Vychutnejte si jeden z nejdražších doutníků světa – Gurkha Cigars

09. Prosinec 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17424

Gurkhka, nepálští bojovníci, kteří inspirovali britské vojáky v koloniích pro název svých doutníků. Gurkha, symbol nebojácnosti, statečnosti, odvahy i síly. Tu dnes v těchto nejdražších doutnících, které založil muž jménem Kaizad Hansotia, rozhodně najdete. Před více než sto lety došlo k jejich znovuzrození a dnes jsou Gurkha Cigars díky své specifické chuti a aromatu jednou z nejluxusnějších značek světa.

Doutníky jsou vyráběny z těch nejlepších dlouho zrajících listů v nejlepších plantážích celého světa. Tím dosahují Gurgha doutníky specifické chuti a aromatu. Vyrábí se ve více velikostech, záleží tedy jen na vás, jakou délku kouření preferujete. Gurkha Cigars vyrábí jak klasické řady, tak limitované edice. Ty jsou skutečně unikátní. Zaujmou už na první pohled. Doutníky o různých průměrech jsou uzavřeny v ručně vyráběných dřevěných kazetách, vyplétaných hedvábím. Jedná se o opravdu vysoce postavou značku, kterou můžete přirovnat k významným firmám vyrábějícím třeba automobily, jen působí v jiném průmyslu.

Mezi top doutníky patří například Gurkha Triad Platinum, Gurkha Triad Natural nebo Gurkha G5. V České republice je k dostání Gurkha Special Edition Titan. Jedná se o silný doutník, který budete kouřit až 60 minut. Je typický tmavě hnědou barvou a jemným krycím listem. Po zapálení lze očekávat jemně dřevitou a kávovou příchuť, která se pozvolna v průběhu kouření začne měnit na kořeněnou a čokoládovou. Ke konci začíná převládat příchuť kávová a dřevitá. Je vhodný pro zkušené kuřáky, které svou kvalitou vtáhne do světa bojovníků Gurkhas.

  • Gurkha Cigars měla původně vyrábět jen dárkové cigarety, kterými byste mohli okouzlit významné osobnosti, avšak brzy značka začala vyrábět prémiové doutníky, které si můžete vychutnat sami.
  • I přestože se mnohdy používá pouze název Gurkha Cigars, správně je úplně celým jménem firma pojmenována jako Gurkha Cigars 125th. A proč právě 125th? Nejedná se o datum, kdy by začala značka fungovat, jedná se o délku jejich doutníků.
  • Zakladatel značky, Kaizad Hansotia, pocházel z rodiny, která vyráběla luxusní hodinky. On se od této rodinné tradice však odprostil, když byl na dovolené v Indii, uviděl muže, který balil doutníky. Velmi ho to zaujalo, a tak od něj všechny ihned vykoupil a daroval je po příjezdu své rodině. A přesně takto, a to velmi jednoduše, se začal psát příběh této legendární značky.

Ochutnejte tento Rolls-Royce mezi doutníky i vy!

Galerie