IVA HOŠKOVÁ PH.D, ZAKLADATELKA PROJEKTU CHARMING4EVER

Rozhovor napsala redakce
26. Květen 2016
Iva Hošková (46) vždy toužila po tom být lidem něčím prospěšná. Vystudovala mikrobiologii na Karlově univerzitě a poté dvacet let působila ve vedoucích pozicích farmaceutického průmyslu. V nadnárodních korporacích měla například zodpovědnost za léky distribuované po celém světě pacientům po transplantacích. Své dlouholeté zkušenosti se rozhodla maximálně zúročit. Proto společně s Vladanem Hájkem spustila internetový obchod Charming4ever.com, který má výhradní zastoupení pro luxusní přírodní kosmetiku Stemcell, CBN, Care & Cover a Antonia Burrell. Kromě zmiňovaného e-shopu nabízí Iva Hošková všem ženám poradenství na míru. Poradenství je zaměřené nejenom na péči o pleť a zevnějšek, ale radí např. ženám i co se týká správného stolování.
Otázka
Proč jste se rozhodla pro podnikání v oblasti kosmetiky? Jak jste se k tomuto oboru dostala?
Odpověď
Pracovala jsem více než 20 let ve farmaceutickém businessu u nás i v zahraničí. Posledních pár let jsem stále více přemýšlela o založení vlastní firmy, kde bych mohla zúročit vše, co jsem se za ta léta naučila. Volba kosmetického odvětví se nabízela, protože je to ženám téma blízké a i přes obrovskou konkurenci má tento obor stále velký potenciál.

V současné době máme exkluzivní zastoupení pro kosmetiku, která je postavená na letitém výzkumu a švýcarské kvalitě - CBN (Cosmetique Bio Naturelle Suisse) vychází z objevu, za který byla udělena Nobelova cena za medicínu v roce 2009 a Stemcell špičková řada, která obsahuje rostlinné kmenové buňky. Dále je to italská vizážistická jednička Care&Cover a nově od dubna anglická 100% přírodní holistická kosmetika Antonia Burrell.

Naše kosmetika je učená pro všechny ženy, které hledají vysoce kvalitní produkty na přírodní bázi nebo 100% přírodní. Je vhodná jak pro ženy s problematickou pletí např. s akné, na vrásky i pro krásnou mladistvou pleť, kterou je třeba chránit prostřednictvím antioxidantů a hluboce hydratovat.

Otázka
Jako jediná v ČR máte zastoupení pro 100% raw holistickou kosmetiku Antonia Burrell. Bylo těžké tuto značku získat?
Odpověď
Jednoduché to nebylo, ČR je malý trh, a tak jednání o exkluzivitě jsou vždy náročná, navíc nám jednání trochu zkomplikoval další zájemce. Nakonec rozhodla kvalita služeb a poradenského servisu, který v rámci projektu Charming4ever klientům poskytujeme.

Je potřeba plánovat čas, a to ne jen pracovní, ale i soukromý. Naučila jsem se psát do svého diáře kromě pracovních schůzek i pravidelný čas, který věnuji sama sobě např. sport nebo lekce italštiny. Víkendy a večery patří bezvýhradně mé rodině.

Já mám stále toto slovo spojené především s vysokou kvalitou zboží nebo poskytovaných služeb.

Nemám žádný zvláštní recept. Poslouchám své tělo a snažím se mu dát, co potřebuje. Každý den sportuji, jím zdravě a jen tolik, aby byl výdej a příjem energie v rovnováze. Každá zátěž, ať stres v práci nebo při sportu se musí kompenzovat relaxací –to je možná můj recept.

To si nemyslím. Vždycky musíte něco obětovat, když jdete za svým snem a cílem. Důležité je nastavit si určité hranice, tak aby pracovní a soukromý život byl v rovnováze. Není to jednoduché, ale bez toho to nejde.

Stále se něco učím a setkávám se s novými zajímavými lidmi. Na rozdíl od práce v nadnárodní korporaci tady mohu mnohem pružněji reagovat na přání klientů a být jim blíž. Svět kosmetiky je o emocích, příbězích a prožitcích, které s našimi zákazníky ráda sdílím. Jsem obklopena týmem většinou mladých lidí, kteří jsou chytří, kreativní a jsou mojí každodenní inspirací. Miluji svoji práci a každý den se těším, že zase vymyslíme něco nového, čím můžeme být našim klientům prospěšní a co nás posune dál.

Otázka
V čem se podle vás liší účinky přírodní kosmetiky od té, která obsahuje chemické složky?
Odpověď
Běžně dostupné kosmetické produkty i věhlasných značek často obsahují velké množství chemických syntetických produktů (stačí si přečíst složení) a bohužel některé látky jsou při dlouhodobém používání dost škodlivé. Na pokožce možná způsobí krátkodobý efekt, ale celková kvalita pleti bývá negativně ovlivněna. 100% přírodní a vysoce kvalitní kosmetika je mnohem účinnější. Změny k lepšímu vidíte na pleti prakticky po prvním použití.

Pokud se jedná o 100% přírodní, tzn., že neobsahuje ani stopu chemické příměsi či konzervantu, pak ji s klidným svědomím může použít 98% lidí. Pokud má někdo vedlejší účinky, jsou většinou způsobeny jinou látkou, např. současným používáním antibiotik nebo nevhodnou stravou. Pozor na tzv. bio produkty, často obsahují pouze 20% bio substancí. Proto je důležité zajímat se o složení produktu, který kupuji, to je stejné jako u potravin.

Plánů máme hodně, navíc nasloucháme našim klientům, kteří někdy v našem portfoliu něco postrádají. Do budoucna plánujeme rozšíření sortimentu ještě o další přírodní produkty a brzy obohatíme naše portfolio také o nekonvenční parfémy. Tak se máme stále na co těšit.
Děkujeme za rozhovor

Charming4ever

Firemní články

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže