Dolce & Gabbana přináší svou módu do AlUla v Saudské Arábii

18. Únor 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 21553

Nestává se každý den, že nasednete do letadla téměř zcela plného modelek, vizážistů a vlasových stylistů, ale toto je zjevně na pořadu dne, když Domenico Dolce a Stefano Gabbana navštíví Alula v Saudské Arábii. Odpovědí italského designérského dua na haute couture , Alta Moda (pro ženy) a Alta Sartorial (pro muže), je konečný výron jejich řemesla, dovedností a emocí do ručně vyráběného jedinečného vzhledu.

Na pozvání Královské komise pro AlUlu k účasti na festivalu Tantora představila couture show s názvem Ikmah Fashion Fashion Show 58 looků z archivu Dolce & Gabbana přivezených do království z Itálie spolu s kompletním ateliérem.

Když západ slunce vrhal oranžovou záři na okolní pískovcové útesy Jabil Ikmah, místo světového dědictví UNESCO známé svými starověkými řezbami, přehlídka byla zahájena. Vše započalo bílým šatem z průsvitného hedvábí, ručně malovaným zlatými rokokovými víry na obrovském šumícím tylu. Následovaly sukně lehké jako vzduch. Vlak jedoucí tři metry za přehlídkovým molem udával tón oslavě neobyčejného světa, kde vytvoření jediného pohledu trvá měsíce a cenovky se podle pověstí pohybují v šesticiferných číslech.

Show nebyla tradiční záležitostí Alta Moda , kde nové kousky vznikají speciálně pro tuto příležitost. Místo toho, jako vůbec první přehlídka svého druhu v království, byla prezentována jako cesta ohromující představivostí designérů a úvod do pozoruhodných dovedností jejího ateliéru.

Galerie