Lola Astanová v Praze

Lola
Konání akce
18. 11. 2019 20:00 - 18. 11. 2019 23:00
Místo konání
Obecní dům, nám. Republiky 5, Praha 1
Přejít na Web & koupit vstupenky
Cena vstupenek
1 700 Kč, 1 500 Kč, 1 200 Kč, 950 Kč, 650 Kč,
Dress Code
Není
Rocková hvězda klasické hudby Lola Astanová uvede sólový koncert v Praze

Poprvé vystoupí v Praze virtuózní klavíristka Lola Astanová. Je několik důvodů, proč je nutné její vystoupení nejen slyšet, ale i vidět.

Lola

Lola

Lola Astanová je nejpopulárnější performerkou klasické hudby na světě, a to nejsou jen slova: podle počtu fanoušků na sociálních sítích se s ní žádný z její kolegů nemůže srovnávat, a videa klavíristky na YouTube jenom v roce 2018 měla více než 30 milionů zhlédnutí. Hrála pro politiky a televizní hvězdy, mistry módního světa a veřejné činitele, okouzlila publikum sólovými vystoupeními a kolaboracemi se slavnými hudebníky. Stačí zmínit, že Astanová účinkovala s tenoristou Andrea Bocelli, nejprodávanějším klasickým hudebníkem v historii, violoncellistou Stepanem Hauserem ze slavného dua 2CELLOS, salsovým králem Markem Anthonym, 16násobným držitelem Grammy Davidem Fosterem a legendárním kytaristou Al Di Meola. Duo Loly s Andrea Bocelli sloužilo jako inspirace pro dokumentární film „Cesta do divadla ticha“. V roce 2018 dostala příležitost za přítomnosti celé americké elity zahrát americkou hymnu na oslavě dne nezávislosti v Bílém domě. 

Lola

Lola

Lola účinkovala na uzavřených oslavách známých světových značek jako De Beers, Bentley Motors, Salvatore Ferragamo, Tiffany & Co a mnoho dalších. Film „All-Star Orchestra: Visions of New York“, ve kterém Astanová hrála Rhapsody in blues style George Gershwin, získal v roce 2016 prestižní cenu Emmy.
 

Každý koncert Loly je nezapomenutelnou show. Pražský koncert nebude výjimkou. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu překvapení: Lola je přesvědčena, že klasická hudba by neměla znít jako v muzeu, a performer jenom mačkat klávesy. Zájmy Loly se však neomezují pouze klasikou. Připravila například vlastní interpretaci písně kapely Queen "We are theChampions", písně Rihanny "Don't Stop the Music" a vánoční melodie "Jingle Bells". Astanová je nejen virtuózní klavíristkou a talentovanou aranžérkou, ale také skladatelkou. Je možné, že hosté Obecního domu budou mít štěstí a uslyší vlastní díla Loly.

Přejeme vám ten nejlepší zážitek