Luxusní a výkonné BMW ALPINA B7 vstupuje po celkové modernizaci do nové éry

Redakce
22. Únor 2019
Čtenost článku je: 16618 [?]

BMW ALPINA B7 je od roku 2016 v čele portfolia modelů společnosti ALPINA. Na své příznivce na celém světě působí prostřednictvím výjimečného výkonu a  nepřekonatelného zážitku z jízdy. Po celkové modernizaci vstupuje v roce 2019 do nové éry. Vůz má nyní zlepšené hnací ústrojí, zcela upravený vzhled a nejmodernější systémy asistence řidiče a  konektivity. Oficiálně bude představen na nadcházejícím autosalonu v Ženevě. BMW ALPINA B7 bude možné objednávat od března 2019 u společnosti Invelt.

Ohromující vzhled nového BMW ALPINA B7 překvapí vyvážeností mezi elegancí a  dynamickým vzezřením. Přední část vozu má rozměrnou mřížkou ve tvaru ledvinky, zadní část s  výfukovými trubkami a difuzérem z leštěné nerezové oceli zvýrazňují potenciál výkonu tohoto luxusního vozu. Styling a aerodynamické prvky ALPINA spolu s charakteristickými koly zanechávají impozantně harmonický dojem v celkové eleganci a exkluzivním vzhledu tohoto automobilu.

4,4litrový motor nejnovější generace s osmi válci uspořádanými do tvaru V a dvěma turbodmychadly má výkon 447 kW (608 k) a točivý moment 800 Nm. BMW ALPINA B7 dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h během pouhých 3,6 sekundy a jeho maximální rychlost je 330 km/h. Podvozek nového BMW ALPINA B7 spojuje moderní technologie odpružení s kalibrací hardware a software specifickou pro značku. Elektronicky nastavitelné tlumiče, vzduchové odpružení na obou nápravách s automatickým vyrovnáváním, aktivní stabilizace a řízení zadní nápravy umožňují dosáhnout jedinečné úrovně přesnosti a agility v segmentu luxusních super sedanů. Zvláštní režim ALPINA Sport+ nastavuje všechny hodnoty vozidla, poháněcího ústrojí a odpružení pro maximální dynamický výkon. Dotekem tlačítka snižuje světlou výšku o 15 mm.

ALPINA je známá svými exkluzivními detaily typickými pro tuto značku. Využití nejlepších materiálů  a  provedení v nejvyšší kvalitě ve výsledku nabízí velmi luxusní prostředí vytvořené majiteli na míru.  Manufaktura ALPINA a vlastní dílna na zpracování kůže poskytují téměř neomezené možnosti individualizace čalounění v interiéru. Moderní, plnobarevný přístrojový panel má nový vzhled značky ALPINA s klasickým nebo dynamickým zobrazením v závislosti na výběru režimu jízdy. Je spojen s nejpokrokovějšími funkcemi konektivity a komunikace. Rozšířená výbava nového BMW ALPINA B7 obsahuje ve standardním vybavení moderní systémy pro infotainment a navigaci. Z rozšířených funkcí zmiňme například Driving Assistant Professional.

Nové BMW ALPINA B7 odpovídá nejnovějším emisním normám Euro 6d a součástí systému jsou filtry pevných částic benzínu, které snižují emise oxidů dusíku na minimum. Kombinovaná spotřeba paliva podle nejnovější verze nařízení (ES) 715/2007 dosahuje 11,6 l/100 km a emise CO2 265 g/km*. Cena vozu BMW ALPINA B7 je 3.997.000 Kč.

 

BMW INVELT