CARTIER COLLECTION – VÝJIMEČNÁ KOLEKCE VYSOKÉHO ŠPERKAŘSTVÍ NA BIENNALE V PAŘÍŽI

16. Září 2014 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 12313

 V rámci prestižního Biennale des Antiquaires, který se v Paříži koná již po dvacáté sedmé, se pořádá každé dva roky, jsou prezentovány ty nejexkluzivnější šperky luxusních značek. Francouzský šperkařský dům Cartier právě na této akci představí svou kolekci vysokého šperkařstrví The Royal Collection, která vznikla inspirováním drahými kameny a byla vytvořena speciálně pro tuto příležitost.

Více než 100 kusů šperků zdobí ty nejvzácnější dostupné smaragdy, rubíny, diamanty či perly. Ty jsou jedinečné nejen pro svou mimořádnou velikost, ale i perfektní čistotu, místo původu a originální barvu.  Kolekce je nazvána The Royal Collection, která je určena pro ty nejnáročnější klientelu.

Jednoznačným skvostem kolekce je absolutně čistý diamant o celkové váze 30, 21 karátu vybroušený do tvaru kapky zdůrazňující jeho třpyt. To však není jediný skvost v kolekci. Naleznete tu i chrpově modrý safír z Kašmíru váží 29,06 karátu vybroušený polštářkovým brusem, jenž je extrémně vzácný nejen pro svou velikost, ale hlavně i pro svou intenzitu a hloubku barvy. Dalším velkým drahokamem je kolumbijský smaragd o váze 26,6 karátu, který je pozoruhodný pro sytý tmavě zelený odstín. Kouzlo australského ohnivého opálu o váze 57,95 karátu, vybroušeného oválu, je v neustále se měnících barvách na jeho povrch. Záblesky oranžové, kontrastní tóny zelené a modré, pulzující kámen plný života, 49,74 karátů rudý spinel z Kuh-i-Lal v Tádžikistánu jemné, a přesto intenzivní nafialovělé barvy kapkového výbrusu či rubíny z Mogoku a Mozambiku vážící od 8,38 do 15,29 karátu – všechny vzácné kameny jsou zasazeny do šperků navržených pro každý kámen tak, aby vyprávěly příběhy o jejich původu. U některých šperků je možno kámen z náhrdelníku odepnout a vsadit ho do prstenu či náramku. Šperky tak nabízí variabilitu při jejich nošení.

Pýchou kolekce je však bezesporu The Royal Pearl, jde o perlu z kategorie výjimečných. Tato perla byla nalezena pravděpodobně v Perském zálivu a má zcela perfektní symetrický kapkovitý tvar o váze 8,3 gramu se stříbrným nádechem a je jednou z nejkrásnějších perel na světě. Perla patřila britské královně Marii, manželce Jiřího V. V královské linii se pak tato perla po generace dědila. Cartier tento unikátní kus zasadil do vysoce elegantního diamantového náhrdelníku s menšími přírodními perlami, který lze otočením přeměnit na tiáru anebo je možné perlu zcela odepnout a nosit ji jako samostatný pendant. K doplnění setu Cartier vytvořil pár náušnic s přírodními perlami.

Letos poprvé na biennale v Hong Kongu byl viděn poprvé od svého vydražení nefritový náhrdelník Barbary Hutton. Tento náhrdelník s 27 nefrity vyrobil Cartier pro slavnou dědičku světových obchodů Woolworth, jako svatební dar od otce, k jejímu sňatku s princem Mdivani v roce 1933. Náhrdelník tak rozšířil rozsáhlou kolekci s názvem The Cartier collection čítající přes 1500 kusů, která bude součástí světových výstav dokumentujících styl a historii domu.

Šperky můžete vidět v pařížském Grand Palais od 11. 9. 2014 – 21. 9. 2014. Tak si pospěšte, aby vám tato jedinečná výstava neunikla! 

www.cartier.com

Galerie