Mission: Impossible – Fallout

Redakce Luxus.cz
12. Prosinec 2018

Všechny mise vedly právě sem. Ethan Hunt (Tom Cruise) a jeho IMF jsou zpátky a v sázce je tentokrát úplně všechno. Když dá Hunt přednost týmu namísto mise, nukleární zbraně padnou do špatných rukou a celému světu hrozí zkáza. Aby zabránili katastrofě, musí se spojit s neortodoxním agentem CIA (Henry Cavill). Nejoceňovanější akční film roku můžete nyní prožívat znovu a znovu. 

Ve filmu vedle Toma Cruise hrají: Henry Cavill, Ving Rhames, Simon Pegg, Rebecca Ferguson, Sean Harris, Angela Bassett, Vanessa Kirby, Michelle Monaghan, Wes Bentley, Frederick Schmidt, Alec Baldwin, Liang Yang, Kristoffer Joner nebo Wolf Blitzer. 

 

Film je v pořadí již šestou spoluprací Toma Cruisa s režisérem a scénáristou Christopherem McQuarriem. Dvojice spolupracuje již od roku 2008. Za kamerou stál Rob Hardy, scénář napsal Christopher McQuarrie.

I v tomto filmu Tom Cruise natáčel všechny kaskadérské kousky sám. Při jednom z nich si zlomil kotník, takže bylo natáčení na 8 týdnů pozastaveno. Jen pro zajímavost – kvůli tomu se rozpočet filmu navýšil o asi 70 milionů amerických dolarů. Jedná se tak o nejdražší film ze série Mission Impossible.

Magic Box