Proč si zamilujete produkty T-TOMI pro miminka

23. Červen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 26071

T&T Czech Brand s.r.o. se zabývá výrobou a distribucí dětských bavlněných a bambusových produktů. V jejich sortimentu zákazník najde látkové pleny, osušky, kalhotkové pleny, ale i doplňky, jako jsou zavinovačky, hnízdečka pro miminka či populární pletené mantinely. Důraz je ve firmě kladen především na kvalitu materiálu a precizní zpracování, díky čemuž je značka na trhu oblíbená již od roku 2008. Tým designerů pomáhá vyšperkovat jejich výrobky tak, aby zaujaly i ty nejnáročnější zákazníky. Každý si zde najde to své. Výrobky společnosti shledaly svou oblibu i v zahraničí. A to nejen na sousedním Slovensku, ale firmě T&T se daří se úspěšně expandovat i na trhy Německa, Maďarska či Polska.

Samozřejmostí jsou všechny atesty zaručující nezávadnost produktů. Eshop se také zařadil mezi „Udržitelné eshopy“. Snaží se zde vždy jít s dobou a potřebou udržovat planetu čistou. Proto jsou výrobky vždy baleny v recyklovatelných obalech a balíčky posílány již v použitých krabicích.

Lucie, mohla byste našim čtenářům udělat rychlý výčet toho, co všechno vlastně vyrábíte?

Velmi ráda, naše společnost T&T Czech Brand s.r.o. se zabývá výrobou a distribucí dětských bavlněných a bambusových produktů pod značkou T-TOMI a ESECO. Navrhujeme, vymýšlíme a vyrábíme v naší šicí dílně ve Šternberku vše od klasických plen a osušek, které už znali naše babičky, přes moderní přebalování, mezi které patří kalhotkové AIO pleny, svrchní kalhotky apod., až po nejrůznější doplňky do postýlek, kočárků  a dětských pokojíčků. V současné době se stále více zaměřujeme na ekologický dopad na životní prostředí. Vyrábíme celou řadu produktů ZERO WASTE a balíme naše produkty tak, aby co nejméně zatěžovaly naši planetu. Přemýšlíme nad současným stavem naší planety a snažíme se přispět k její záchraně. 

Novinkou a produktem na který jsme velmi pyšní, jsou naše ortopedické abdukční kalhotky, které jsme vyvinuli a postupně uvádíme na trh. Tato ortopedická pomůcka je určená k prevenci vývojové dysplazie kyčelního kloubu a terapii její nejlehčí formy u novorozenců a kojenců. Velmi ráda, naše společnost T&T Czech Brands s.r.o. se zabývá výrobou kompletního baby sortimentu pod značkou T-TOMI a ESECO.

Proč jste si vybrali jako materiály na výrobu právě bavlnu a bambus?

Většinu našich produktů skutečně šijeme z velmi kvalitní bavlny. Je to materiál, který je po mnoho generací vyzkoušen, a my se snažíme nakupovat pouze ty nejkvalitnější látky s co nejvyšší gramáží. 

Kromě kvalitní a vyzkoušené bavlny jsme naše portfolio rozšířili o materiály z bambusu. A v tomto roce také vyrábíme z tolik oblíbeného mušelínu (100% bavlna). Bambus je mimořádně savý, a antibakteriální a mušelínové produkty, jako jsou pleny, osušky, slintáky, jsou hitem tohoto roku pro svou hebkost a vzdušnost. Nebojíme se výzev a okamžitě jsme tento materiál zařadili do naší výroby. 

Dá se říci, že neustále něco zlepšujeme, vymýšlíme, tvoříme, a proto také pracujeme na nejrůznějších projektech v oblasti vývoje a výzkumu.

Co Vás přimělo k tomu si firmu T-TOMI založit?

Hlavním důvodem bylo, že jsem v minulosti nemohla sehnat kvalitní  a moderní pleny. Chyběla mi kvalitní plena a moderní pojetí – barevná, designová – která by byla nejen praktická, ale stala se takovým moderním doplňkem ke kočárku a postýlce. Snahou bylo rozšířit povědomí o přebalování a ukázat, že i obyčejná plena může být elegantním doplňkem. Proč by měly maminky mít pouze obyčejnou bílou plenu. Tak jsem se pustila do práce a začala navrhovat nové designy plen.

Jak celý vznik firmy vlastně proběhl? Vzpomínáte na to dobře?

Ale ano, samozřejmě že si vzpomínám. Teď už jen v dobrém, ale začátky nebyly jednoduché. Ale které podnikání taky je? Každý, kdo začínal, to určitě potvrdí a myslím, že bude mít stejný názor a pohled. Nebylo to jednoduché, cesta k úspěchu byla trnitá, komplikovaná, ale co vás nezabije, to vás posílí. Ale to platí všude, v podnikání, ve sportu i v životě samém. 

