Dokonale chráněná pleť bez vrásek: Poznejte kouzlo ionizace

Zdroj: reclar.cz
Ondřej Petera
19. Prosinec 2019

Asi už jste slyšeli o zázračných účincích ION Mist spreje. ION Mist je jiný než běžné osvěžovače pleti. Ionizuje pleť, hloubkově ji hydratuje a zanechává krásně hladkou a vyživenou. Máme pro Vás připravena fakta o tom, jak ionizace vlastně funguje a co pleti přináší.

Zajímavosti o ionizaci

Ionizace napomáhá pleti absorbovat vodu i tonikum do pokožky, díky čemuž dochází k hloubkové hydrataci. Když zabrousíme trochu do historie, zjistíme, že tento proces byl používán v medicíně pro absorpci léčiv již od roku 1890. Dnes ionizaci známe především k omezení nadměrného pocení nebo k urychlení léčby zranění. V kosmetice se začala využívat již na začátku 20. století, kdy ji používala jedna z prvních kosmetiček Ruth D. Maurer, která jí věnovala velkou část svého života.

Když se naopak z historie přesuneme do fyziky a chemie, zjistíme, že při ionizaci se mini částečky vzduchu mění v elektricky nabité ionty. Tyto anionty následně bojují s bakteriemi a zabraňují jejich množení.

Zdroj: reclar.cz

Zdroj: reclar.cz

Nefungující krémy a masky

Možná to znáte taky. V koupelně Vám stojí řada kosmetických přípravků včetně masek a krémů, snažíte se dostatečně pít a dodržovat zdravou životosprávu. Ale i přes veškerou péči, když nanesete ráno make-up, kůže je po chvíli nepříjemně stažená a vysušená. Jak se tedy stane, že ani kvalitní kosmetické přípravky, které používáte denně, nefungují?

Příčinou je s největší pravděpodobností fakt, že vlhkost nemůže být plně absorbována do Vaší pokožky. Kosmetické přípravky ulpívají na kůži, ale nedostanou se do hloubky a tím ztrácejí velkou část svého účinku. Pokožka je vysušená a Vy můžete mít pocit, že všechny snahy jsou marné. A právě zde nastává prostor pro ionizaci. Ionizační účinky ION Mist spreje se postarají o to, aby se vlhkost dostala hluboko do pleti a hydratovala ji doslova zevnitř. Pojďme se podívat, jak to přesně funguje.

Zdroj: reclar.cz

Zdroj: reclar.cz

Fungování ionizace

Při ionizaci vznikají záporné ionty, takzvané anionty. Možná jste už slyšeli o osvěžovačích vzduchu, které fungují na principu ionizace. Anionty jsou lehké záporné ionty, které mají prokazatelný vliv na zdraví a psychickou pohodu člověka. Podle některých studií stimulují také mozkovou činnost a zlepšují paměť, duševní i fyzickou výkonnost. Vy můžete využít jejich zázračných účinků právě díky ION Mist spreji.

Při aplikaci záporných iontů na kůži dochází ke značnému zvýšení absorpčních schopností pleti. Kosmetické produkty se dostanou mnohem hlouběji do pokožky, Vy využijete veškeré jejich účinky a můžete se nadobro rozloučit s nepříjemným vysušením pleti.

Naše pleť je vždy kationtní, má tedy kladný elektrický náboj. ION Mist sprej elektrizuje vzduch a vytváří anionty se záporným nábojem, které jsou přitahovány k pleti jako magnet. Vlhkost je díky nim absorbována hluboko do pleti a navíc v ní zůstává „uzamčena.“

Zatímco běžné spreje zůstávají spíše na povrchu a z pleti se rychle odpaří, ionizované tonikum po použití ION Mistu v ní krásně zůstává.

Zdroj: reclar.cz

Zdroj: reclar.cz

Dezinfekce a účinný boj s bakteriemi

Další úžasnou vlastností aniontů je to, že bojují s bakteriemi a zabraňují jejich množení. Toho využívají například lékaři a sestry v nemocnicích při hojení ran, kožních chorob a popálenin. Vy jistě oceníte tuto výhodu každý den při aplikaci ION Mistu. Ten totiž ochrání Vaši pleť proti bakteriím a vnějším nepříznivým vlivům na následujících 24 hodin.

Aby byla sterilizace dotažena k naprosté dokonalosti, ionizační sprej navíc obsahuje bílé UV LED světlo, které se rozsvítí při každém použití spreje. Světlo sterilizuje tekutinu uvnitř a ta se dostává na pleť naprosto vyčištěná.

Zdroj: reclar.cz

Zdroj: reclar.cz

Hydratace v suchém prostředí i několikrát denně

Díky vibraci, která je využita k rozstřiku tonika, tvoří ION Mist molekuly podobné mlze. Na pleti nezůstávají kapičky a tonikum je plně absorbováno do pleti. Díky tomu můžete využívat úžasných účinků ION Mistu nejen ráno, ale i v průběhu celého dne.

ION Mist je možné použít na make-up, který se nerozmaže. I když ION Mist působí i při jednom použití a ochrání Vaši pleť na celý den, ve velmi suchém prostředí doporučujeme osvěžovat pleť několikrát denně.

Zdroj: reclar.cz

Zdroj: reclar.cz

Reclar ION Mist ionizační sprej 24H

Již známe všechnu potřebnou teorii k tomu, jak vlastně ionizace funguje a co dělá. Nyní si povíme něco o ionizačním spreji, který nám v praxi pomůže se všemi výše zmíněnými problémy.

Sprej dokáže sterilizovat pleť před UV zářením a dokonale ji chránit a udržovat čistou až po 24 hodin. Působí proti nepřízni počasí nejen v mrazivých, ale i horkých dnech.
Pokud sprej použijeme v kombinaci s exkluzivní náplní Reclar Camelia, dodáme pleti bohatou výživu i potřebnou vlhkost. Díky ionizačnímu spreji také zesílíme účinky séra a krémů, čímž ještě více napomůžeme tónování pokožky. Ještě k tomu je velmi praktický a vezmeme ho s sebou kamkoliv si zamaneme, protože jej jednoduše schováme do kabelky. Jeho použití je velmi rychlé a jednoduché.

Aplikovat stačí pouze jednou v průběhu dne. Pro nejvyšší celodenní ochranu se doporučuje ráno.

Zdroj: reclar.cz

Zdroj: reclar.cz

Sprej můžete zakoupit na webových stránkách Reclar ve dvou barevných variantách.

Zdroj: reclar.cz
Zdroj: reclar.cz
Zdroj: reclar.cz
Zdroj: reclar.cz
Zdroj: reclar.cz
Zdroj: reclar.cz
Zdroj: reclar.cz