BURBERRY, OBLÍBENÁ ZNAČKA BRITSKÉ KRÁLOVNY

02. Srpen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 19022

Seriál zabývající se ikonickými značkami je u nás na luxusu již tak trochu tradicí. Je podle nás totiž důležité dozvědět se zajímavé informace o známých značkách, které vídáme kolem sebe, jezdíme v jejich automobilech, anebo si oblékáme jejich oblečení. V každém článku se zaměřujeme na právě jednu konkrétní značku. Dnes přichází na řadu opět firma, která se zabývá oblečením. Konkrétně si představíme značku Burberry, její historii i zajímavosti.

Burberry představuje briský luxusní módní dům s téměř 160letou historií. Firmu založil Thomas Burberry s touhou o tvorbu venkovního oblečení. Renomé společnost postavil na kvalitních nepromokavých kabátech, které však byly i prodyšné. Kromě tohoto kabátu je pro Burberry typická i stylová kostka, čili tartanový vzor, která pochází z dvacátýc let minulého století.

Official Press Release

Official Press Release

Později do nabídky Burberry přibyl přepracovaný zcela jedinečný důstojnický kabátec a legendární trenčkot. V sedmdesátých letech se Burberry stala součástí ležérní módy. Tvářemi značky byly Kate Moss, Agyness Deyn, Jourdan Dunn, Lily Donaldson, George Craig a Emma Watson. 

V průběhu své existence se vypracovala na světoznámou uznávanou značku, která patří k těm nejprestižnějším. Móda Burberry je oblíbena pro své krásné kolekce elegantního oblečení, jež je vyrobeno z kvalitních materiálů. Oblečení je přitom dovedeno k naprosté dokonalosti, a to do těch nejmenších detailů. Modely jsou nadčasové, mistrně propracované a luxusní. Vedle stylového oblečení vytváří i stylové módní doplňky. V nabídce má tak i šátky, pásky, tašky, kabelky a další výrobky.

Official Press Release

Official Press Release

  • Thomas Burberry vynalezl novou látku gabardér, která dávala jeho oblečení nepromokavost při zachování nízké hmotnosti.
  • Na výpravu na polární kruh si v začátku dvacátého století vzal s sebou kapitán Robert Falcon Scott stan, který mu vyrobila sama značka Burberry z jejich jedinečné látky.
  • Majitel Thomas Burberry se dožil dlouhých 90 let a zemřel v roce 1926.

Na světě má tato značka přes 400 obchodů a obchody této značky naleznete i u nás.

Official Press Release

Official Press Release

Galerie

Official Press Release
Official Press Release
Official Press Release
Official Press Release