Jak vznikl celoroční plavkový butik s originálními kolekcemi s Lilianou Augustinovou

27. Září 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 29799

Liliana Augustinová vystudovala ekonomii na ČZÚ v Praze a několik let pracovala ve svém oboru. Má ráda moře, letní módu a v rámci cestování poznala některé jihoamerické značky plavek, které v roce 2011 začala dovážet z Kolumbie a Peru. V té době byla na ČR i SR trhu dle jejího názoru dost slabá nabídka plavek a pestrost a rozmanitost jihoamerických značek ji velmi oživila. Navíc se u nás plavky v zimě v podstatě nedaly sehnat. Začala e-shopem a v lednu 2013 otevřela celoroční plavkový butik. Postupně začala přidávat i své vlastní návrhy. Stále se snaží, aby její nabídka byla odlišná od té běžné a aby se klientky cítily jedinečně, proto je také pouze v limitovaných kolekcích. Pro Lilianu je velmi motivující, když vidí, že se její modely líbí, je o ně zájem a má pozitivní zpětnou vazbu od spokojených klientek.

Paní Augustinová, prozradila byste našim čtenářům, jak Vás napadlo u nás začít prodávat právě jihoamerické značky plavek?

Několik let po vysoké škole jsem shodou okolností přišla do styku s několika návrháři jihoamerických značek plavek, které jsem znala ze svých cest. Jejich návrhy byly krásně zdobené převážně vyšíváním nebo korálky a v zajímavých barevných kombinacích. Nic takového se ve střední Evropě vůbec nedalo sehnat. Pro náš trh to bylo něco, co tu nejen chybělo, ale bylo to i něco úplně nového, osvěžujícího a jiného, než na co byly naše klientky zvyklé. Proto jsem se domluvila na zastupování několika značek pro ČR a SR.

Prodáváte plavky i v zimě, je velký rozdíl v jejich prodejnosti oproti létu?

Co se týká prodejnosti, tak by se dalo říci, že je zima srovnatelná s létem. Pouze poslední dvě zimy z důvodu covidu nepřály cestování, takže ani prodeji plavek a plážového oblečení.

Dnes už se zdaleka nezaměřujete pouze na plavky z Jižní Ameriky, ale začala jste vyrábět i vlastní limitované kolekce. Co Vás k tomu vedlo? Máte nějakou inspiraci?

Hlavní inspirací jsou naše klientky a účel za jakým plavky tvořím. První nápad vznikl při spolupráci se soutěží krásy, kdy jsem připravovala plavky na finále. Chtěla jsem, aby finalistky zářily nejen na finálovém večeru, ale pak i na pláži nebo u bazénu. Zvolila jsem kombinaci bílé a zlaté barvy, zdobené řetízky a Swarovski kamínky. Plavky se staly natolik oblíbenými, že se prodávají dodnes, a tak jsem přidala i černozlatou variantu.

Máte nějakou zásadu, které se při výrobě plavek držíte?

Co se týká střihu, tak aby plavky byly nositelné, protože je spousta nádherných modelů, které se ale na běžné nošení úplně nehodí. Dále pak, aby se klientka v našich plavkách cítila pohodlně, krásná a vynikla z davu. A poslední, ale neméně důležitá, je zásada kvalitních materiálů. Nejdůležitější je, aby zvládly jak chlorovanou, tak i slanou vodu. Rozdíl je nejvíce vidět u komponentů. Nejlepší jsou komponenty pozlacené, ale jsou velmi drahé, takže kromě plavek s pozlacenými komponenty máme v nabídce i spoustu jiných plavek, u kterých doporučujeme plavky vždy po použití vymáchat ve sladké vodě.

Myslíte, že byste dokázala vyzdvihnout jednu z Vašich kolekcí ? Která se Vám dle Vás nejvíce povedla?

Která se povedla nejvíce, to asi musí posoudit naše klientky. Ale u každé nové kolekce mám radost, když vidím, že se líbí. A doufám, že nejpovedenější je vždy ta aktuální. V nové kolekci jsem se zaměřila hlavně na klasické nadčasové barvy – černou, bílou, bronzovou a zlatou. Také jsme rozšířili nabídku o více střihů jak u plavek dvoudílných, tak i jednodílných, které jsou jako plavkové body, takže si klientky mohou vybrat z několika typů topů a spodních dílů a nakombinovat si tak přesně to, co jim vyhovuje. Nebo plavkové body, které unosí nejen do vody, ale i na běžné nošení k šortkám či sukni.

Slyšeli jsme, že máte i speciální plavky s krystaly. Prozradíte nám něco i o této kolekci?

Každé plavky z této kolekce zdobíme ručně kamínek po kamínku. Plavky se díky speciálnímu broušení kamínků třpytí při každém pohybu. Výhradně proto používáme krystaly Swarovski. Ze začátku jsme takto zdobili hlavně jednobarevné plavky, kde jsme vytvářeli jednotlivé obrazce. Dnes máme zdobené i plavky se vzorem.

Všimli jsme si, že jste ale začala prodávat i šaty. Ty si sama vyrábíte, anebo jsou odněkud dovážené?

Šaty převážně dovážím, najdete u nás hlavně značky, které v Evropě běžně nekoupíte, a když, tak pouze v limitované nabídce v Paříži nebo v Londýně. V naší nabídce najdete jen několik autorských kousků, hlavně pak letní šaty. Mojí doménou jsou přeci jen plavky a plážové oblečení.

Vyrábíte nějaké oblečení i přímo na zakázku?

Ne ve velkém rozsahu, ale pro stálé klientky občas šijeme plavky nebo plážové oblečení. Již dvakrát se naše klientky staly i spolunávrhářkami nového modelu, který máme v nabídce. Jednou to byly plavky a podruhé plážové šaty.

Kde nalezneme Váš celoroční plavkový showroom?

Kromě našeho e-shopu nás najdete na pražských Vinohradech, Rumunská 1, Praha 2. Jednou z výhod pro naše klientky je, že návštěva showroomu je pouze na objednání, a tudíž se jim můžeme individuálně věnovat.

Co pro Vás znamená luxus?

Momentálně je pro mě luxus hlavně volný čas. Věnuji se kromě Fashion Island ještě dalším projektům, takže je občas velice těžké volný čas najít.

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Rozhovory