Značka špičkové módy Tom Ford

11. Březen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 18331

Náš oblíbený seriál o ikonických značkách se nám značce naplnil nejrůznějšími firmami, které vyrábějí oblečení, kosmetiku, automobily, či dokonce doutníky. Už jsme se seznámili se spoustou významných návrhářů a jejich životy. Kdo nám ale v našem seriálu ještě chybí? Jaké značce bychom měli vzdát hold dnes a povědět vám o ní něco více? Na chvíli utečeme od aut a doutníků a podíváme se opět do světa módy. Konkrétně na působivou a špičkovou značku Tom Ford, založenou stejnojmenným mužem.

Než si ale povíme přímo něco o této firmě, podíváme se právě na jejího zakladatele, Toma Forda. Ten vyrostl v Houstonu v Texasu a po následném přestěhování i v Santa Fe v Novém Mexiku. Ford opustil hned dvě vysoké školy, a to především kvůli tomu, že se chtěl stát hvězdou v reklamních kampaních, což se mu i povedlo.

Tom se rozhodl, že nakonec studia dokončí na známé vysoké škole umění a designu Parsons The New School for Design, která se nachází v New Yorku. Asi největší zápal pro módu pak Ford získal na své jeden a půl rok dlouhé stáži ve Francii, kde pracoval v tiskovém oddělení módního domu Chloé.

Asi nejvíce zkušeností získal Tom Ford při své práci ve známé společnosti Gucci, kde od roku 1990 působil jako kreativní ředitel dámské RTW. V tomto období se mu velmi dařilo, ale přeci jen o čtrnáct let později, roku 2004, Gucci opustil, a to především kvůli neshodám s módním návrhářem Yves Saint Laurentem. O dva roky později, tedy v roce 2006, vytvořil Tom Ford svou vlastní značku, o níž pojednává právě dnešní článek.

Jeho firma se původně zaměřila výhradně na pánskou módu, dnes už si u ní ale vyberou hojně i dámy, a to z rozsáhlých kolekcí oblečení, nejrůznějších doplňků či kosmetiky. V nabídce samozřejmě nechybí ani luxusní parfémy, které už jen dokonale podtrhnou váš styl.

  • Ve své době mohl být Tom Ford viděn ve dvanácti reklamních kampaních zároveň.

  • Ford založil svou vlastní filmovou společnost, jež si nese název Fade to Black.

  • Tom se dostal na titulní stranu dvouroční publikace AnOther Man, kde vysvětlil, co podle něj znamená být gentleman.

Galerie