Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2019

MHF 2019
Začátek akce
19. 07. 2019 20:00
Konec akce
10. 08. 2019 23:30
Místo konání
Český Krumlov
Přejít na Web & koupit vstupenky
Cena vstupenek
Dress Code

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2019 - 28. ročník

28. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov opět nabídne pestrou přehlídku hudebních žánrů. Od 19. července do 10. srpna se odehraje 23 koncertů, na nichž zazní výběr toho nejlepšího ze současné tuzemské i zahraniční hudební produkce. Koncerty se uskuteční v unikátních kulisách Českého Krumlova: Pivovarská zahrada, Zámecká zahrada, Zámecká jízdárna, Maškarní sál, Barokní divadlo, Klášterní kostel Božího Těla a Panny Marie Bolestné. Festival však tentokrát zavede své návštěvníky i do zcela nového prostředí, jakým je kostel sv. Mikuláše ve vojenském prostoru v Boleticích.

28. ročník festivalu zahájí výpravné představení s názvem „Venuše a živly: Hudba a tanec doby Krále Slunce“, v němž zazní hudba Jeana-Baptisty Lullyho a jeho současníků. Zahajovací galavečer se odehraje u barokní fontány v Zámecké zahradě a přiblíží dobu francouzského krále Ludvíka XIV., který miloval hudbu i tanec, realizoval mnohá hudebně taneční představení a sám v nich účinkoval. Zámecká zahrada bude pro tento večer dobově osvětlena a po skončení programu bude následovat zahradní slavnost.

Pozvání přijal také světově proslulý soubor Take 6. Z osobností klasické hudby se na letošním ročníku představí například houslový virtuos Ivan ŽenatýBaborák Ensemble v čele s hornistou Radkem Baborákem,  houslista Bohuslav Matoušek se svými žáky – půvabnou Hiroko Takahashi z Japonska a Patrika Sedláře, spolu s nimi vystoupí soubor Ensemble 18+Dechové kvinteto Prague Philharmonia s hercem Janem Čenskýmuvedou Večer francouzské poezie a hudby. Sopranistky Kristýnu Kůstkovou a Nikolu Uramovou doprovodí soubor Barocco sempre giovane. Na festivalu zazpívá rovněž mezzosopranistka Edita Randová. Ze zahraničních souborů vystoupí španělské klavírní trio Bacarisse, rakouský soubor Allegro Vivo Chamber Orchestra pod vedením uměleckého ředitele Vahida Khadem-Missagha, jenž se představí i jako houslista. Houslistka Sanghee Cheong a violoncellista Stefan Kropfitsch zahrají za doprovodu vynikajícího německého orchestru Thüringen Philharmonie řízeného Yukim Miyagim.

Festival se po pěti letech vrátí do Barokního divadla, kde bude v autentické interpretaci souboru Musica Florease sólisty a tanečním souborem Hartig Ensemble uvedeno sugestivní barokní dílo z roku 1734, opera
Terpsichora G. F. Händela.

V novém festivalovém prostředí Kostela sv. Mikuláše ve vojenském újezdu Boletice se odehraje koncert souboru Schola Benedicta. Na tomtéž místě, ovšem v prostoru před kostelem, věnuje Petr Samšuk svůj koncert Karlu Krylovi.

Unikátní spojení nabídne muzikálový projekt s názvem „Broadway meets Broadway“, který bude zajímavou konfrontací českých a amerických muzikálových zpěváků. Na jednom pódiu vedle sebe vystoupí sólisté z Broadwaye a čeští muzikáloví zpěváci.

Jedním z crossoverových projektů bude „Michael Jackson Symphony“. Nesmrtelné písně Michaela Jacksona zazní v aranžích Martina Kumžáka, jehož Moondance Orchestra zahraje společně s Filharmonií Hradec Králové.

Klavírista Marek Novotný zahraje se smyčcovým kvartetem Epoque Quartet a s dalšími hudebníky. Se smyčcovým oktetem Brno Strings a se svými hosty pak zazpívá Lenka Filipová.
Soubor The Naghash Ensemble a smyčcová sekce Jihočeské filharmonie uvedou program s názvem „Songs of Exile“.

Závěrečný festivalový večer v podání sólistů Adriany KučerovéŠtěpánky PučálkovéRicharda Troxella aBorise Prýgla bude patřit tomu nejlepšímu z českého a světového operního repertoáru.

Zažijte spojení krásných melodií s magickou atmosférou Českého Krumlova při 28. ročníku MHF Český Krumlov 2019!

Předprodej vstupenek v Infocentru Český Krumlov nebo on-line v síti Ticketstream.

Fotogalerie