Sbírka Daruj kilo pro půlkilové děti vynesla 339 161 Kč

06. Leden 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 13705

Ve sbírce Nadačního fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny se podařilo vybrat 339 161 Kč. Sbírka se konala na pomoc dětem, které přišly na svět dřív a nutně potřebují monitor dechu. Peníze poputují na nákup monitorů, které pomohou v potřebných rodinách.

Do sbírky na portálu Darujsprávně.cz se zapojilo celkem 1 134 dárců a vybraná částka o 13 % přesáhla vytčený cíl.

Děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili a poslali třeba i symbolickou 100-korunu. Moc si toho vážíme. Bez této podpory bychom nemohli pro předčasně narozené děti dělat to, co potřebují. Cíl byl vybrat 300 000 korun. A je neuvěřitelné, že se podařilo tuto částku dokonce překročit,“ děkuje Markéta Stránská, spoluzakladatelka Nadačního fondu.

Z vybraných prostředků pořídí Nadační fond monitory dechu pro minimálně 100 předčasně narozených miminek. Monitory zakoupí u společnosti Alza.cz, která je dlouhodobým podporovatelem fondu.

Alza.cz jako partner Nadačního fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny poskytne k nákupu monitorů dechu výraznou slevu, aby jich za vybrané prostředky mohlo být pořízeno co nejvíce. Monitory dechu jsou zejména u předčasně narozených dětí velmi důležitá pomůcka, která může zachránit životy,“ říká Aleš Zavoral, zakladatel společnosti a předseda představenstva Alza.cz.

Sbírka běžela od 16. listopadu do konce roku 2021 a v tomto období posílali dárci své příspěvky i na sbírkový účet Nadačního fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. Tímto způsobem se podařilo vybrat dalších 36 200 Kč. Tyto prostředky jsou určeny na přímou pomoc rodinám v tísni, jejichž žádosti o příspěvky schvaluje správní rada v čele s prof. Zbyňkem Straňákem, primářem novorozeneckého oddělení Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí.

Sbírku Daruj kilo pro půlkilové děti podpořila řada známých osobností – patroni fondu Kateřina Kněžíková a Adam Plachetka, zpěvačka Markéta Konvičková, olympijská vítězka a moderátorka Gabriela Soukalová, herečky Denisa Nesvačilová, Berenika Kohoutová a Iva Pazderková nebo režisér a moderátor Jakub Kohák.

Galerie