NEWS & ARTICLES

Exkluzivní Lexus LFA Nürburgring Edition je na prodej!

ARTICLE BY

Pokud si potrpíte na kvalitní vozový park, zúčastněte se aukce amerického aukčního domu Gooding & Company, který nabízí k prodeji Lexus LFA v unikátní verzi Nürburgring Edition. Vozů LFA bylo vyrobeno pouze 500 kusů, z toho modelů verze Nürburgring pouze 50, takže se jedná o skutečnou raritu. Cena auta by se mohla vyšplhat na 21 milionů korun.

Model, jenž jde do aukce Gooding & Company, je sněhobílé barvy. Má elegantní interiér oděný do bílé a červené kůže. Vůz se sériovým číslem 498 přišel na svět roku 2012, po něm byly v továrně vyrobeny už jen pouhé dva kusy. Je ve skvělém stavu, což není vzhledem k faktu, že má najeto necelých 100 km, překvapivé. Lexus LFA Nürburgring Edition je poháněn motorem se zvýšeným výkonem, a to na 571 koňských sil. Pod jeho kapotou je zdokonalená převodovka s časem řazení 0,05 sekundy, vylepšené zavěšení a aerodynamické modifikace včetně pevného zadního spojleru. Maximální rychlost činí 325 km/h. Z nuly na sto zrychlí za 3,7 sekundy.

Historie tohoto vozu je zajímavá. Myšlenka o jeho vzniku napadla Haruhika Tanahashiho, který vytvořil legendární Toyotu Celica GT4. Podělil se o ni se zkušebním jezdcem Hiromuem Narusem, který se pro projekt nadchl. I když nebylo snadné představenstvo Toyoty přesvědčit, povedlo se. Prototyp byl připraven k jízdě v červnu roku 2003. O čtyři roky později se vůz účastnil závodu 24 hodin Nürburgring. Jedním z jezdců byl sám Akio Toyoda, který vystupoval pod pseudonymem Morizo.

LFA, jenž se vyráběl v letech 2010-2012, se stal kultovním automobilem. Pomohl přesvědčit zákazníky, že vozy Lexus jsou nejen luxusní, ale zároveň přinášejí obrovskou radost z jízdy. Celá řada řešení, která byla vypracována pro LFA, se později dočkala využití v dalších modelech.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

Gooding & Company
310.899.1960
info@goodingco.com
1517 20th Street, Santa Monica

Firemní články

Exkluzivní Lexus LFA Nürburgring Edition je na prodej!

10.1.2018

Pokud si potrpíte na kvalitní vozový park, zúčastněte se aukce amerického aukčního domu Gooding & Company, který nabízí k prodeji Lexus LFA v unikátní verzi Nürburgring Edition. Vozů LFA bylo vyrobeno pouze 500 kusů, z toho modelů verze Nürburgring pouze 50, takže se jedná o skutečnou raritu.