Značka hodinek, která se doslova dostala až na měsíc, to je Omega

Zdroj: omegawatches.com
09. Srpen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 25564

Seriál zabývající se ikonickými značkami je u nás na luxusu již tak trochu tradicí. Je podle nás totiž důležité dozvědět se zajímavé informace o známých značkách, které vídáme kolem sebe, jezdíme v jejich automobilech, anebo si oblékáme jejich oblečení. V každém článku se zaměřujeme na právě jednu konkrétní značku. Dnes přichází na řadu opět firma, která se zabývá oblečením. Konkrétně si představíme značku Omega, její historii i zajímavosti.

Ano, jak můžete usoudit z nadpisu tohoto článku, opět vás vezmeme na cestu historií hodinářské značky. Tentokrát to ale bude velmi speciální, a to ne jenom proto, že se jedná po dlouhé době o značku, která nenese své jméno po jejím zakladateli. V roce 1948 Omegu založil Louis Brandt, a to ve městě považovaném za kolébku švýcarských hodinek.

Zdroj: omegawatches.com

Zdroj: omegawatches.com

Původně si ale značka nenesla jméno, pod nímž ji známe dnes. Teprve roku 1894 dostala firma nynější pojmenování, a to díky velkému úspěchu hodinek Omega kalibr 19. Od této doby uplynulo přibližně 23 let a společnost se velmi zalíbila Britskému královskému letectvu, které si ji vybralo jako dodavatele hodinek.

Zakladatel Louis Brandt miloval přesnost, a tak bylo jasné, že dokonalé hodinky s těmi nejúžasnějšími detaily nemůže vyrobit lépe nikdo jiný než on sám. Když ale v roce 1879 zemřel, firma nemusela dlouho hledat nástupce. Jeho dva synové César a Louis-Paul, kteří po Louisovi podědili dar preciznosti, se vrhli do získávání si ještě větší reputace, aby tak dostali Omegu doslova na vrchol.

Zdroj: omegawatches.com

Zdroj: omegawatches.com

Roku 1903 byla firma Omega největším výrobcem hodinek ve Švýcarsku. Ve 20. století zažívala značka spoustu mimořádných událostí, k nimž se hned dostaneme. I přestože bylo švýcarské hodinářství chvíli v útlumu, nový ředitel Omegy se postaral o to, aby si jejich hodinky nasadil James Bond, milující přesnost, a získal jim znovu dokonalou reputaci!

  • Mottem značky je věta „Každého volba začíná sny, protože s nimi je možné všechno“.
  • V roce 1932 se díky své přesnosti staly hodinky Omega oficiálním časoměřičem na Olympijských hrách.
  • Hodinek Omega si všimla i společnost NASA, která se rozhodla, že s nimi roku 1969 vstoupí na rukách první lidé na měsíc. A od této doby jsou hodinky Speedmaster Professional nezbytnou výbavou každého astronauta.
Zdroj: omegawatches.com

Zdroj: omegawatches.com

Galerie

Zdroj: omegawatches.com
Zdroj: omegawatches.com
Zdroj: omegawatches.com
Zdroj: omegawatches.com