Úžasné detaily a luxusní móda značky Balenciaga

20. Prosinec 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17777

V našem seriálu o ikonických značkách jsme se v poslední době věnovali především automobilům, rozhodně ale musíme opět zabrousit i k firmám vyrábějícím luxusní oblečení, klenoty a samozřejmě i módní doplňky. A která značka nám v našem seriálu asi tak schází? Samozřejmě společnost takzvaného Mistra nás všech – a máte někdo představu, komu se tak mnohdy přezdívalo? Jednalo se o zakladatele firmy Balenciaga. A když už víte, o jaké značce dnes bude řeč, proč se více zdržovat úvodem a nepovědět si něco o bohaté historii této firmy?

Christobal Balenciaga, o němž jsem se již zmiňoval a který je zakladatelem stejnojmenné značky, se narodil na konci 19. století ve Španělsku. Není ani divu, že se jeho Balenciaga tak proslavila a dostává se mezi nejúspěšnější módní značky celého světa, když byl Christobal vždy tak zaujatý detaily a měl ty nejnáročnější požadavky pro každý svůj výrobek.

Firma založená roku 1919 si samozřejmě neprošla jen světlým obdobím, jaké zažívá například dnes, z důvodu občanské války se musel její butik přestěhovat do Paříže, a to v srpnu roku 1937, kde zde otevřela butik na Avenue George V. Zároveň byla značka také v roce 1968 uzavřena, to se jí naštěstí nestalo osudným, a v symbolické datum, které prohodilo dvě čísla – roku 1986 – se znovu otevřela a začala produkovat své luxusní produkty do světa.

Kreativním ředitelem v dnešní době již samozřejmě není Christobal, ten nás bohužel opustil v 77 letech roku 1972, po něm se na křesle vystřídalo dalších pět osob, a to i se současnou ředitelkou Demnou Gvasalia. Kromě oblečení se Balanciaga zaměřuje i na spoustu módních doplňků jako třeba na klenoty, pásky, sluneční brýle a spoustu dalšího. Vyberou si zde jak muži, tak i ženy. A nemusíte vše zaručeně objednávat přes internet anebo jezdit do vzdálené pobočky v jiných zemích. Balenciaga má totiž své výrobky k zakoupení v prodejnách The Brands i přímo v České republice, a to v ulici Pařížská 17, kde se zaměřuje na dámskou módu. Druhou pak v ulici Široká 20, zde si zase vyberou muži.

  • O tom, že Christobal Balenciaga patřil mezi opravdové mistry ve svém oboru, svědčí i fakt, že se jeho žáky stali úspěšní podnikatelé jako Oscar de la Renta nebo Hubert de Givenchy.
  • Během pařížského Fashion Weeku 2021 spolupracovala firma Balenciaga se známými Simpsony, aby s nimi natočili krátký film.
  • V roce 2017 se dostala Balenciaga na první příčku mezi top luxusními firmami světa dle platformy Lyst. Údajně to zapříčinilo především nové logo a spolupráce nového ředitele.

A co vy, uděláte si výlet do poboček The Brands u nás v Čechách a zakoupíte si módu od Balenciaga?

Galerie