Jak funguje seznamovací agentura pro nejnáročnější klienty s Kristýnou Mertlovou

28. Únor 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 31160

Kristýna Mertlová vlastní od roku 2014 společně se svým manželem matematikem Jakubem Mertlem Seznamovací agenturu Date2k a je autorkou celého unikátního konceptu seznamování pro náročné. Myšlenku exkluzivního, individuálního zastupování klientů za účelem jejich úspěšného seznamování vymyslela, když sama jako poslankyně a známá osoba řešila problém, jak a kde seznámit. Spolu se svým mužem pak založila též neziskovou online seznamku TvojeLaska.cz, která je zaměřená primárně na seznamování lidí s handicapem a je zcela zdarma. Společně pak vychovávají 4 syny.

Kristýno, mohla byste, prosím, v rychlosti představit našim čtenářům, co v Date2k děláte?

V Date2k se věnujeme seznamování náročných klientů, kteří ať už z časových důvodu nebo jiných, jako jsou třeba omezené příležitosti, mají problém se úspěšně seznámit. 

 

V čem se především lišíte od běžných seznamek?

Date2k je unikátní ve svém zcela individuálním pojetí seznamování, někdy naši agenturu přirovnávám k headhunterům, jenom místo kvalitních zaměstnanců hledáme životního partnera. Žádné anonymní online účty, podvodné fotky, nepravdivé informace, ale naopak plně osobní přístup a znalost každého klienta. Každý klient má svého vlastního vztahového kouče, který je jakýmsi průvodcem jeho seznamováním a provádí ho procesem seznamování u nás v agentuře. Zcela odlišné je také zapojení skutečně vědeckého přístupu. Můj manžel, doktor matematiky, vyvinul unikátní algoritmus párující klienty tak, aby se k sobě skutečně hodili, aby odpovídali jejich představy o budoucnosti a nastavení.

Navíc velice intenzivně pracujeme se zpětnými vazbami ze strany nejen pracovníků agentury, kteří mohou poskytnout velmi cenné informace, ale zejména ze strany potenciálních partnerů. Díky tomu víme, proč rande nevyšlo, kde byla případně chyba, a hlavně jak ji příště neopakovat. Anebo naopak co upravit při vyhledávání, aby příští rande už vyšlo

Kombinace vědeckého a zcela individuálního přístupu pak s sebou logicky přináší úplně jiné výsledky než jen klasické online seznamky či aplikace.

Pro koho myslíte, že je Vaše seznamovací agentura nejvhodnější?

Pro klienty, kteří nemají čas či příležitosti se seznamovat „standardní cestou“ a rádi si připlatí za pomoc profesionálů, kteří mu udělají kvalitní předvýběr potenciálně vhodných protějšků. Stejně tak se Date2k hodí pro klienty, kterým se z nějakého důvodu nedaří úspěšně seznámit ani přes opakované pokusy a oni nevědí, v čem je chyba. Unikátnost Date2k je v komplexnosti našich služeb. Hned na počátku každý klient obdrží analýzu svého seznamovacího potenciálu, který odhalí, kde jsou (z pohledu opačného pohlaví) jeho potenciálně slabší místa (a naopak kde vyniká a na čem seznamování postavit), a proč se mu seznamování nedaří. Tento LOVEREPORT je světový unikát, vytvářeli jsme ho na základě rozsáhlých statistických dat dva roky a pomáhá nám od první chvíle maximálně efektivně pomoci každému klientovi.

Jaká jsou hlavní kritéria, podle nichž vybíráte vhodného partnera?

Unikátní párovací algoritmus pracuje s 8 úrovněmi párování, jako je povaha, představa o ideálním protějšku, zaměstnání, nejen pracovní zařazení, ale i množství času strávené v práci, postoji k profesi. Dále nás zajímají koníčky a volnočasové aktivity, sociální statut a vzdělání, životní styl a představa o budoucnosti a zejména názor na děti a rodinu. Nicméně obecně pracujeme s mnohem širším spektrem informací než jakákoliv jiná seznamka. Právě díky vědeckému přístupu a opravdu intenzivní práci se statistickými daty. Nám jde skutečně o to, aby se k sobě klienti hodili, měli kompatibilní představy o budoucnosti i životním stylu. Naopak otevřeně říkám, že příliš neakcentujeme detailní požadavky na fyzický vzhled. Takže požadavek na konkrétní míry, typově 90-60-90, partnerky u nás klient neuspěje, stejně jako pokud nám začne ukazovat fotografie svých bývalých partnerek s tím, že hledá podobný typ. Takto algoritmus neuvažuje, a ani my tak fungovat úplně nechceme.