Lehké to nebylo, není a vím, že nikdy nebude. Nicméně nelituji. Mám kolem sebe skvělé lidi, kteří výborně pracují a ví, co znamená uspět v konkurenci levné pracovní síly z Asie. Vážím si jejich profesionality, píle a pracovitosti. Někdy to není lehké, ale u nás platí dvojnásob, že bez práce nejsou koláče. Jsem náročná, vím to, a proto u nás vydrží jen ti opravdu nejlepší. A takový tým nyní máme. A děkuji jim za skvělou spolupráci, kterou každý den odvádí.

Co si myslíte, že je nejdůležitější u produktů pro děti?

Jednoznačně to musí být kvalitní, bezpečný a především zdravotně nezávadný výrobek – otestovaný a vyzkoušený. Funkčnost, praktičnost a design jsou však také vlastnosti, které by neměly dětské produkty postrádat.. Jak jsem již uvedla v úvodu, naší snahou je udělat z obyčejné pleny produkt, který bude zdobit nejeden kočárek nebo postýlku. Abych nezmiňovala jen pleny, vyrábíme spousty designových doplňků do kočárků, postýlek a pokojíčků. Dovolím si vypíchnout např. krásné pletené copánkové mantinely, které s láskou pletou naše úžasné kolegyně Maruška se Sandrou.

V čem je podle Vás u nás na trhu asi největší „díra“, pokud se bavíme o produktech pro ty nejmenší?

V minulosti se dalo říci ,,díra na trhu“, dnes už to není pravda. Je spousty malých i větších firem, které šijí podobné produkty jako my, a konkurence je opravdu velká. Dnes už najít ,,díru na trhu“ je velmi těžké a snad už i nereálné. Nicméně poctivou každodenní prací, kvalitními materiály s šikovnými českými švadlenkami a perfektním servisem se snažíme denně přesvědčovat maminky a také tatínky, že naše produkty T-TOMI jsou tou pravou volbou. Jsme pyšní a hrdí, když potkáme na ulici kočárek a v něm vidíme naše pleny či jiné produkty z naší české dílny.

Co byste na produktech T-TOMI především vyzdvihla?

Co bych vyzdvihla? Za každým produktem se skrývá spousta práce a úsilí. Jsou to lidské příběhy, a proto jsou tak kvalitní...

Víme, že distribuujete i na trh v jiných zemích. Kde se Vám nejvíce daří?

Ano, naše produkty distribuujeme do spousty evropských zemí. Nemůžeme s jistotou říci, kde se nám nejvíce daří. Ale určitě to budou země jako Slovensko, Maďarsko či Itálie.

Jaký produkt je u Vás asi neoblíbenější?

Jsme pyšní na všechny naše produkty, které šijeme. Ano, máme produkty, které jsou, jak se říká TOP, co se týče prodeje, ale my si ceníme našeho speciálního produktu, a to jsou ortopedické abdukční kalhotky. Jde o zdravotní prostředek, na němž jsme rok pracovali společně s fakultou biomedicínského inženýrství ČVÚT v Praze. A výsledek se dostavil. 

Ortopedické abdukční kalhotky T-TOMI patří mezi ortopedické pomůcky sloužící k terapii, a to zejména k prevenci správného vývoje kyčelního kloubu. Oproti předchozím ortopedickým abdukčním kalhotkám má daný zdravotnický prostředek jednoduché konstrukční řešení, udržuje kyčelní klouby dítěte ve správném postavení díky všité vrstvené plenkovině, která odpovídaá dvěma poskládaným kvalitním vysokogramážním TETRA bavlněným plenám.

V současné době je mohou maminky dostat na recept u svých lékařů a ortopedů. Jsme pyšni, že jsme dokázali vymyslet, zprocesovat a nakonec postupně informovat maminky a lékaře o tomto zdravotnické prostředku. Naše ortopedické kalhotky jsou velmi žádané nejen u nás, ale i v zahraničí.

Co pro Vás znamená luxus?

Jak to myslíte, luxus? Každý si pod tímto termínem představí něco jiného. Pro nás je luxus třeba naše nová značka ESECO, kterou jsme představili před rokem a na kterou jsme právem hrdí. Kvalitní a designové materiály, precizní zpracování a dárkové balení, to vše dělá z produktů, ale i T-TOMI jasnou volbu.

Na závěr bych ráda poděkovala celému týmu a všem lidem, kteří se mnou denodenně pracují. Jsem pyšná a hrdá, že mám kolem sebe takové šikovné lidi. Bez nich by to prostě nešlo. Díky ☺

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Rozhovory

T&T Czech Brands

Tato společnost nemá v naší databázi žádné články