Poznejte nejkvalitnější šperky z luxusních perel od Mikimoto

11. Leden 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 15995

Perly se považují za velmi luxusní produkt, neboť ve volné přírodě dokáže za svůj život perlu vytvořit průměrně jen jedna z tisíce ústřic, a tak je jasné, že se nejedná o tak typický produkt, který bychom mohli všichni volně nalézt. A také proto se mohl jen málokdo ve svém životě pochlubit možností nosit kolem krku náhrdelník z opravdových perel, anebo jakýkoliv jiný výrobek, jenž by je obsahoval. Díky značce Mikimoto se však perly staly pro půvabné ženy mnohem dostupnější. A jak je to možné?

Kokichi Mikimoto, zakladatel stejnojmenné značky – Mikimoto – která vyrábí různé šperky, dokázal světu ukázat, že je možné splnit si svůj celoživotní sen. Zasvětil jej totiž celý do pěstování perel, protože chtěl vyrábět krásné náhrdelníky, které by ozdobily krk každé ženě, která si to bude přát.

Kokichi Mikimoto dokázal v roce 1893 jako úplně první vykultivovat polokoulovou perlu. Později se mu podařily například i perly černobílé. Aby však byla značka Mikimoto opravdu na výši, rozhodl se Kokichi poslat své zkušené řemeslníky do Evropy, kde se naučili nejnovější designerské techniky a styly ve šperkařství, díky čemuž položilo Mikimoto základ pro moderní výrobu šperků v Japonsku.

Značka Mikimoto při výrobě šperků využívá pouze ty nejjemnější perly, jež splňují nejpřísnější normy. Právě tak dokáží udržet kvalitu každého svého výrobku. Tyto normy dokáže splnit asi jen 10 % všech perel. Hodnotí se především těchto pět kritérií – lesk, tloušťka, tvar, velikost a barva. Důležité je také zmínit, že je téměř nemožné najít úplně stejnou perlu. Každá je tak svým způsobem originál. Dnes značka Mikimoto vyrábí a prodává luxusní náhrdelníky, přívěšky, náušnice, prsteny, brože nebo náramky.

  • „pařížský soud“ – tak se nazývá soudní proces, dle něhož byly perly značky Mikimoto osočeny z jejich pravosti. Tento proces vznikl na základě článku z roku 1921, který kvalitu a pravost perlí značky Mikimoto zpochybňoval. Soud ale nakonec Mikimoto vyhrálo a perly byly uznály jako drahokamy.
  • Kokichi Mikimoto si získal celosvětové uznání také díky mezinárodním výstavám, kde své perly propagoval. Nikdy se ale nejednalo o rychlý a jednoduchý projev, avšak o velmi propracované prezentace, které si ihned získaly uznání svých posluchačů.
  • Kokichi Mikimoto si získal i uznání od slavného vynálezce Thomase Edisona, který uznal, že jsou kultivované perly Mikimoto opravdovým divem světa.

Galerie