Víme, že nabízíte hned tři seznamovací balíčky, které si u Vás může klient zakoupit. V čem se mezi sebou liší?

Balíčky jsou nastaveny podle míry individuálního a přednostního přístupu k danému klientovi. VIP balíček je pro ten typ klientů, kteří chtějí absolutně diskrétní přístup, chtějí všechny potenciální protějšky vidět jako první, aby nikdo nevěděl, že jsou našimi klienty, a zároveň chtějí mít absolutní přednost, tedy pokud si někoho vyberou, chtějí, aby on viděl přednostně vždy jako první je. S ohledem na absolutní diskrétnost pak tyto klienty zastupuji já sama coby ředitelka agentury. Naopak pokud daný klient preferuje menší podporu ze strany kouče či agentury, má velmi jednoduchou vztahovou minulost, je v „lehce seznamitelné věkové kategorii“ a nevadí mu, že ho někdo neuvidí jako prvního, pak je zcela v pořádku balíček základní. Ten prostřední pak nabízí profesionální „seznamovací“ fotografie s přípravnou konzultací se stylistkou a vizážistkou, neboť ze zkušeností velmi dobře víme, jak důležitý vzhled je (zejména u mužů, pro které je vzhled ženy zcela zásadní) a např. profesionální byznysové fotografie se pro seznamování vůbec nehodí. Navíc je zde konzultace s psycholožkou nad vztahovou minulostí, abychom věděli, zda klient neopakuje stále chybný vztahový vzorec, nevybírá si stále dokola (nevhodné) partnery, se kterými to logicky nikdy nemůže vyjít, nebo naopak už má opravdu uzavřenou vztahovou minulost, je srovnaný s rozvodem a připravený na nový vztah. Samozřejmě vše ze středního balíčku je součástí VIP balíčku.

Jak u Date2k vypadá celý proces, než se opravdu sejdeme s vybraným partnerem?

Záleží samozřejmě na vybraném balíčku, který typ dodatečných služeb klient využívá. Nicméně úvod je vždy stejný. Klient absolvuje úvodní nezávaznou schůzku, na které již kouč s klientem probere výsledky analýzy jeho seznamovacího potenciálu, definuje svoje představy o hledaném protějšku i svoji vlastní vztahovou zkušenost, tedy proč k nám vlastně přichází. A naopak kouč mu představí celý proces seznamování v naší agentuře. Pokud klient projeví o služby zájem a my v agentuře jsme přesvědčeni, že jsme schopni jeho představy naplnit a spolupráci vidíme jako smysluplnou, vybereme společně vhodný balíček. Zcela férově ale říkáme, že nebereme všechny zájemce, pokud již na úvodní schůzce vidíme, že nejsme klientovi schopni pomoci, má nerealistické představy nebo naopak není otevřený nechat si v některých oblastech poradit, nemá pro nás smysl do spolupráce vstupovat, víme, že nebude fungovat. 

V opačném případě se na spolupráci domluvíme a po uhrazení faktury klient absolvuje všechny doplňkové služby (jako je právě setkání se stylistkou, vizážistkou a následně focení plus sezení nad vztahovou minulostí s psycholožkou), anebo zašle svoje prezentační fotografie (v případě balíčku základního). V mezidobí kouč připraví jeho prezentační profil, jakousi promo prezentaci klienta, kam se doplní dvě fotografie – jedna celé postavy, jedna obličeje. V ideálním případě vybíráme z profesionálních fotografií tak, aby vždy výběr za naši agenturu prováděl člen týmu opačného pohlaví, než je klient. Tedy aby fotografie ženy vybíral muž, neboť mužské oko vidí úplně něco jiného a ví, co se mužům líbí a naopak. Děláme prostě maximum proto, aby každý náš klient uspěl a vyrazil co nejdříve na úspěšné rande.

