MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2014

Olga Oliwye So…
23. Září 2014
Čtenost článku je: 15735 [?]

Všemi očkávaná módní událost začala zahajovacím coctailem Tom Ford by Pařížská 18 v hotelu Four Seasons, kde se to návrháři a lidmi z módního průmyslu jen hemžilo. Mohli jsme obdivovat unikátní instalaci by Tom Ford, včetně krásných kabelek. Všichni byli nedočkaví, jak bude tento rok MBPFW, který je největší módní událostí v Čechách, probíhat a skutečně pro nás letos jeho pořadatelé měli přichystanou řadu revolučních novinek.

 

Mezi těmi, jež zkrášlovali modelky, byli tentokrát tací velikáni jako značka MAC a KEVIN.MURPHY, který je podle časopisu VOGUE považován za vynálezce tzv. „plážových vln“ a kromě nespočtu mezinárodních úspěchů také propůjčil svůj talent filmu Moulin Rouge.

MBPFW 2014 byl oficiálně zahájen ve čtvrtek 4.9. přehlídkou AWKWARD, kde nám návrhářské duo Lucie Jelínková a Monika Nováková předvedly tílka, kalhotky a plavky se zvířecími motivy. Následovala všemi očekávaná kolekce PIETRO FILIPI SILVERLINE BY IVANA MENTLOVÁ, kde tato česká značka předvedla již druhou kolekci oblíbené návrhářky, a to pro jaro/léto 2015. Kolekce byla jednoduchá, ale zároveň luxusní a nadčasová, jak už to z tvorby Ivany Mentlové známe. Další skvostnou přehlídkou byla KATEŘINA GEISLEROVÁ, která nás upoutala ten den nejvíce. Vše bylo originální a ze skvělých materiálů a většinu kousků z této kolekce bychom si pořídili do svého šatníku i my. Kolekci také doplnily šperky návrhářky Kateřiny Sochorové, která tvoří pod značkou KAT. JEWELRY. Její šperky jsou vždy minimalistické a jemné, přitom moderní a dají se skvěle vrstvit a kombinovat. Perfektně se tedy k šatům od Kateřiny Geislerové hodily. Poslední přehlídkou tohoto dne byla prezentace studentů z věhlasné londýnské školy CENTRAL SAINT MARTINS, pod záštitou DOLCE VITA. Kolekce byly okázalé a originální, upoutaly nás stříbrné róby či pletené kalhoty, a také kolekce Ondřeje Adámka s názvem ORIGAMI.

 

Po přehlídce následoval DOLCE VITA COCTAIL, kde se vášnivě diskutovalo o přehlídkách, které ten den proběhly. Navštívili jsme také první oficiální party MBPFW 2014 - SHAMBALLA JEWELS PARTY BY CAROLLINUM, která se konala v Cantinetta Fiorentina, za přítomnosti zakladatele této značky, Madse Kornerupa. Na krásných tělech polonahých mužských modelů jsme si také mohli prohlédnout luxusní šperky, osázené diamanty, které má v oblibě například Karl Lagerfeld či Kim Kardashian.

 

Druhý den odstartovala Vladimír Staněk přehlídkou své značky STINAK, která si získala již řadu příznivců. Nejvíce nás upoutaly ultra-moderní tašky a batohy. Následovala dvojice Karolína Juříková/Antonín Simon, dále Petra Ptáčková a Martina Špetlová. Vrcholem dne byla přehládka Jakuba Polanky, kde jsme museli opět uznat, že je tento návrhář skutečně mistrem svého řemesla. Vše zakončila BLUE PAPER PARTY, kde byl speciálním hostem slavný a excentrický Rick Genet, alias ZOMBIE BOY, který se ten den za velkého potlesku všech přítomných objevil také několikrát i na přehlídkovém mole.

 

Sobota se nesla v duchu již lety prověřených jmen, jako TIQE by Petra Balvínová, Chatty nebo Klára Nademlýnská & Daniela Pešková. Svůj talent předvedla Eva Vontorová pod značkou Ether, následovala LAFORMELA a Boris Hanečka. V neděli se uskutečnilo nejvíce módních přehlídek, mezi nimiž nechyběla ani oblíbená značka ODIVI a vrcholem večera se stala speciální přehládka RED CUT BY AUKRO, kde pod vedením Liběny Rochové 10 vybraných mladých návrhářů předvedlo své umění vytvořením unikátních modelů, které si zájemci mohli vydražit na portálu Aukro.cz a jehož výtěžek navíc šel na dobrou věc, a to konkrétně do nadace Taťány Kuchařové Krása pomoci.

 

autor: Olga Oliwye Soukupová (www.Everyday-Runway.com)

 

 

MERCEDES-BENZ

Galerie

 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže