Profesionální lékařská prohlídka pro manažery v Concierge Medicine

17. Prosinec 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17485

Neprožíváme v momentální chvíli rozhodně jednoduché a příjemné období, k čemuž se bohužel může vázat i několik nepříjemností jako nemoci, které kromě starších lidí mohou potkávat i osoby, které jsou kvůli svým povinnostem mnohdy ve stresu a jsou přepracovaní, typicky se to týká především manažerů, ředitelů a majitelů firem. Velkým problémem je, že právě oni při svém pracovním nasazení mnohdy ani nemívají čas docházet na pravidelné lékařské kontroly, u nichž je zatěžuje především to, že by museli navštívit několik doktorů, spoustu různých míst a ztratit tím klidně i několik dní drahocenného času v práci. Jejich choroba tak především kvůli tomu může být odhalena pozdě. Co s tím ale dělat?

Společnost Concierge Medicine Europe nabízí rychlý způsob, jak se dostat do péče k osobnímu lékaři, který provede preventivní kontrolu nejen běžných, ale i takových chronických onemocnění, které by vám jinde zjistili velmi těžko, nebo jen náhodou. Její velkou předností je to, že vám nezabere více než šest hodin a je prováděna na jednom místě, což byl aspekt, který mě osobně ovlivnil v rozhodnutí, abych se na tuto kontrolu do Concierge Medicine dostavil i já. Concierge Medicine je jedním z prvních center excelence v oblasti prevence a lifestylové medicíny, v nichž mají osobní lékaři více času zaměřovat se na prevenci a při léčbě přistupovat k pacientovi s důstojnosti a úctou.

Při příchodu vám přijdou otevřít dveře věčně usmívající se slečny recepční, uvedou vás do čekárny ve stylu open space, která by se mohla s přehledem účastnit nějaké architektonické soutěže. 

Kontroly jsou zaměřené především pro manažery a majitele firem, kteří potřebují, aby je nezdržela přespříliš dlouho, ale zároveň chtějí mít o svém zdravotním stavu přehled, a to dokonce i s finálním pohovorem, aby přesně rozuměli, co je případně trápí, čehož se vám v běžné nemocnici dostane těžko. Byla to tak pro mě v podstatě jediná možnost, jak se dozvědět co možná nejvíce o mém zdraví a neztratit kvůli tomu spoustu času čekáním, než se vůbec dostanu k danému lékaři a než mi přijdou výsledky.

Při závěrečném pohovoru, který jsem zmiňoval, mi bylo vše vysvětleno řečí pro obyčejné smrtelníky, až do takových detailů, abych měl povědomí, co znamená každá řádka ve výsledcích vyšetření krve. Navíc, v Concierge Medicine mi bylo provedeno několik vyšetření, kvůli nimž bych musel normálně „oběhnout“ odhadem 8 lékařských pracovišť.

Ještě jednou bych rád zdůraznil, že mě velmi zaujalo, jak jsou lékaři v Concierge Medicine empatiční a dokáží s vámi lidsky probrat každý detail vyšetření, důkladně mi vysvětlili, co se nyní bude dít, a zasvětili mě vždy do toho, proč dané vyšetření vůbec musím podstoupit. Celý prostor kliniky je pak velmi uvolňující, nepůsobí na vás z okolí žádný tlak a strach z toho, jaké vyšetření právě bude probíhat, jako to bývá u běžných lékařů. Kompletní styl Concierge Medicine je vedený do světlé barvy, která působí velmi útulně.

Jako první jsem šel na pohovor s praktickým lékařem, kterému jsem musel sdělit, jaké máme v rodině anamnézy.

Následně jsem podstoupil

  • Laboratorní vyšetření moči a krve
  • Ultrazvukové vyšetření orgánů
  • Oční vyšetření oftalmologem
  • Kožní vyšetření dermatologem
  • Analýzu těla a byla mi vyhodnocena i síla a schopnost pohybu s osobním trenérem 

Vyšetření probíhají víceméně klasicky, avšak z důvodu koncentrace všech informací na jednom místě nemusíte vše znovu a znovu opakovat, také nepotřebujete žádanky na každou část těla zvlášť, nejvíce zřejmé je to u sona, kde vám mimo orgánů v dutině břišní zkontrolují například i štítnou žlázu. 

Byl jsem velmi mile překvapen, když jsem před sebe v jedenáct hodin dopoledne dostal moc chutný brunch, za nějž u mě má Concierge Medicine další plus. Nehledě na to, že se pracovnice na recepci celou dobu staraly o můj pitný režim – neustále je vám vymačkáván velmi chutný a čerstvý fresh džus v dobře vybavené kuchyni, která je součástí prostoru recepce a čekárny uzpůsobené přesně do stylu pro náročnou klientelu.

Na konci vyšetření mě již jen čekal závěrečný pohovor s osobním lékařem, se kterým jsem měl úvodní pohovor a který mi sdělil výsledky vyšetření, probrali jsme do detailu můj zdravotní stav a vše si ujasnili. Do ruky jsem dostal finální report z celkové manažerské prohlídky, který je vám důkladně vysvětlen. Byla mi doporučena následná vyšetření, aby se začala léčit onemocnění, která při prohlídce doktoři objevili a o kterých jsem ani nevěděl.

Zároveň si mě pozvali na dovyšetření, aby se mohla s jistotou určit má diagnóza, což je u Concierge Medicine běžnou praxí, které si opravdu cením, nemusím kvůli tomu tedy jít zase k jiným doktorům, vše bude vyřešeno přímo v místě. Celkovou péči si velmi cením a mohu ji každému manažerovi jen vřele doporučit. Péče doktorů je u Concierge Medicine opravdu nadstandardní, takto pečlivé lékaře totiž, jak mohu potvrdit, opravdu mají málokde. Vždy je důležité znát svůj zdravotní stav, nezanedbávejte ho!

Galerie