Poznejte kvalitu doplňků do koupelny se značkou Waterfall a její majitelkou Veronikou Filipin

15. Srpen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 30217

Veronika Filipin vystudovala Střední školu letecké a výpočetní techniky. Poté krátce pracovala v oblasti financí. Ve svých 22 letech, tedy roku 2009, se rozhodla založit firmu s vodovodní bateriemi. Tu můžeme od té doby nalézt pod názvem Waterfall. Postupně se firma rozrostla na rodinnou. V roce 2022 firma spouští novou značku VESIMI design a mezinárodní prodej. Poznejme všechny zajímavosti a přibližme si působení této firmy v našem dnešním rozhovoru přímo s paní Veronikou!

Mohu Vás poprosit, zda našim čtenářům přiblížíte, co přesně Vaše značka Waterfall nabízí?

Značka Waterfall® se zaměřuje především na designové a retro koupelny. Naše druhá značka VESIMI® pod sebou schovává více druhů luxusních a kvalitních produktů do interiéru a prodáváme jí již čistě mezinárodně. Pod její prodej jsme zahrnuli i nejlepší světové výrobce jako Abyss & Habidecor, Locherber, Terzofoco, českou návrhářku Anna Anna® a chystáme se na další spolupráce i další vlastní výrobu. Rozjednaná máme krásná česká umyvadla a pár dalších evropských firem. Je toho teď opravdu hodně. Snad se nám podaří co nejvíce dotáhnout do zdárného konce. :)

Co myslíte, že je hlavním rozdílem mezi designem klasických a Waterfall koupelen?

My moc neřešíme rozdíly a nesrovnáváme se s ostatními. Děláme co nás baví a co nás okouzlí ve světě, tak dovezeme. A ono to už přes 13 let funguje skvěle.

V čem dle Vás tkví největší kouzlo Vašich produktů?

Snažíme se být vždy unikátní. Zakládáme si na kvalitě a praktičnosti. Velké množství produktů známe z vlastní zkušenosti. Nemám pak problém zákazníkovi říci, vezměte si radši tohle splachovací tlačítko, na něm nebudou vidět otisky prstů. Detail a hloupost, řeknete si, ale pokud je tlačítko neustále „opatlané”, vypadá i celá koupelna neupraveně. Chci prostě, aby věci fungovaly. A takové produkty se snažíme selektovat. Jsou to detaily, které šetří čas, který pak můžeme věnovat rodině.

Jak to probíhá, pokud bychom chtěli zřídit celou koupelnu od Vás?

My se zaměřujeme na určité prvky v koupelně. Baterie, umyvadla, doplňky, ručníky, luxusní předložky, vůně, věci, které mohou být pro někoho nadstandard. Ale pro mě je to ručník, který saje tak, že už nikdy žádný jiný nesnesete, a koupelnová předložka, která neustále necestuje po podlaze, protože má ze spodní strany protiskluz, okamžitě osuší nohy, hned jak na ní šlápnete a dá se vyprat na 40° i sušit v sušičce. Ale pro obklady Vás prostě pošleme jinam. A známe skvělá místa. :)

Velmi oblíbené jsou u Vás retro baterie. Můžete nám povědět, proč jsou mezi zákazníky takovým hitem?

Retro baterie a rustikální koupelny, přírodní materiály, jako je dřevo a kámen… K tomu všemu máme jako Češi a Slováci velmi blízký vztah. Však se rozhlédněte okolo. Máme tu lesy a krásnou přírodu. Prostě se to k nám hodí. Měděná venkovská koupelna se dřevěným stolkem, opravenou židlí po babičce a retro ručníky, bude vždy nadčasová a bude Vám v ní příjemně. Pojetí moderní koupelny se ale neustále mění. Za rok, za dva už můžete být úplně mimo.

Kdo u Vás asi nejčastěji nakupuje?

Lidé, kteří ví, co chtějí a většinou už mají nějaké zkušenosti. A z 90 % objednávky vyřizují ženy. Chlapi jen většinou řeší, jestli se vejdou do vany a rádi to u nás v showroomu zkouší. :) Ale výjimky samozřejmě potvrzují pravidlo. Pár našich zákazníků vytvořilo opravdu neskutečné interiéry. Hotely a penziony v Českém Krumlově budiž příkladem.

Na Vašem webu waterfall-products.cz nenabízíte jen koupelnové doplňky, ale i plnohodnotný nábytek. Které kusy nábytku u Vás jasně vedou?

Víte, doba se za poslední dva roky dost změnila. To bohužel minimálně s cenami doprav udělalo velké změny. Zvyšuje se cena výrobků, z velké části kvůli cenám energií, na to navazuje doprava, skladování, doprava k zákazníkovi. Jsou určité cenové hranice, které pro zákazníka už překročit nechceme. Proto rádi prodej zámeckého nábytku přenecháme pár šikovným firmám v ČR. Na druhou stranu se ale díky cenám námořních a leteckých přeprav zaměřujeme více na evropský trh. Našli jsme řadu zajímavých firem v Itálii, Anglii, Belgii, Portugalsku atd. A nebylo by nic hezčího, než kdyby celá tahle situace vyústila ke vzniku nových českých výrobců a firem. A musím říci, že to je něco, co kolem sebe teď vidím a dělá mi to strašnou radost.

Pokud bychom se rozhodli, že chceme zřídit celý styl domu ve stylu waterfall, jak máme začít?

Styl Waterfall? To je široký pojem :) Možná máme nejblíže k eklektickému stylu. Zákazník si na trhu najde a nakombinuje, co je mu nejblíže. My jsme tu od toho, abychom mu ukázali pár produktů, na které možná stěží narazí a nikdy je neviděl. Výběr už je na něm.

Vyrábíte i na zakázku?

Ano, na zakázku vyrábíme například volně stojící vany oplátkované zlatými, měděnými či stříbrnými plátky. Koupelnové skřínky, doplňky apod. Dříve jsme na zakázku nechávali vyrábět i baterie a různé povrchové úpravy, dnes už se ale snažíme držet stálejší nabídku a skladovou zásobu. Náklady na kusovou výrobu není schopný zákazník zaplatit a nechce čekat měsíce. Hodně nás teď baví i koupelnové radiátory, výrobce nám zachovává pár povrchů, které skvěle ladí s našimi sériemi vodovodních baterií. Některé produkty tedy koupíte jen u nás.

Co pro Vás znamená luxus?

Luxus je něco, co vůbec nepotřebujeme, ale máme ho moc rádi. My s manželem jsme zažili obě strany mince, a to Vás celkem nechá nad věcí. Ideální je si luxus užívat, ale nebýt na něm závislý. Člověk pak paradoxně vidí v životě víc. Aktuálně pro mě luxus je, když mi auto samo otevře kufr, zatímco držím ukecaný dítě, nákup, snídani, vodu a psa :D …a pak taky ta koupelnová předložka. Miluju je!

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné články