Luxusní značka sofistikovaného oblečení Givenchy

10. Červen 2020 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17356

Milujete sofistikovanost a jasnou eleganci? Jste příznivci jen toho nejluxusnějšího a zároveň chcete vypadat dobře? Neváhejte a oddejte se skvělé francouzské značce Givenchy, která si zaručeně zaslouží přízeň celého světa. Ne nadarmo se tato elegantní značka zapsala mezi ty nejlepší po celém světě.

Velmi pestrou historií oplývá i velká světová značka Givenchy, kterou si dnes oblékají muži i ženy. V roce 1952 ji ve Francii založil pan Hubert de Givenchy, po němž nese značka i své jméno. Je zajímavé, že Hubert se o svém osudu módního návrháře rozhodl už ve velmi mladém věku deseti let. Nejprve se Givenchy učil a získával zkušenosti ve slavných módních domech, ale nedalo mu to a později si musel založit právě jeden vlastní.

Udává se, že právě Givenchy byl úplně prvním, kdo představil kolekce, v nichž se dokonale kombinovala elegance s odvážnými prvky, čímž značka dokázala úplně změnit pohled na módu. Kromě dokonalého a odvážného oblečení prodává značka i luxusní parfémy, které neodmyslitelně podpoří krásu každé ženy. Není ani divu, že později mohla firma představit i první pánskou kolekci. Následně se Givenchy stal součástí skupiny LVMH, kde můžeme kromě něj nalézt i třeba Louis Vuittona.

Existuje spousta filmů, ve kterých se právě luxusní oblečení z dílny Givenchy objevilo. Například herečka Audrey Hepburn se ve spoustě filmů oblékala právě do luxusních šatů značky Givenchy. V momentální chvíli se stal návrhářem této značky Riccardo Tisci, který se úplně stejně nebojí vložit do každé kolekce odvážnost a dokonalost.

  • Sen Hubertova otce byl, aby se z Huberta stal právník. Toto přání si přál Hubert de Givenchy naplnit, avšak nakonec ho stáhla umělecká škola a móda.
  • Úplně první kolekci představil Hubert de Givenchy ve svém bytě – tato kolekce strhla však velký úspěch.
  • Audrey Hepburn byla pro Huberta de Givenchy velkou inspirací. Důležitým okamžikem pro něj bylo, když ji mohl v roce 1953 potkat. Později se stala velvyslankyní salónu.
  • Úplně první dámskou konfekci představil právě Hubert de Givenchy – navrhnul tak třeba šaty pytlovitého tvaru.

Neváhejte a oddejte se eleganci značky Givenchy i Vy.

Galerie