Jakmile je prezentace klienta připravená, domlouvá s ním kouč osobní schůzku nad návrhy protějšků. Na této schůzce mu představí v průměru 3–7 vhodných návrhů. Důležité je uvést, že do této doby má klient tzv. garanci, tedy může si vše vyzkoušet a zjistit, zda jsme schopni mu nabídnout odpovídající partnery. Pokud se mu proces v agentuře nelíbí, není se službami spokojen nebo se mu jenom nezdají představené protějšky odpovídající jeho představám, má možnost spolupráci ukončit a získat zpět finanční prostředky. Za kvalitou naší práce si absolutně stojíme, proto si můžeme dovolit takovouto garanci nabízet. V minulosti tuto garanci využily pouze jednotky.

Pokud si klient vybere, kouč informaci zadá do interní databáze a následně kouč vybraného protějšku představí jemu zase klienta. Pokud je zájem oboustranný, agentura domlouvá rande. Opět zcela anonymně. Nepředáváme na sebe nikdy telefonické kontakty, v prezentaci jsou vždy jenom křestní jména, a i v interní databázi figurují klienti pod přezdívkou. Pokud je rande úspěšné, klienti si na sebe předají kontakt sami, pokud ne, jejich anonymita je plně zachována. Následně z každého rande klient probere s koučem feedback, tedy jak rande hodnotil, co se mu líbilo, nelíbilo, jak na něj druhý působil, co by chtěl jinak atd. Pokud je oboustranný zájem, klienti již dále randí mimo agenturu. Naopak, pokud není, probereme s klienty důvody, co bylo špatně a jak to případně napravit anebo naopak jak upravit vyhledávací algoritmus. V průměru se u nás klienti seznámí na 2.–3. rande, nicméně není vůbec výjimkou, že klientovi vyjde hned první agenturou domluvené rande. To je pak největší radost😊

Prozradíte našim čtenářům, jakou máte úspěšnost v najití ideálního partnera?

Samozřejmě úspěšnost roste s úrovní balíčku, tedy množstvím času a konzultací, které klientovi věnujeme. Nicméně platí, že i v tom základní se pohybujeme kolem 50 %, což hodnotím jako velice úspěšné ve srovnání s průměrem na online seznamkách (kdy vyjde v celopopulačním srovnání 1 rande na 100 oslovených protějšků).

Stane se Vám občas, že se Vám i po delší době ozvou bývalí klienti, kteří žijí s Vámi vybraným protějškem?

Stává a máme z toho ohromnou radost. Nejraději mám svatební oznámení, když nám přijdou nebo spolu s fotkami ze svatby. Někdy zjistím, že jsou klienti stále spolu nebo že třeba čekají rodinu, z facebooku😊 U svých klientů, tedy u těch VIP, se ale často stává, že navážeme téměř přátelský vztah, a tak mne o vývoji vztahu informují a sdílejí se mnou třeba fotky z Vánoc nebo nějaké pěkné dovolené. To jsem nejvíc pyšná na svoji práci.

Prozraďte nám, co je to Speed Dating, který na Date2k nabízíte?

V době pandemie, kdy byly zavřené restaurace, kavárny či bary, nebo i v době, kdy lidé bez očkování neměli možnost žádné z těchto zařízení navštěvovat, byly možnosti seznámení, ale i míst na rande extrémně omezené. Proto jsme se rozhodli spustit jako další možnost zcela unikátní online speed dating, tedy možnost poznat 5 protějšků za jeden večer z bezpečí domova. Věřím, že tenhle extrémně náročný čas a omezení již končí a my tuto službu postupně ukončíme. 

Nicméně to co asi zůstává, je možnost prvního rande online, třeba z důvodu karantény nebo zahraniční cesty, kdy se klienti chtějí vidět, jen nemají oba možnost potkat se fyzicky. Proto jsme začali nabízet možnost první předrande online, kdy se oba klienti připojí na koučem připravený link, kouč je představí, pomůže nalézt první společná témata a příjemně oba naladit a následně se odpojí. S rande online máme velmi dobré zkušenosti, klienti si to chválí a ve většině případů již následuje normální tradiční druhé rande v restauraci😊

Co pro Vás znamená luxus?

Jako pro zaměstnanou maminku čtyř malých dětí je pro mne největší luxus spánek a volný čas jenom sama pro sebe nebo s manželem😊 Ale stejně tak pro mne luxus znamená dobrá večeře v dobré společnosti, sklenička opravdu dobrého vína nebo šampaňského a hlavně cestování.

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Rozhovory