Odstartoval 16. ročník projektu OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK

31. Květen 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 11258
Konání akce
31. 05. 2023 08:00
Místo konání
Česká Republika
Cena vstupenek
0 Kč
Dress Code
Není

Projekt Ocenění Českých Podnikatelek prozradí již pošestnácté jména úspěšných podnikatelek, kterým se daří rozvíjet své firmy. Vítězky vzejdou z více než 24 000 majitelek podniků, splňujících kritéria soutěže.

Podpora, mediální zviditelnění a především ocenění tvrdé práce a dosaženého úspěchu. To nabízí českým podnikatelkám projekt Ocenění Českých Podnikatelek (OCP), který je součástí Podnikatelské platformy Helas, jež vznikla v roce 1997 a jejímž cílem je sdružování, propojování a oceňování českých podnikatelů.

Ženy si v rámci aktuálního ročníku tradičně převezmou ceny podle velikosti svých firem a rozdána budou také zvláštní ocenění. Letos poprvé pořadatelé vyhlásí také nejzajímavější franšízu. Do soutěže se mohou podnikatelky přihlásit na doporučení odborného garanta CRIF – Czech Credit Bureau, který jejich firmu vybírá na základě podrobné analýzy. V té se mimo jiné zohledňují i výsledky účetních závěrek za roky 2019 až 2022.

Kdo se může zapojit?

  • Majitelka, která je českou občankou a držitelkou stoprocentního podílu firmy (bez zahraničního kapitálu)
  • Majitelka podniku s ročním obratem od 10 milionů korun
  • Majitelka firmy, která vede podvojné účetnictví nejméně po dobu čtyř let

Přihlášky do projektu mohou majitelky společností posílat do 27. září 2023. Jména vítězek jednotlivých kategorií budou zveřejněna 30. listopadu 2023.

České podnikatelky se nevzdávají

České podnikatelky i v krizových letech potvrzují podle organizátorů soutěže svou sílu, pracovitost, schopnost inovovat a nevzdávat se.

„V průběhu šestnácti let jsme v rámci Ocenění Českých Podnikatelek vybírali přes 300 tisíc společností, které odpovídají kritériím projektu, a to už je skutečně obrovské číslo. Nejpodstatnější na celém projektu je ovšem to, co opravdu silně vnímám jako žena podnikatelka, jako žena maminka, jako žena obecně – tedy sdílení sounáležitosti, vzájemného porozumění a také fakt, že je nás opravdu hodně jen o sobě nevíme,“ popisuje zakladatelka projektu OCP a Podnikatelské platformy Helas Helena Kohoutová.

OCP vytváří podle ní prostor pro setkání a vzájemnou spolupráci žen, a také nejen pro byznysový, ale i lidský rozvoj. „Lidský aspekt je v životě nejdůležitější pro překonání všech potíží, pojďme tedy brát Ocenění Českých Podnikatelek jako klíč k úspěchu člověka a k naplněné vizi. Přeji všem ženám hodně síly, hodně úspěchů a radost z nacházení nových cest,“ dodává Helena Kohoutová. Mezi patronky soutěže patřily během její historie výjimečné ženy, často doslova ikony podnikatelského světa.

Letos bude nově oceněna nejzajímavější franšíza

Novou kategorií jev letošním roce Cena pro nejzajímavější franšízu. Pořadatelé projektu tak chtějí podpořit ženy, které jsou schopny na základě franšízingového systému skvěle rozvíjet byznysový model nebo jej samy vytvořit a poskytnout tím příležitost dalším podnikatelům. Patronaci této kategorii poskytla společnost Kleiblová, jež v loňském ročníku OCP obsadila druhé místo v kategorii Velká společnost).

„Účast v projektu OCP je pro mne velkým potěšením. Je opravdu skvělé mít možnost sdílet informace, postřehy, podnikatelské starosti i radosti s úspěšnými ženami v českém byznysu. Franšízingu jsem propadla již před 20 lety a věřím, že je spousta žen, které s ním slaví své úspěchy a jsou v tomto odvětví výjimečné,“ říká Kamila Kleiblová, majitelka společnosti Kleiblová s.r.o.

Franchising je podnikání, které má jako každé jiné svá pozitiva, ale také rizika. Obecně ovšem platí, že jsou franšízy velmi odolné. Franšízy, kde mohou franšízanti využít podpory, know-how a síly značky velké a zavedené firmy, jsou totiž zdaleka nejbezpečnějším byznysem. Dva roky a déle nevydrží podnikat pouze každý pátý franšízant, u ostatních podniků je poměr přesně opačný.

„Chtěla bych více představit a podpořit mezi ženami tento druh podnikatelské aktivity, a proto jsem přijala patronaci nad touto kategorií OCP,“ doplňuje Kamila Kleiblová.

Auditorem projektu i patronem kategorie Cena za výjimečný růst se letos stala společnost ECOVIS FACTA, poskytující komplexní služby v oblasti daní, účetnictví a firemního poradenství. Podle Simony Fialové, partnera společnosti ECOVIS FACTA, mají ženy silnou intuici a ty úspěšné velmi dobře vědí, kam míří.

„Ty nejúspěšnější navíc staví své kroky na pevných základech finančního řízení a jasně definovaného plánu. Ekonomický růst je tak generován synergickým efektem srozumitelné vize a promyšleného plánu. Je úžasné sledovat úspěch českých podnikatelek, a především těch s výjimečným růstem,“ přiznává Simona Fialová.

Přejeme vám ten nejlepší zážitek