Romana Ljubasová prozradí, jak vznikl prémiový kolagen a ověřený český produkt

20. Září 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 37232

Romana Ljubasová v roce 2014 po návratu z dovolené v Thajsku pověsila na hřebíček 16letou praxi právního zastoupení. Ze dne na den s jasnou vizí se pustila do vlastního podnikání s kolagenem. Dnes je Inca Collagen na trhu více než sedm let a oblíbili si jej zákazníci nejen na Slovensku a v Česku, ale také v okolních evropských zemích. My Vám přinášíme rozhovor právě s paní Romanou Ljubasovou, která nám přiblíží, na co vše je kolagen vhodný a čím se zabývá přesně její firma.

Raketově jste se s Inca Collagen dostala do obchodní sítě, lékáren, na e-shopy, a hlavně – do povědomí široké zákaznické veřejnosti. Jak se to podařilo?

Přeji si  změnit svět k lepšímu – nic víc, nic míň. Dopředu mě vždy hnala touha pomáhat lidem. Od zdravotní sestřičky až k velkému businessu byla dlouhá cesta. Nejdříve jsem dětem četla pohádky, později jsem pomáhala lidem řešit těžké škody na zdraví při dopravních nehodách, a když jsem i zde došla k úplnému naplnění, odjela jsem do Thajska. Doslova pod palmou mě oslovil kolagen. V této části světa se již skloňoval ve všem, co si jen umíte představit. Nastudovala jsem velmi pečlivě vše o této bílkovině a bylo rozhodnuto.

Proč bývá kolagen spojován v první řadě se sportovci?

Kolagen je důležitou strukturální látkou pojivové tkáně. Kostí, kloubů, svalů, vaziva, šlach i pokožky a ostatních orgánů. Jeho hlavní funkcí je udržet pevnost tkání, zlepšit pohyblivost svalů a zabránit stárnutí kloubních struktur a tkáně. Nedostatek kolagenu v těle může vést ke zhoršení stavu kostí, oslabení svalstva a způsobuje nežádoucí změny v organismu. Vrcholoví sportovci musí o své tělo dbát o to víc. A právě zde hraje svou roli i Inca Collagen, který si oblíbilo mnoho profesionálních sportovců či dokonce celých sportovních týmů.

O vaší firmě Inca Collagen je známo, že aktivně podporuje řadu známých sportovců.

Již od začátku Inca Collagen podporuje sport všeho druhu. Osobně miluji koukat na hokej, fotbal, ale především podporuji, sleduji a fandím basketbalistkám BK Žabiny. Již šest let podporuji ženský basketbal. Fanouškem a uživatelem Inca Collagen se stala například i legenda zápasení Jožko Lohyňa a mladá nadějná slovenská reprezentantka v biatlonu Veronika Machyniaková, český motocyklista Ondra Ježek, Jiří Procházka (čtyřnásobný mistr světa v kulturistice), Šárka Juřičková (Kučerová), trojnásobná mistryně a mistryně WorldCup (MČR, MSR, WorldCup) v kategorii BikiniFitness Novice a držitelka PRO card a mnoho dalších. Je úžasné vidět, že si náš produkt lidé oblíbili, a to doslova okamžitě po objevení na trhu. Sportovce nejen podporujeme, ale i obdivujeme a fandíme jim. Zůstáváme propojeni na mnoho sezón, neopouštíme je ani s koncem kariéry.

Kolagen se ale označuje jako bílkovina mládí, protože ho potřebujeme naprosto všichni. Je to tak?

Kolagen spojuje komunity, spojuje tkáně, buňky, spojuje krásné ženy či sportovní komunitu. Propojuje Česko, Slovensko a širší Evropu. My máme jeden jedinečný jednosložkový produkt, ale komunita je nekonečná. A zde je vlastně naplněna má touha lidem pomáhat. Milují nás maminky po porodu pro rychlou regeneraci. Babičky a dědové pro lepší pohyb v zahradě i na golfu. Holky a kluci po třicítce. Turisté, cyklisté, módní stylisté, a to je zavazující pro kvalitu produktu a naplňující pro naši úspěšnou firmu. Kolagen je výborný naprosto pro každého a v každém věku. Je to také úžasný dárek. Pomáhá udržet zdraví a krásu déle než nám příroda naplánovala.

V čem spočívá unikátnost Inca Collagen a proč se mu daří uspět v konkurenci?

Před sedmi lety spotřebitelský trh nebyl tak nasycen a přeplněn kolagenovými doplňky. Kolagenových doplňků bylo podstatně méně, proto jsme mezi prvními přišli na trh s modelem vzdělávání – proč je třeba kolagen doplňovat do organismu, co to kolagen vlastně je a proč právě hydrolyzovaný mořský kolagen je nejlepší pro lidské tělo. Zákazníci nám a našemu Inca Collagenu dali šanci a můžeme říci, že mu zůstali věrni dodnes. To nás utvrdilo v tom, že vyrábíme správný produkt pro správné lidi.

Kvalita produktu je jeden z klíčů k úspěchu byznysu, jaké jsou ty další?

Primárním cílem byznysu je prostřednictvím nabízených produktů a služeb pomáhat i těm, kterým sloužíte, aby ve svém životě nalezli větší smysl, radost a úspěch. Vydělávání peněz je samozřejmě velice důležité, ale pokud toužíte po opravdovém úspěchu, nemělo by to být vaším primárním hnacím motorem. Dobré společnosti se soustředí výhradně na zisk. Skvělé společnosti se soustředí na svůj vyšší smysl – jak dovést své zákazníky ke skvělým výsledkům a zásadně jim změnit život. To jsou slova z moudré knihy. Tuto pasáž jsem naprosto otiskla do všeho, co souvisí s naší firmou, produktem Inca Collagen a je to vlastně i má životní filosofie.

Děkujeme za rozhovor

Rozhovory

Inca Collagen