Šest splněných vánočních přání aneb Kam za adventními zážitky?

Ondřej Petera
29. Říjen 2019

Vánoce jsou za dveřmi. Začíná doba chvátání a shánění dárků pro své blízké. Zastavte se na chvíli a prožijte s cestovní kanceláří Radynacestu a jejími průvodci advent ve svátečně naladěných metropolích, mezi něž můžeme zařadit New York, Krakow, Vídeň, Neapol či třeba hlavní město našeho bratra Slovenska, Bratislavu. Možností zážitků jsou desítky, proto si cestovní kancelář vybrala ty, které nikdy neomrzí, a to ať jedete strávit advent mimo domov poprvé, nebo již třeba posté.

Zabruslete si pod širým nebem v New Yorku

Prohlédněte si slavný vánoční strom u Rockefellerova centra, ale zabruslit si raději jděte do Central Parku. Kluziště Wollman a Lasker Rink jsou nejen větší a levnější, ale i mnohem půvabnější a dokonale Vás vtáhnou do nezapomenutelné atmosféry adventního New Yorku, kterou jen tak každý nezažije.

To nejlepší z New Yorku + Předvánoční nákupy od 40 990 Kč. Letecky z Prahy

Advent v New Yorku

Advent v New Yorku

Čertovsky se pobavte v Rakousku

Řinčící řetězy, děsivé kostýmy a dým, to je pekelná atmosféra, jak má být. Pokud patříte k těm, co se bojí čertů, či máte dítě, které z nich má nahnáno, tihle Vám rozhodně nedají spát. Rakouské průvody pekelníků zavítají hned do několika měst, mezi které patří, horami obklopený, Schladming, kde se koná vůbec ten největší z průvodů.

Adventní Salzburg + průvod čertů ve Schladmingu od 1 190 Kč. Autobusem z Brna a Prahy

Advent ve Vídni

Advent ve Vídni

Ponořte se do nákupů v Polsku

Pokud jste se někdy báli, že suvenýry, které nakoupíte, nebudou pravé a budou nekvalitní, rozhodně z toho nemusíte mít strach u stánkařů na Rynku Glównemu, což je centrum dění vánočně zdobených polských měst. Tito prodejci jsou velmi přísně střeženi, takže máte jistotu, že si přivezete jen pravé suvenýry, které Vám dlouho vydrží.
Nakoupit můžete například barevné a broušené baňky, pletené košíky, šperky nebo sušené kytice.

„Nákupy vánočních dárků v Krakowě se staly tradicí, stejně jako výstavy populárních ‚szopek‘, tedy betlémů, bez kterých si Poláci nedokáží Vánoce ani představit,“ přibližuje atmosféru dění Vladimír Šmehlík, průvodce adventními zájezdy pro CK Radynacestu.

Adventní Krakow od 690 Kč. Autobusem z Brna a Ostravy

Advent v Krakowě

Advent v Krakowě

Poznejte strom s příběhem v Londýně

Symbolem londýnského adventu je strom na Trafalgarském náměstí, protože i on má svůj příběh. Za pomoc během druhé světové války jej Britům každoročně věnuje Norsko. O tom, že se jedná o opravdu mimořádnou událost, svědčí i fakt, že kácení stromu v Norsku se vždy účastní starosta města.

To nejlepší z Londýna + Předvánoční nákupy od 12 990 Kč. Letecky z Prahy a Brna

Advent v Londýně

Advent v Londýně

Prožijte sladké Vánoce v Itálii

Itálie je známá pro své mimořádné pokrmy. Málokdo ale ví, že napříč celým státem jsou oblíbené vánoční sušenky, které jsou aromatické, velmi křupavé na povrchu a měkké uvnitř. V Toskánsku se připravují mandlové cavallucci či ricciarelli, v Kampánii zase kulaté roccocò. Z Apulie pocházejí cartellate. Zkrátka, co region, to jiná chuť italských Vánoc.

Adventní Neapol + Pompeje od 14 990 Kč. Letecky z Prahy

Advent v Římě

Advent v Římě

Ochutnejte advent v Bratislavě

A co doporučují průvodci cestovní kanceláře v Bratislavě? Lokše, kapustnica a to zalít horkou medovinou. To vše si můžete vychutnat u dřevěných stánků s barevnou stříškou, jež jsou pro adventní trhy na Slovensku typické.

„Vánočně oděná Bratislava Vás mile překvapí, a navíc se tady budete cítit jako doma,“ nabádá na cestu k sousedům průvodce Vladimír Šmehlík z CK Radynacestu.

Adventní Bratislava + Budapešť + Vídeň od 4 050 Kč. Autobusem z Prahy

Advent v Bratislavě

Advent v Bratislavě

Advent v New Yorku
Advent ve Vídni
Advent v Krakowě
Advent v Londýně
Advent v Římě
Advent v Bratislavě