HUBLOT

Adriana Dosedělová
25. Únor 2015
Když se řekne HUBLOT vybaví se mi hodinky, Švýcarsko, Formule 1 a lyže. Jenomže to není vše, co bychom o značce Hublot mohli říct.

Tato společnost je zajímavá i tím, že nese francouzský název, jde o švýcarskou firmu a za jejím vznikem stojí Ital Carlo Crocco, jenž ji v roce 1980 založil. A mimo jiné také vyrábí vůbec ty nejdražší hodinky na světě, které stojí víc než 5 milionů dolarů.

HUBLOT se tedy zcela zjevně zaměřuje na tvorbu luxusních hodinek té nejvyšší kvality. První hodinky jaké vyrobil, byly takové které jako první užily popruhy vyrobený z přírodního popruhu. Popruh vyvíjeli 3 roky. Značka díky svým inovativním, kvalitním a originálním produktům mistrné řemeslné práce velmi rychle docílila věhlasu i slávy.

Podpoře sportu a charitě se rovněž věnují celou řadu let. Společnost vytváří hodinky pro může i ženy. V roce 2008 byla odkoupena skupinou LVMH, která nadále pečlivě pracuje na jejím rozvoji. Aktuálně Hublot má na 50 butiků po celém světě, přičemž vlajkový obchod naleznete v Londýně. Svůj butik mají otevřený dokonce i v Mongolsku. Hublot sponzoruje (nebo sponzoroval) fotbalový klub Manchester United, FC Bayern Mnichov, Juventus, Paris Saint-Germain a Ajax Amsterdam. Sponzorovali i UEFA Euro 2008, Formuli 1, FIFA World Cup, Mistrovství v klasickém lyžování atd. K velvyslancům této přepychové značky patřil třeba Diego Maradona, řidič Formule 1 Ayrton Senna, Usain Bolt a další slavné hvězdy světového sportu.