HUGO BOSS: Poznejte značku pro každodenní nošení

28. Prosinec 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 13701

Seriál zabývající se ikonickými značkami je u nás na luxusu již tak trochu tradicí. Je podle nás totiž důležité dozvědět se zajímavé informace o známých značkách, které vídáme kolem sebe, jezdíme v jejich automobilech, anebo si oblékáme jejich oblečení. V každém článku se zaměřujeme na právě jednu konkrétní značku. Dnes přichází na řadu opět firma, která se zabývá oblečením. Konkrétně si představíme společnost s dlouhým názvem Hugo Boss, její historii i zajímavosti. 

Hugo Boss je německá módní společnost, která však vedle oblečení produkuje i své vlastní parfémy. Firmu založil roku 1924 Hugo Ferdinand Boss, který zpočátku chtěl vyrábět oblečení pro všechny účely. Pojďme se společně podívat na příběh této módní ikony.

Official Press Release

Official Press Release

Začátky firmy nebyly snadné. Již v roce 1930 dospěla k bankrotu a moc jí nepomohla ani skutečnost, že v průběhu druhé světové války navrhovala uniformy pro příslušníky SA, HJ, Červený kříž a později i pro Wehrmacht. Na práci přitom využívala zajatce a lidi na nucených pracích, za což Hugo Boss po válce zaplatil vysokou pokutu. Zakladatel v roce 1948 zemřel a firma nabrala jiný směr. Prožila svůj restart. Své první pánské obleky vytvořila v roce 1950. Díky novým stylům, které nebyly do té doby v pánském světě známy, získá značka nakonec celosvětový věhlas.

Aby se Hugo Boss dostal na co nejvyšší vrchol, začal spolupracovat s dalšími společnostmi a se slavným závodním jezdcem Jochenem Massem. Není tajemstvím, že i dnes podporuje společnost spoustu známých hvězd nejen z fotbalu, ale i z motorkářského sportu.

Official Press Release

Official Press Release

Značka kterou známe i dnes, vznikla teprve až v roce 1970. Postupem času začala vyrábět rovněž i sluneční brýle, obuv, hodinky, dámské kolekce, kožené zboží, čili peněženky, kabelky rukavice a podobně a rovněž i parfémy. Vytvořil i speciální eko kolekce a oblečení pro děti. V současnosti podporuje motosport i golf, umění, UNICEF a další činnosti. Butiky se značkou Hugo Boss dnes naleznete ve 110 zemích světa, kde má minimálně 6100 prodejen.

  • Podle značky Hugo Boss se má člověk cítit a vypadat dobře vždy, a to bez ohledu na příležitost.
  • Značka Boss Orange je určena pro volný čas.
  • Značka Boss Green je naopak určena především pro sport, a to konkrétně pro golf.
Official Press Release

Official Press Release

Galerie

Official Press Release
Official Press Release
Official Press Release
Official Press Release
Official Press Release