Značka předních světových dam Oscar de la renta

03. Červen 2020

Do čeho se oblékají přední ženy, které milují luxus, kvalitu, krásu a pohodlí? Skvělých značek jsou na trhu desítky, ale proč nejít do jistoty, která je tu s námi již od roku 1965, kdy začala oblékat političky či hvězdy? To je značka Oscar de la renta!

Firma Oscar de la renta byla založena roku 1965, kdy její uvedení na trh ve Spojených státech amerických dokázal muž, po němž je značka také pojmenována. Oscar de la renta pocházel z Dominikánské republiky, kde by ho ještě nikdy nenapadlo, že z něj jednou bude přední světový návrhář módních doplňků.

 

Při jeho žití ve Španělsku, kde se nejprve chtěl vyučit malířem, ale později přešel právě na návrhářství módy, si začínal všímat, že nikde nemůže najít oděvy, které by se jemu samému líbily. Rozhodl se tak, že musí módu dostat na vyšší úroveň a začít sám navrhovat dokonalé oblečení. Od té doby se jeho tvorba, která na ženách vyzdvihuje krásu, ženskost a jedinečnost, dostala na titulní strany mnoha časopisů a oblékla spousty světových hereček, političek a spousty dalších předních dam.

Základem oděvů značky Oscar de la renta je použití těch nejkvalitnějších materiálů, jakými je třeba hedvábí.

Od roku 1977 nezapomíná společnost ani na výrobu úžasných parfémů, které skvěle doplní každou příležitost a ještě více umocní krásu ženy. Od roku 2001 také značka nabízí jedinečné doplňky, mezi nimiž jmenujme šperky, brýle, boty či šály. Mezi nabídkou Oscar de la renta nechybí ani stylové oblečení pro děti.

Již několikrát se v této značce objevila spousta žen na předávání cen Oscar, kde nepochybně zazářily svou krásou. V roce 2014 však bohužel slavný návrhář módy umírá, avšak jeho krása v oblečení přetrvává!