Luxus, krása a jedinečnost značky Oscar de la Renta

11. Únor 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 21125

Vítáme vás u našeho seriálu, kde si představujeme přední světové návrháře a jejich luxusní značky, které dodnes mají velký vliv na celou módu světa. Je přeci jen trochu zvláštní, že vždy jeden velký návrhář udá své značce styl a kvalitu, a ta v tomto duchu pokračuje i několik desítek let potom, co její zakladatel zemře, že? Není tomu ale na druhou stranu divu, když jejími zakladateli byli tak velké osobnosti jako třeba Oscar de la Renta, který přesně věděl, co si svět jednou zamiluje. Podívejme se tedy dnes na jeho stejnojmennou značku, která je známá snad všude!

Tradičně si musíme nejdříve povědět něco o historii značky a o jejím zakladateli. Oscar de la Renta je totiž původem Dominikánec, ale svou rodnou zemi v osmnácti letech opustil, aby mohl jet studovat malířství do španělského Madridu. Netrvalo to ale příliš dlouho, než se jeho zájem stihl přeorientovat na módní svět – a ukázala se, že v tom se skrývá Oscarův opravdový talent. Navrhoval pro velké španělské domy, spolupracoval s Cristóbalem Balenciagou a stal se prvním Dominikáncem, jenž navrhoval francouzskou módu.

V roce 1963 dostal nabídku na navrhování šatů pro firmu Elizabeth Arden, kterou přijal. Netrvalo však dlouho a jen o dva roky později vytvořil vlastní značku, pojmenovanou jak jinak než Oscar de la Renta. Navrhoval oblečení pro spoustu vážených dam, mezi nimiž třeba pro Jacqueline Kennedyovou nebo princeznu Dianu.

Kromě luxusního oblečení značka nabízí i úchvatné parfémy, s touto tradicí Oscar začal v roce 1977, kdy uvedl na trh první vůni pojmenovanou Oscar. Ta měla takový úspěch, že vůně Oscar de la Renta můžete zakupovat i dnes.

  • V letech 1973–1976 a 1987–1989 byl Oscar de la Renta předsedou rady módních návrhářů Ameriky.

  • Ve svém životě měl Oscar dvě manželky a adoptoval si syna, který stejně jako on pocházel z Dominikánské republiky.

  • Oscarovi se přezdívalo: „Módní návrhář, který miluje ženy“, a to především proto, že vždy rozuměl přesně potřebám žen.

Galerie