LUXUSNÍ UBYTOVÁNÍ NA HORÁCH I DOBRÁ INVESTICE. TO JSOU APARTMÁNY SV. VAVŘINCE

01. Červenec 2016 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 18009

V Peci pod Sněžkou již brzy začne růst nový komplex apartmánů. Ten nabídne kromě pestré nabídky služeb, supermarketu nebo restaurace také 88 designových apartmánů přímo v srdci města, které skýtá široké možnosti sportovního vyžití. Ale nejen to. Apartmány Svatý Vavřinec jsou kromě stylového a komfortního ubytování skvělou investicí s průměrným ročním výnosem až 5,60 %.

Na místě bývalého obchodního domu v centru Pece pod Sněžkou již brzy vyrostou čtyři moderní domy s cedrovou fasádou z dílny architektonického ateliéru ov-a. Ty budou tvořit horský komplex, který je svou vybaveností a řešením unikátní a přináší do Čech to nejlepší z alpských středisek. Kromě apartmánů totiž počítá tento projekt i s výstavbou komerčního parteru se supermarketem, restaurací, vinotékou nebo třeba veřejným i privátním wellness. Obyvatelé tedy budou moci „suchou nohou“ dojít až do lékárny, prodejny sportovních potřeb nebo využít služeb servisu lyží. Bonusem navíc jsou 2 patra podzemních garáží nebo herna pro teenagery i dospělé.

Kromě pestré palety služeb jsou devizou komplexu i ubytovací kapacity. Ty čítají celkem 88 apartmánů ve 4 designových stylech – tedy glamour, který se nese v tónech medového dřeva, černé barvy a reprezentuje tradici horského bydlení v moderním provedení. Fanoušky světlého dřeva potěší styl skandinávský, tedy zařízení ve světlých tónech se severskými vzory. Jednoduchost, funkčnost a praktičnost pak zastupuje moderní styl. Milovníkům lokálních tradic pak designéři připravili krkonošský styl, který snoubí moderní interiér s tradičními prvky a dekory (např. křížkový vzor), které jsou typické pro prostředí Krkonoš. Apartmány jsou řešeny vesměs prostorově úsporně v duchu konceptu malometrážních ložnic, tak aby uspokojily potřebu komfortního rekreačního ubytování. I náročnějším ale dokáže komplex vyhovět – nabízí i mezonetové byty a byty se soukromou střešní terasou.

Kromě komfortního ubytování je však tento komplex i zajímavou investiční možností. Podle developerské společnosti by se roční výnos z apartmánů měl dostat na 5,6 %. Takové číslo počítá dle Lenky Hrubé, manažerky projektu, se spíše pesimistickou obsazeností a aktuálními cenami konkurence. Čísla 5,6 % je možné dosáhnout při 47% obsazenosti, která je v plánu po 3 letech provozu. Budoucí majitelé apartmánů se mohou rozhodnout, zda budou využívat prostor čistě pro soukromé účely, zcela jej pronajmou, nebo zvolí zlatou střední cestu a obě možnosti zkombinují. O pronájem a veškeré úkony s tím spojené se pak postará recepce.

Apartmánům sv. Vavřince nahrává i fakt, že se v blízké budoucnosti chystá i velká investice do přilehlého skiareálu, který tak nabídne až 70 km propojených sjezdovek. Mluví se také o výstavbě dálnice do 19 km vzdáleného Trutnova, což by značně usnadnilo dopravu. I tak jsou ale apartmány zajímavou možností nejen pro milovníky lyží, ale i pro ty, co preferují spíše horskou turistiku. Plánované dokončení je na jaře 2018.

Galerie