Rosewood otevírá luxusní hotel Rosewood Schloss Fuschl

04. Červenec 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 03. 08. 2024

Rosewood Hotels otevřela svůj druhý hotel v Rakousku, Rosewood Schloss Fuschl, který je zároveň jejich prvním alpským resortem. Tento 15. století lovecký zámeček na břehu jezera Fuschl prošel citlivou rekonstrukcí, která zachovává jeho historickou podstatu. S 92 pokoji, včetně 42 apartmánů a šesti chaletů, nabízí moderní luxus, aniž by opomíjel rakouskou kulturní tradici.

Hotel se nachází 30 minut jízdy od Salzburgu a díky své poloze je ideálním místem pro milovníky přírody. Design veřejných prostor, včetně spa, navrhla mezinárodní designová firma G.A. Group, zatímco heritage suity a chalety vytvořila rakouská firma Bauer Stahl. Regionální řemeslníci a místní umělkyně Marie Hartig přispěli svými díly, například ručně malovanými minibary.

Rosewood Schloss Fuschl se pyšní šesti gastronomickými zařízeními, kde se podávají jak klasická rakouská jídla, tak inovativní pokrmy. Restaurace Schloss je hlavním lákadlem, nabízí místní speciality a rozsáhlý vinný sklep s více než 1 400 víny. Bar Schloss, inspirovaný přírodní krásou regionu, je ideálním místem k odpočinku po dni stráveném v přírodě.

Wellness centrum Asaya Spa, rozprostírající se na ploše přes 16 000 čtverečních stop, nabízí vnitřní a venkovní bazény, tři sauny, parní lázeň a osm elegantních léčebných místností. Pro hosty zaměřené na zdraví a wellness hotel připravil speciální dvou až třídenní programy zaměřené na biohacking, dynamické stárnutí a holistické cesty ke zdraví.

Galerie