ROLLS-ROYCE BESPOKE TÝM ODHALUJE PODSVÍCENOU PALUBNÍ DESKU NOVÉHO VOZU GHOST

Redakce
15. Září 2020
Čtenost článku je: 16138 [?]

Továrna Home of Rolls-Royce v Goodwoodu je celosvětovým centrem produkce luxusu a dokonalosti. Tým Bespoke, který se skládá z designérů, inženýrů a špičkových řemeslníků, jež pracují v této světově proslulé značce, nepřestává tvořit inovativní a sofistikované doplňky pro klienty Rolls-Royce a uvádí vize v život. Dnes tato vysoce kreativní skupina specialistů představuje tzv. Illuminated Fascia, tedy podsvícený prvek přístrojového panelu, který je inovací vyvinutou exklusivně pro nový Ghost. Děje se tak před jeho globálním představením v úterý 1. září ve 14:00 letního středoevropského času na webové stránce rolls-roycemotorcars.com.

Illuminated Fascia, jak je podsvícená přístrojová deska nazývána, vznikala během dvouletého procesu a vyžádala si celkem 10.00 hodin usilovné práce. Do palubní desky nového vozu přináší zářící nápis Ghost, doprovázený více než 850 hvězdami. Celé souhvězdí i nápis jsou umístěny na spolujezdcově straně palubní desky, a pokud není vůz v provozu, jsou zcela neviditelné. Tato inovace jemně odráží hvězdné nebe ve stropním čalounění zvaném Starlight Headliner, které se stalo součástí ikonografie Rolls-Royce stejně jako Spirit of Ecstasy, maska chladiče Pantheon Grille nebo „Double R“ monogram.

Nejedná se o fotografii ze zmiňovaného vozu

Nejedná se o fotografii ze zmiňovaného vozu

Illuminated Fascia byla vytvořena v souladu s rozhodnutím značky následovat s novým Ghostem neokázalý směr designu Post Opulence. Ten je přímou odpovědí na zpětnou vazbu od předchozích vlastníků modelu Ghost, která předcházela vlastnímu vývoji vozu. Početné a nápadné povrchové detaily ustoupily rafinovanějším prostředkům, které zákazníkům umožňují realizaci jejich individuálních představ. V tomto duchu se tým Bespoke rozhodl, že k dosažení požadovaného efektu nepoužije technologii jednoduchého displeje. Namísto toho se pustil do tvorby vysoce komplexní, autentické a skutečně luxusní inovace.

Samotného podsvícení je dosaženo použitím 152 LED diod, které jsou pečlivě barevně sladěny s palubními hodinami a podsvícením přístrojového a ovládacího panelu. Umístěny jsou na horní a zadní straně palubní desky.  Aby bylo zajištěno také rovnoměrné rozsvícení grafiky palubního počítače, využili tvůrci dva milimetry silných světlovodů, které jsou na svém povrchu opatřeny více než 90 000 laserem leptanými body. Díky tomu je světlo nejen stejnoměrně rozptýleno, ale při pohledu na palubní desku způsobuje také blyštivý efekt, odrážející jemnou jiskru hvězdného stropního čalounění.

Nejedná se o fotografii ze zmiňovaného vozu

Nejedná se o fotografii ze zmiňovaného vozu

Mimořádné technické úsilí bylo věnováno tomu, aby Illuminated Fascia zůstala zcela nepostřehnutelná, pokud právě není aktivní. K dosažení tohoto cíle bylo použito tří vrstev kompozitních materiálů. Jako první se nanáší substrát Piano Black, který je leptán laserem, aby se na požadovaných místech odstranilo černé zbarvení a světlo tak mohlo pronikat skrze nápis Ghost i hvězdy. Další vrstva tmavě tónovaného laku skrývá nápis v okamžiku, kdy se iluminace nepoužívá. Nakonec je palubní deska konzervována vrstvou jemně zbarveného laku před tím, než je ručně leštěna. Tímto postupem je dosaženo dokonale rovnoměrného, 0,5 mm silného, vysoce lesklého povrchu, který koresponduje s dalšími detaily v interiéru.

