Zažijte okouzlení novými vůněmi FLEUR DU DÉSERT od LOUIS VUITTON

27. Červenec 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 18498

Linie Les Parfums Louis Vuitton zkoumá olfaktorní kulturu Středního východu již od roku 2018. Nyní představuje další zajímavou novinku. Jacques Cavallier Belletrud navazuje na parfémy Ombre Nomade, Les Sables Roses, Nuit de Feu a Pur Oud a vzdává hold třem původním květinovým druhům Středního východu, které se v průběhu staletí staly parfumérskými ikonami po celém světě. Jedná se o jasmín, symbol krásy od Dálného východu až po středomoří, pomerančový květ, který se v této oblasti používá již od starověku a jednu z nejznámějších variet růže, pocházející z Damašku. Ve svém pátém parfému z této kolekce chtěl parfumérský mistr značky Louis Vuitton zachytit tyto jedinečné skvosty v jejich přirozené prostředí – obklopené záplavou květin, rozkvétající v samém srdci bohaté a výrazně sofistikované orientální kompozice. Vzniká tak víc než jen pouhý parfém: opravdová ikona.

Honosná krása pouště

V poušti vše jako by bylo působivější. Toto divadlo plné extrémů fascinuje lidstvo a je inspirací pro příběhy od samého úsvitu věků. Nezměrnost pouště nás posouvá až za hranice našeho snění. Navzdory nehostinnému prostředí působí pouštní scenérie zázračně a vzbuzuje nezapomenutelné emoce. V záplavě písku zaujme oko cestovatele záblesk barev a donutí jej zastavit se na cestě. Koruna složená z okvětních lístků. Přítomnost rostliny je v rozlehlém oceánu horniny nečekaná. Tato květina je křehká a silná zároveň, dokázala překonat nepříznivé podmínky a proměnit se v drahocenný symbol krásy. Je ztělesněním života, který vyvěrá z hlubin, a navzdory všem překážkám překonává hranice nemožného. Zázraky na pomezí reality a kouzla.

Květinový nektar

Ze svých četných návštěv na Střední východ si Jacques Cavallier Belletrud pamatuje překvapivé kontrasty. Vyprahlé duny lemované mořem. Horké dny následované mrazivými nocemi. Přepychový palác uprostřed pouště, architektonický poklad, který rozráží monotónnost písku jako fata morgána. Při tvorbě parfému Fleur du Désert se parfumérský mistr značky Louis Vuitton nechal inspirovat „absolutní krásou“ oázy s bující vegetací, na kterou narazil na ranní procházce v saudsko-arabské poušti, nedaleko Džiddy. Oslovila ho tato živoucí síla stavící se na odpor nehostinnosti okolní krajiny. Tento „pozoruhodně optimistický symbol“ parfumér zachytil do podoby pestré a specifické vůně, která si pohrává s kontrasty. Přináší jemnost kytice čerstvě natrhaných květin, podtrženou hlubokou orientální nótou. 

Jasmín, pomerančový květ, růže: tyto tři květiny, pocházející ze Středního východu, se staly ikonami západního parfumérství. „Do Evropy je přivezla karavana z různých částí Orientu,“ vysvětluje Jacques Cavallier Belletrud„Mou vizí bylo jednoduše osadit tyto přírodní klenoty do jejich původního prostředí.“ Parfém Fleur du Désert je přímo inspirovaný historií a původem parfumérství. Je oslavou zásadního přínosu Středního východu, místa, kde se zrodilo tisícileté parfumérské umění. 

Parfumérský mistr módního domu Louis Vuitton vybral nejatraktivnější charakteristiky těchto květin, které důvěrně zná, protože kvetou v jeho rodném regionu – Grasse. V centru kompozice jsou dvě esence získané superkritickou CO2 extrakcí, věrně reprodukují vůni čerstvých květin. Jemnou a jiskrnou vůni jasmínu velkokvětého podtrhují svrchní medové nóty pomerančového květu. Růže stolistá zatím odhaluje úžasnou hebkost svých okvětních lístků. Vzácný buket vzdává hold parfumérskému umění, pohrává si s orientálními akordy s originálním nádechem medu a koření.

„Mou vizí nebylo vytvořit orientální akord v západním slova smyslu. Šlo mi především o věrohodné zpodobnění kultury a krásy, které jsou pro tento region jedinečné", vysvětluje parfumérský mistr.

Oud Assam, známý také jako „černé zlato“, je pokladem středovýchodního parfumérství. Svou jedinečnou olfaktorní bohatost vyjadřuje prostřednictvím unikátní esence, kterou již po dvě století připravuje skupina bangladéšských výrobců, kteří jsou exkluzivními dodavateli pro značku Louis Vuitton. Dřevitá, smyslná, kořeněná, jantarová, hluboká nóta je zaoblená medovým tónem, který připomíná tu nejsladší vůni kytice květin. Je prosycená nádechem skořice, hřejivé jako pouštní vítr. Opulentní vůně zahalí pokožku smyslností Ambroxu, která přechází v přirozeně pižmovou jemnost ambretových semen. Jak hodiny ubíhají, odhaluje tento „květinový nektar“, složený ze vzácných ingrediencí, svou sofistikovanou dokonalost.

Louis Vuitton a Střední východ:

Ikonický odkaz

Kolekce Les Parfums Louis Vuitton představila v roce 2018 parfém Ombre Nomade. Tato vůně oslavuje olfaktorní kulturu Středního východu a stala se prvopočátkem zajímavé parfumérské cesty, která se neomezuje pouze na typické ingredience a zdroje inspirace tohoto zajímavého regionu. Kousek po kousku, parfém za parfémem Jacques Cavallier Belletrud potvrzuje spojení mezi svým osobním kreativním procesem a středovýchodním parfumérstvím. Tyto dvě ikony spojuje vášeň pro texturované, sofistikované vůně. Jako syn a pravnuk parfumérů Jacques vypozoroval, že „ty nejlepší parfémy mají olfaktorní stopu, která je originální a okamžitě zapamatovatelná.“

Jednoduše řečeno – mají svůj vlastní podpis. Již od prvních výtvorů se Jacques Cavallier Belletrud nechává vést touto vizí. Jeho kreace přirozeně vyhledávají obdivovatelé parfumérství Středního východu. Tato kolekce je oslavou kultury a zvídavosti, se kterou mistr zkoumá všechny olfaktorní skupiny bez ohledu na běžná klišé typická pro západní výrobu parfémů. „Podle mého názoru nedefinují parfém ze „Středního východu“ čichové tóny,“ vysvětluje, „je to spíš záležitost textur a komplexity. Zřetelné elegance a působivosti.“

Barvy pouště

Parfémy Louis Vuitton z kolekce inspirované Středním východem mají flakóny v jiskřivé černé barvě, která odráží odstíny pouště a její mnohá mystéria. Ikonický flakón je vyrobený ze vzácného skla, které vypadá na první pohled černě, když se jej však dotkne světlo, odhalí hluboký a intenzivní odstín. Flakón Fleur du Désert překvapí narůžovělými odrazy, které připomínají nádherné odstíny čerstvě rozkvetlých květin. Je jako poušť odkrývající svá nejkrásnější tajemství těm, kteří ví, jak se podívat.

Eau de Parfum Fleur du Désert 100ml 320€
Náplň v butiku 100ml 190€

Eau de Parfum Fleur du Désert 200ml 495€
Náplň v butiku 200ml 380€

Galerie

Rozhovory

Louis Vuitton