NENAPODOBITELNÁ A SVÉRÁZNÁ COCO CHANEL

LUXUS
13. Září 2016
Značku Chanel založila v roce 1909 Coco Chanel, narozená pod jménem Gabrielle Bonheur Chanel. Francouzská módní návrhářka, zakladatelka módního domu Chanel, získala přezdívku Coco ještě v době, kdy byla zpěvačkou. Přestože se její kariéra zpočátku tímto směrem nevyvíjela (působila jako kurtizána), měla tvořivého ducha a toužila po svobodě. To ji dovedlo až k tomu, že se stala jednou z nejdůležitějších postav módního průmyslu minulého století, kterému udávala tón.
Official Press Release

Official Press Release

Byla to právě její móda,která nahradila okázalé stahující oblečení a tradiční doplňky z 19. století. Nově do dámského šatníku zařadila košile, halenky, kalhoty, obleky, elegantní šaty, šperky a sukně. Oblečení této značky s velkou oblibou nosí celá řada známých a významných osobností. Jako kupříkladu Ines de la Fressange, Catherine Denevue, Carole Bouquet, Vanessa Paradis, Nicole Kidman, Audrey Tatou, Keira Knightley nebo Marylin Monroe.

Módní dům Chanel nejvíce proslul svými malými černými šaty, parfémem Chanel N.05, užitím jersey tkaniny a také dámskými obleky. Chanel provedl v módě hotový převrat. Zakládá si na funkčním a zároveň lichotivém oblečení.

Typické pro ně jsou jednoduché čisté linie, plochá hruď, chlapecká postava a hojně využívané dříve ryze mužských barev šedá či námořnická modř. V kolekcích se objevují prošívané tkaniny, kožené zboží, vlněné textilie. Oblečení doplňují dvoubarevné lodičky, náhrdelník z perel a kožené kabelky.