Přečtěte si naši jedinečnou recenzi vozu BMW 530d drive Touring

Redakce
12. Březen 2019
Čtenost článku je: 15928 [?]

Měli jsme možnost si na pár dní zapůjčit vůz BMW řady 5 od společnosti Invelt, která má své autosalony v Praze a Plzni – konkrétně model 530d x Drive Touring. Jedná se o karoserii kombi, kterou jsme na svých cestách ocenili. Vypadá, stejně jako další vozy řady 5, velmi elegantně, a navíc má obrovský kufr o objemu 570 litrů (a otevíratelné zadní okno), který na dalekých cestách oceníte. Pokud nebudete mít další spolucestující, můžete sklopit opěrky zadních sedadel, čímž získáte neuvěřitelných 1700 litrů volného objemu. Co jsme ocenili je, že se zadní opěradla ovládají elektronicky přímo z kufru.

Interiér vozu je elegantní, ladný a dalo by se říci tradiční. To znamená, že má sice modernější elektronická zařízení, ale jejich umístění jsou stejná jako v předchozích generacích. Protože máme BMW skutečně rádi a již jsme jich pár testovali, tuto skutečnost oceňujeme. Zkrátka nasednete do nového vozu a jedete, aniž byste museli dlouho přemýšlet, jak co ovládat. Mile nás potěšil prostor pod podlahou, do něhož lze schovat třeba elektroniku.

Displej na vrchu palubní desky lze ovládat jak pomocí ovladače, tak pomocí doteků. Ocenili jsme, že některé funkce se dají ovládat pomocí přednastavených gest. Tato „vychytávka“ nás nezdržovala při tom, když jsme se chtěli jen kochat jízdou. Navigace fungovala na jedničku, takže jsme se díky ní vyhnuli množství dopravních komplikací. Sedadla jsou pohodlná a ve vozu je, jak se od karoserie kombi čeká, dostatek prostoru.

Výkon testovaného vozu byl 195kW/265 koní. Označení xDrive znamená, že jsou poháněna všechna čtyři kola. Vybaven je osmistupňovou převodovkou Steptronic. Jeho zrychlení z nuly na sto je udáváno za 5,6 sekund, maximální rychlost vozu je 250 km/h. S jízdními vlastnostmi vozu jsme byli zcela spokojeni. Okamžitě reagoval na naše „pokyny“, jízda v něm byla kultivovaná a tichá. Také automatická převodovka řadila tak, jak měla. Navíc mělo auto poměrně příjemnou spotřebu, která se pohybovala okolo 8 litrů na 100 kilometrů. Vůz na silnici držel velmi dobře.

I když ve vozu nejsou ještě laserové světlomety, adaptivní LED světla bohatě stačí.

Tento vůz je ideální pro rodinu s dětmi, nebo lidi, kteří na své cesty berou spoustu kufrů. Má ekonomickou spotřebu, skvěle jezdí na dálnici a vysokorychlostní silnici, je rychlý, bezpečný, a navíc vysoce komfortní. Za naši redakci zkrátka rodinný vůz číslo jedna.

BMW INVELT