Poznejte chuť pravého koňaku s firmou Rémy Martin

Zdroj: remymartin.com
04. Srpen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 03. 09. 2022

Seriál zabývající se ikonickými značkami je u nás na luxusu již tak trochu tradicí. Je podle nás totiž důležité dozvědět se zajímavé informace o známých značkách, které vídáme kolem sebe, jezdíme v jejich automobilech, anebo si oblékáme jejich oblečení. V každém článku se zaměřujeme na právě jednu konkrétní značku. Dnes přichází na řadu opět firma, která se zabývá oblečením. Konkrétně si představíme značku Rémy Martin, její historii i zajímavosti.

Pokud o sobě říkáte, že jste milovníky koňaku, musíte zaručeně znát firmu Rémy Martin. Jedná se o jednu z největších značek, která produkuje tento lahodný alkohol. Vždyť většina vyprodukovaného koňaku připadá právě na tuto francouzskou společnost. Založena byla v letech 1724, takže není nutné pochybovat o tom, že se jedná o jednoho z nejstarších výrobců tohoto.

Zdroj: remymartin.com

Zdroj: remymartin.com

Zakladatelem je stejnojmenný člověk, po němž firmu zdědil jeho vnuk, který nesl úplně stejné jméno. Rémy Martin se vždy provozovala jako rodinná společnost, jejíž potenciál poznal i francouzský král Ludvík XV. Ale o tom až později. Roku 1830 vznikl první koňak nesoucí název „Rémy Martin Grance Champagne“. O jeho chuti se brzy dozvěděli nejen v Evropě, ale i v několika dalších světadílech, kde si získal oblíbenost. Není tak ani divu, že dnes společnost vyprodukuje přes 2,2 milionu devítilitrových beden ročně.

Rémy Martin dbá na to, aby se pro výrobu jejich alkoholu používaly hrozny té nejvyšší kvality. A právě proto pěstování probíhá v té nejlepší křídové půdě, ležící v pěstitelské oblasti Grange Champagne a Petite Champagne.

Zdroj: remymartin.com

Zdroj: remymartin.com

Slavné koňaky Rémy Martin zakoupíte i u českých dovozců, a tak neváhejte a ochutnejte tento jedinečný alkohol!

  • Král Ludvík XV. si zamiloval tuto značku koňaku takovým způsobem, že jí udělal výjimku, aby mohla vytvořit nové vinice, i přestože to neumožňoval tehdejší zákon.
  • Spousta slavných umělců je spjato s koňaky firmy Rémy Martin, aby jim dodali ten největší ohlas. Patří mezi ně i slavný kalifornský herec Jeremy Renner.
  • Logem společnosti se v roce 1870 stal kentaur, a to právě jako upozornění na dokonalé propojení člověka a přírody.
Zdroj: remymartin.com

Zdroj: remymartin.com

Galerie

Zdroj: remymartin.com
Zdroj: remymartin.com
Zdroj: remymartin.com