Next Door by Imperial: vynikající chuťový orchestr v srdci Prahy

27. Červenec 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16602

Při mé návštěvě restaurace Next Door by Imperial jsem byl ohromen všemi aspekty, které tato restaurace nabízí. Otevřená kuchyně byla zajímavým prvkem, díky kterému jsem mohl sledovat, jak mi kuchaři připravují jídlo před mýma očima, což mi dodalo pocit svěžesti a originality.

Atmosféra v restauraci Next Door byla příjemná a přátelská. Nenechalo mě chladným ani pohodlné prostředí, které bylo vhodné jak pro pracovní setkání, tak pro rodinné oslavy. A co je nejdůležitější, tým personálu byl nejen profesionální, ale také vstřícný a milý, což z celkového zážitku udělalo opravdu pozitivní a příjemný zážitek.

Kuchaři jasně ovládají své řemeslo, a proto mě neustále překvapovali skvělými a chutnými jídly. Když jsem nevěděl, jaké víno či nápoj si k jídlu vybrat, profesionální tým sommeliérů, barmanů a číšníků mi byl nápomocen a doporučil mi ta nejlepší vína a nápoje, které opravdu doplnily mé menu a podtrhly chuťové dojmy.

Interiér je elegantně a funkčně navržen tak, aby bylo možné uspořádat stůl pro 4 až 15 osob, ideální pro vaši oslavu, firemní oběd nebo večeři. Pokud preferujete naprosté soukromí, restaurace nabízí přilehlý salonek CHAMPAGNE, který vám poskytne klidné a exkluzivní prostředí.

Jako předkrm jsem si objednal Restované Foie Gras s mladým hráškem, houbami a kachním jelítkem. Foie Gras bylo perfektně restované a mělo nádherně bohatou a hladkou chuť. Bylo doplněno čerstvým hráškem a jemně dochucenými houbami, které tomuto jídlu dodaly výjimečnou svěžest a výrazně zvýšily jeho komplexnost. Kachní jelítko přidalo do této kompozice výraznější a bohatší vrstvu, což byla opravdu rozkoš pro chuťové pohárky.

Jako hlavní chod jsem si vybral Panenku z divočáka s glazírovanou karotkou a omáčkou z bílích husích jater. Panenka byla pečlivě připravena a měla přesně tu správnou míru upečení, což ji udrželo šťavnatou a měkkou. Glazírovaná karotka byla sladká a lahodně karamelizovaná, což vytvářelo skvělý kontrast s výraznou omáčkou z bílých husích jater, která byla bohatá a krémová.

Na závěr jsem si pochutnal na dezertu Čokoládový kokos s náplní Piňa Colada. Tento dezert byl sladkým završením večera. Čokoládová chuť byla bohatá a intenzivní, přičemž náplň Piňa Colada dodala dezertu svěžest a exotickou notu, což bylo osvěžující a lahodné.

Celkově byla večeře v restauraci Next Door opravdovou gastronomickou lahůdkou. Kombinace vynikajících surovin, mistrovské přípravy a kreativity kuchařů mě ohromila a rád bych se sem vrátil, abych zažil další takový gastronomický zážitek. Doporučuji tuto restauraci všem, kteří hledají nejen vynikající jídlo, ale i skutečný gastronomický zážitek.

Galerie