Cesta za vysněnou postavou s plastickým chirurgem a specialistou na liposukce MUDr. Luborem Mrňou z Kliniky YES VISAGE

02. Červen 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 28183

Už jste někdy slyšeli v souvislosti s estetickou medicínou o High-Definition Liposculpture? Jde o unikátní zákrok, kdy se modeluje postava za pomoci liposukce tak, aby kontury a proporce těla působily dokonale a harmonicky.   Zajímá vás, jak je to možné? Díky inovacím a vývoji moderních přístrojů nové generace určeným pro laserovou liposukci, které zajišťují okamžité využití odebraného tuku ve vybraných partiích. O tomto zákroku a o špičce mezi těmito přístroji jsme si povídali s plastickým chirurgem a specialistou na liposukce MUDr. Luborem Mrňou z Kliniky YES VISAGE.

Liposukčních technik je celá řada. Která je nejžádanější a proč?

Existuje několik různých druhů liposukce, které se liší v technice a přístupu k odsávání tukových buněk. Výběr konkrétního typu liposukce závisí na mnoha faktorech, včetně místa ošetření, množství tukové tkáně, kterou je třeba odstranit, a preferencí pacienta a lékaře. Nicméně, nové technologie a postupy, jako je například laserová liposukce, se stávají stále populárnějšími, protože jsou výrazně rychlejší a šetrnější.

Je skutečně možné nejen odsát tuk z problematických partií, ale i pomocí získanéh tuku modelovat
postavu v rámci jednoho zákroku?

Ano, díky pokroku v technologiích a přístrojích pro liposukci je dnes možné využít získaný tuk k modelování postavy, což se nazývá fatgrafting (nebo také fattransfer či lipofilling). Tato metoda se používá k tomu, aby se tuk odebraný během liposukce z jedné části těla použil k vyplnění a modelování jiných částí těla, například k vylepšení tvaru prsou, posílení kontur obličeje nebo zvýšení objemu hýždí.

Jaký přístroj se k tomu využívá a v čem je unikátní oproti jiným přístrojům na laserovou liposukci?

Na Klinice YES VISAGE máme nově k dispozici nejmodernější přístroj ALMA BeautiFill. Ten je unikátní ve své „all-in-one“ koncepci: zahrnuje v sobě technologii pro infiltraci, laserování i liposukci. Vlnová délka laserového světla je nastavena na 1470 nm, díky čemuž se tukové buňky lehce oddělují od okolního vaziva, aniž by byly poškozeny. Jsou tedy životaschopné a použitelné pro fatgrafting a modelování postavy. Současně laser stimuluje tvorbu kolagenu v kůži, a tak dochází k retrakci a vypnutí kůže. Jednou z nejvýznamnějších výhod ALMA BeautiFill je, že dokáže provádět liposukci s mnohem menším poškozením okolních tkání než jiné přístroje pro laserovou liposukci. Díky tomu se minimalizuje otok, modřiny a bolest a zkracuje se doba rekonvalescence po zákroku.

Jaké partie se nejčastěji za pomoci tuku modeluji, aby došlo k harmonizaci celé postavy?

Pomocí laserové liposukce a fatgraftingu lze skutečně formovat lidskou postavu. Kromě standardního efektu zmenšení objemu tukové tkáně v tradičních oblastech jako je břicho, boky, stehna či podbradek bych rád zmínil sofistikované techniky tzv. „high-definition“ liposukce a „liposculpture“. Takto je možno zvětšit prsa, zakulatit hýždě, vyrýsovat břicho (tzv. „six-pack“), vytvořit mužnější hrudník (odstranit tzv. pseudogynekomastii) či provést rejuvenaci (omlazení) intimních partií. Výběr míst, kde bude liposukce a lipofiling provedena, závisí na individuálních potřebách a cílech každého klienta.

Lze tedy říct, že se z plastických chirurgů stávají „sochaři“, kteří dokáží nesouměrné tělo přetvořit na tělo
s ideálními proporcemi?

Můžeme říct, že plastický chirurg, který se specializuje na estetickou plastickou chirurgii, se může podobat „sochaři“ v tom smyslu, že pracuje s lidským tělem jako s tvůrčím materiálem a snaží se vytvořit harmonickou a estetickou siluetu, která vyhovuje představám pacienta. Nicméně, je důležité si uvědomit, že se jedná o zákroky, které mohou pomoci vylepšit vzhled, ale nejsou náhradou za zdravý životní styl.

Co pro Vás znamená luxus?

Při vyslovení slova luxus se na první dobrou vybaví pozlátko hollywoodských hvězd: velké domy, opulentní večírky, exotické dovolené, rychlá auta, drahé šperky... Pro mě osobně luxus znamená svobodu a čas. Dělat si co chci, kdy chci a s kým chci. Mít harmonii mezi prací, rodinou, přáteli a koníčky. Být v míru sám se sebou, to je pravý luxus.

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Rozhovory

Klinika YES VISAGE