HODINÁŘSKÉ SKVOSTY OD TIFFANY & CO.

16. Duben 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 24434

Tiffany představuje nové kolekce hodinek pro rok 2024: Elegantní hodinky s měsíčními fázemi Atlas Moonphase, jedinečné hodinky z kolekce vysokého šperkařství Bird on A Rock, a luxusní hodinky s diamanty Eternity Round Watch.

ATLAS MOONPHASE

Kolekce hodinek Atlas je inspirovaná čistými, elegantními římskými číslicemi na legendárních hodinách se sochou Atlase, které vítají návštěvníky vlajkového obchodu Tiffany Landmark v New Yorku. Kolekce kombinuje grafickou čistotu s funkční elegancí a představuje modely, které se snadno nosí každý den. Nové hodinky s měsíční fází Atlas® Moonphase mají charakteristický design s římskými číslicemi a novinkou je jejich měsíční fáze, která ukazuje čtyři fáze Měsíce: novoluní, první čtvrť, úplněk a poslední čtvrť. Historie používání komplikací v Tiffany sahá do 19. století.

BIRD ON A ROCK WATCH

Skvost z kolekce vysokého šperkařství, nové hodinky Bird on A Rock, jsou poctou slavnému návrháři Jeanu Schlumbergerovi, jehož ikonická brož Bird on A Rock z roku 1965 s ptáčkem posázeným diamanty sedícím na velkém drahokamu se stala jedním ze symbolů značky Tiffany. V kolekci hodinek se diamantový ptáček podporovaný rotačním mechanismem ladně otáčí kolem číselníku, jak se nositel pohybuje.

Posázeny zářivými drahokamy a doplněny barevnými aligátořími řemínky jsou hodinky typickým vyjádřením osobitého stylu Jeana Schlumbergera, který je známý svými fantastickými výtvory. Jeho mistrovská díla pro Tiffany & Co. patří mezi nejvýraznější a nejinovativnější ve světě designu šperků.

Hodinky mají pouzdro i číselník kompletně pokryté diamanty, na modelu 36mm je použito 570 diamantů a na modelu 39mm je 579 diamantů. Mistrům řemesla trvá toto osazení přibližně 55 hodin. Vnitřní otočný prstenec tvořený z 30-36 barevných drahokamů se otáčí podle pohybu majitele a jeho osazení trvá přibližně 20 hodin. Každý drahokam je ručně vybroušen podle přesných specifikací, aby se dosáhlo přesnosti pohybu. Tiffany pro tyto díly navrhlo jedinečný mechanismus, který vyrovnává hmotnost a zajišťuje hladký pohyb. Výroba ikonického diamantového ptáčka trvá osm hodin. Exkluzivní hodinky Bird on Rock se budou vyrábět pouze v omezeném množství, každý rok vznikne méně než 30 kusů.

ETERNITY ROUND WATCH

Hodinky Tiffany Eternity obsahují designové prvky, které oslavují dědictví značky Tiffany & Co. jako Krále diamantů. Kolekce představuje pozoruhodné diamanty a drahokamy smíšeného brusu, které jsou inspirovány sérií historických reklam Tiffany & Co. ze 60. a 70. let. Korunka je inspirována ikonickým zásnubním prstenem Tiffany Setting.

Hodinky Tiffany Eternity Round jsou dostupné v 28mm a 32mm iteracích s ručně zasazenými diamanty nebo safíry různých výbrusů. Všechny mají na pozici 12 hodin diamant ve tvaru srdce – jako připomínku myšlenky, že u Tiffanyho je „láska na prvním místě“.

Galerie