu, že ani nevědí, že něco jako Nadace Láska existuje, a tak nemají šanci nikde o pomoc zažádat.

Spolupracujeme s charitami, v tuto chvíli už o hodně lidech, kteří pomoc potřebují, víme. Zbývá však velká část seniorů, kteří se trápí sami a nechtějí nikoho obtěžovat. Budeme vděčni za pomoc každého, kdo bude šířit informace o Projektu Láska. Lidem, kteří potřebují, přispějeme konkrétní pravidelnou finanční částkou, aby mohli žít i ve stáří tam, kde jsou doma, sděluje Klára Švecová Schiessel, zakladatelka nadačního fondu.

Klára Švecová Schiessel, zakladatelka nadačního fondu

Klára Švecová Schiessel, zakladatelka nadačního fondu

Důležitá je podpora od vás. Vězte, že i peníze, které se pro vás zdají jako maličkost, mohou těmto lidem velmi pomoci.

Galerie

Klára Švecová Schiessel, zakladatelka nadačního fondu