Vedoucí designer oddělení Bespoke, Michael Bryden, říká: „Illuminated Fascia, tedy podsvícená palubní deska, perfektně ladí s post-opulentním směrem designu, který nový Ghost následuje. Tato elegantní a minimalistická estetika je specifickou odpovědí té skupině klientů, kteří jsou přitahováni Ghostem: mužům a ženám, které spojuje touha po čistém, střízlivém výrazu Rolls-Royce. Stejně jako zbytek progresivního designu našeho vozu ukrývá i tento prvek – který je až do své aktivace zcela skrytý – komplexitu nezbytnou k vytvoření pocitu bezděčného luxusu v jednoduchém, dekorativním stylu.“

Rolls Royce

Galerie

  • 0
  • 1
Nejedná se o fotografii ze zmiňovaného vozu
Nejedná se o fotografii ze zmiňovaného vozu

Firemní články

Rolls Royce, to jsou luxusní britské vozy
ROLLS-ROYCE představuje BLACK BADGE GHOST, dosud nejryzejší „black badge“ model
Rolls Royce se oddává elekřině a představuje první čistě elektrický vůz
ROLLS-ROYCE LANDSPEED: VZPOMÍNKA NA ZAPOMENUTÉHO HRDINU
HODINKY ROLLS-ROYCE BOAT TAIL - UMĚLECKÁ SPOLUPRÁCE S FIRMOU BOVET 1822
ROLLS-ROYCE „BOAT TAIL“: KONTRAPUNKT KE ZPRŮMYSLNĚNÉMU LUXUSU
ROLLS-ROYCE PHANTOM ORIBE: ZAKÁZKOVÝ VŮZ VE SPOLUPRÁCI S HERMÈS
ZAKÁZKOVÝ ROLLS-ROYCE DAWN VYTVOŘENÝ S JAPONSKÝM ARCHITEKTEM KENGO KUMOU
Pražské dealerství Rolls-Royce Motor Cars získalo prestižní evropské ocenění
KOLEKCE VOZŮ ROLLS ROYCE PHANTOM TEMPUS: JEDINEČNÉ A ZÁROVEŇ VELKOLEPÉ VOZIDLO
SOŠKA ROLLS-ROYCE SPIRIT OF ECSTASY: MÍŘÍ STÁLE VYSOKO
KLIENTI ROLLS-ROYCE HLEDALI V ROCE 2020 ÚTĚCHU V ZAKÁZKOVÝCH VOZECH
NOVÉ ODSTÍNY NEON NIGHTS ROZZÁŘÍ VOZY ROLLS-ROYCE Z ŘADY BLACK BADGE
ROLLS-ROYCE ODHALIL NOVÝ GHOST EXTENDED
V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA – DEBUT NOVÉHO VOZU ROLLS-ROYCE GHOST V ČESKÉ REPUBLICE
NOVÝ ROLLS-ROYCE GHOST: V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA
ROLLS-ROYCE BESPOKE TÝM ODHALUJE PODSVÍCENOU PALUBNÍ DESKU NOVÉHO VOZU GHOST
Hladká a rychlá jízda otestovaného auta Cullinan
ŘEŠENÍ TAJNÉ ŠIFRY ROLLS-ROYCE ZNAJÍ JEN DVA LIDÉ NA CELÉM SVĚTĚ
ROLLS-ROYCE SI PŘIPOMÍNÁ PRVNÍ LET SVÉHO ZAKLADATELE PŘES KANÁL LA MANCHE
Zdobí interiéry vozů i nádvoří v Goodwoodu – růže Phantom Rose byla vyvíjena 8 let
Luxusní vozy, ve kterých dojedete kamkoliv, to je Rolls Royce

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže