Italský designový klenot Zanotta jde již 63 let proti proudu

27. Duben 2017 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 15295

Zanotta je italská značka, kterou založil v Miláně roku 1954 Aurelio Zanotta. Už koncem 60. let byla v Itálii slavnou. Vděčí za to spolupráci s předními progresivními architekty a designéry. Firma zaujala svým zpracováním netradičních materiálů, ze kterých nábytek vyrábí. Směle kombinovala, a stale kombinuje, látku či kůži s bronzem, kamenem nebo keramikou.

O několik let pozdějí svojí filozifií, která se nechce podbízet masivnímu vkusu, získala svět designu. Značka svými produkty vysoké estetické kvality dosáhla nevídaného úspěchu. Spolupracovala se skutečně významnými jmény, jakými byli Werner Aisslinger, Bruno Munari, Giuseppe Terragni a spousta dalších.

Výrobky této značky jsou v předních světových galeriích vystavujících aktuální směry užitého i výtvarného umění. Najdete je pařížském Centre George Pompidou nebo v Museum of Modern Art v New Yorku. Její technologicky i designově vybroušené výrobky jsou nositeli významných ocenění. Tonietta chair od Enza Mario je dnes již legendou.

Velmi oblíbeným produktem, dnes již archetypálním, je kolekce Sgabillo od Maxe Billa, židle Celestina, excelentní křeslo Maggiolina, trojnožka Cumano, křesla a sofa Throw-Away nebo dřevěný stůl Leonardo. I když se jedná o kousky, které vznikly před mnoha lety, jsou nadčasové a najdou si místo v každém moderním domě.

Kromě toho, že se značka neustále snaží, aby její produkty byly krásné, jsou i vysoce účelné. Zanotta je dokladem toho, že jít proti proudu se mnohdy vyplatí.

Galerie